Gå til innhold
Hundesonen.no

Gjerde til hundegård


Angilja

Recommended Posts

Skrevet

Planen er å lage hundegård, jeg vil anta den blir et sted mellom 40-100 kvm, usikkert enda da det er mye gravemaskinarbeid som skal til først.

Å kjøpe faste elementer til en hundegård på denne størrelsen er bare å glemme med tanke på prisen, upraltisk vil det også være mht terrenget her. Hvor kjøper man solid netting (ikke sau-netting, den er for lett å "skyve opp" for kreative snuter) som ikke koster skjorta? Skjønner det vil koste en del uansett. Må være minst 2 meter høy. Hviken netting bruker dere?

Generelle tips til hundegårdsbygging mottas gjerne!

Skrevet

Her kjøpte jeg armerings matter .. de er vel i ca 2 m x 3 m .. å av 5 eller 6 mm jern.

Fant ut at det var et billig alternativ.. å de er enkle å tilpasse...

Skrevet

Fester du disse armerings mattene til stolper? Og hva ligger prisen på dette? Og er det lett å få tak i?

Skal selv lage hundegård, så jeg følger med på tråden din fenrisgutten. Har selv tenkt litt på vanlig nettinggjerde, slik de har rundt indstriområdet osv, men har ikke undersøkt pris enda.

Skrevet

Fin tråd!

Vi skal også lage en hundegård, eller dvs bare gjerde inn en del av hagen som ikke har gjerde. Vi skal bare ha den der ett år, så gidder ikke begynne å grave så mye (kan ikke det heller, leier bare).

Hønsenetting, er det kanskje best?

Her kjøpte jeg armerings matter .. de er vel i ca 2 m x 3 m .. å av 5 eller 6 mm jern.

Fant ut at det var et billig alternativ.. å de er enkle å tilpasse...

Hvor "her"? Skal det være en link her kanskje eller? :-)

Skrevet

Til opplysning :) armerings matter kjøpes hos alle byggvare forettninger,, de finnes i forskjellige størrelser også

her er en link til en enkel utgave uten ramme verk.. LINK

jeg bruket 2" x 2" til ramme rundt å festet armerings matter med gjerde stolpe kramper...

Skrevet
Hønse netting er ingen tig for hunder. Kaninen min kom seg ut av det

Nå mener jeg ikke å kuppe tråden her eller noe, men tenker det er bedre å spørre her enn å lage et lignende topic. Vi skal på en måte bare gjerde inn litt slik at vi slipper å følge med hele tiden på om hundene leker seg ut av hagen, det blir ingen hundegård i den forstand at de skal være alene hjemme i den. Og da vil vi bare gjøre det billigst, og da tenker jeg kanskje at hønsenetting er billigst? Og fester man det godt på påler og slikt, burde det jo holde ok...?

Skrevet

Vi brukte hønsenetting til vår hundegård, og det funker helt fint. Og det er hundegård nr 3 vi har brukt hønsenetting på. (Har flyttet og trengte ny gård) Det vi gjer er å dobble den nederst.

Skrevet
Her kjøpte jeg armerings matter .. de er vel i ca 2 m x 3 m .. å av 5 eller 6 mm jern.

Fant ut at det var et billig alternativ.. å de er enkle å tilpasse...

Hørtes ikke dumt ut, men ser for meg at disse ruster, eller er det helt feil? Synes å huske å ha tatt på slike for så å bli rød på hendene. (rust + hvit hund = brun hund) Og har ikke disse skarpe kanter? Mulig jeg har HELT feil bilde av armeringsmatter nå altså:)

hva med viltnetting? over 2 meter høyt. Koster litt da, men ikke såå mye.

tror bla felleskjøpet selger

Skal undersøkes!

Fin tråd!

Vi skal også lage en hundegård, eller dvs bare gjerde inn en del av hagen som ikke har gjerde. Vi skal bare ha den der ett år, så gidder ikke begynne å grave så mye (kan ikke det heller, leier bare).

Hønsenetting, er det kanskje best?

Vi har høner, så jeg har litt kjenskap til hønsenetting, og jeg kan ikke se for meg hvordan den ene av gutta her skulle klart å holde seg på rett side av en slik, han er utbryter-mester, og hønsenetting hadde han lett klippt av er jeg redd. hadde ikke klart å stolt på det til ham. Med de to andre gutta så, jo, det hadde nok funka, men ikke til Mr. kreativ utbryterkonge. Siden vi har sau/hest/ku/geit +++ gående noen meter nedenfor MÅ jeg ha noe jeg klarer å stole på:D

(JA, jeg er ekstremt kritisk:) )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...