Gå til innhold
Hundesonen.no

RefleksVEST - ikke dekken


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på utkikk etter såkalt refleksVEST til bikkja. Ikke dekken over ryggen, men nesten som en sele, med trekanter som ligger over forbeina. Sitter ganske stramt. Hadde det på schäferen før, men vi kjøpte det på sørlandet og jeg har leita fortvilt. Mye bedre fordi dette satt og ble ikke dratt oppover ryggen osv osv. Mørketiden er på vei.... Når denne lille tøtta får raptus tviler jeg på at clas olson dekkenet holder seg på :ahappy:

Guest lijenta
Skrevet

Disse har en sele i strikk og refleks som ikke er av de billigste men som holdt flere år på flaten min som løp løs og badet med refleksselen i mørketiden. http://www.boett.com/ Vet ikke om dem selges i Norge lengere. Jeg var fornøyd for den satt godt og fordi den holdt og kunne vaskes.

Skrevet
Jeg er på utkikk etter såkalt refleksVEST til bikkja. Ikke dekken over ryggen, men nesten som en sele, med trekanter som ligger over forbeina. Sitter ganske stramt. Hadde det på schäferen før, men vi kjøpte det på sørlandet og jeg har leita fortvilt. Mye bedre fordi dette satt og ble ikke dratt oppover ryggen osv osv. Mørketiden er på vei.... Når denne lille tøtta får raptus tviler jeg på at clas olson dekkenet holder seg på :P
Clas Olson sine refleksdekken til hunder sitter faktisk veldig godt på hunden. En kompis av meg har to siberian huskyer, to meget viltre hanner som løper mer enn dem går, og dette dekkenet sitter som støpt :D
Skrevet
Når denne lille tøtta får raptus tviler jeg på at clas olson dekkenet holder seg på :D

tviler ikke jeg på! Jeg hadde det til Yippie når hun var 3 mnd og lekte med Penny på samme alder. Begge to hadde samme dekken og har det i like godt hold ennå!

Vet desverre ikke om noen som selger slik trekantet refleksvest til hunder. Har sett det på stevner noen ganger...

Skrevet
Disse har en sele i strikk og refleks som ikke er av de billigste men som holdt flere år på flaten min som løp løs og badet med refleksselen i mørketiden. http://www.boett.com/ Vet ikke om dem selges i Norge lengere. Jeg var fornøyd for den satt godt og fordi den holdt og kunne vaskes.

Der hadde de jaggu mye fint.. Bestilte meg en sånn refleks bandolær jeg :P Litt OT men.. :D

  • 4 weeks later...
Skrevet

å var det enn sånn du skulle ha, dem kjøper jeg i charlottenberg på en butikk som har alt fra glass , elektriskevarer , dyreting osv. Husker ikke hva butikken heter men ligger inne på centeret. :rolleyes:

Skrevet
å var det enn sånn du skulle ha, dem kjøper jeg i charlottenberg på en butikk som har alt fra glass , elektriskevarer , dyreting osv. Husker ikke hva butikken heter men ligger inne på centeret. :rolleyes:

Lurer på om den heter Carlson? Eller tar jeg helt feil?

Guest Snusmumrikk
Skrevet
oj! sånn vil vi og haa!

hvor fikk du den fra? :blink:

Vil tippe hun kjøpte den på Jekta i Tromsø, for der hadde de bare en bitteliten igjen og viste ikke når de fikk inn fler eller hvilket merke det var <_< Så hvis noen vet hvor man får kjøpt sånne på nett så rop ut!

Skrevet

Jooo de hadde akkurat fått inn (forrige helg) - så de hadde alle størrelser. Prøvde large men den hang nepåå knærne på luna, så da ble det medium :blink:

Skrevet

Nei nei nei!

Det er KENNEL sitt merke, kosta 162 kr (litt dyrt, men pytt pytt).

Så hvis du har en dyrebutikk du vet tar inn kennel, eller har en dyrebutikk kan du kanskje be dem om å bestille inn KENNEL refleksvest? :blink:

Skrevet
Nei nei nei!

Det er KENNEL sitt merke, kosta 162 kr (litt dyrt, men pytt pytt).

Så hvis du har en dyrebutikk du vet tar inn kennel, eller har en dyrebutikk kan du kanskje be dem om å bestille inn KENNEL refleksvest? :D

:blink:

Skrevet

Jeg tenkte også å¨kjøpe en slik trekantrefleksting, men så fant jeg en knæsj reflekssele på felleskjøpet. Så da slo jeg to fluer i en smekk, siden jeg egentlig lette etter en billig sele også (kostet 170 for størrelse 4). Han vokser vel ut av den iløpet av vinteren muligens, men den tid den sorg. Er ikke sikkert han gjør det heller, men hvis han gjør kan jeg jo bare klippe den opp, og lage reflekshalsbånd og sånn :blink: Synes man fikk mer for pengene her egentlig, ved å kjøpe noe som også er en sele, pluss at den sitter veldig bra.

img_48cd50dff074e.jpg

Og bare sånn for å ikke lage enda en post (kanskje jeg gjør det da, hvis dette spm. drukner helt hehe)

Noen som vet hvor man får kjøpt et slikt refleks-kobbel forlenger? Slik en man setter nederst på båndet?

Skrevet
Vil tippe hun kjøpte den på Jekta i Tromsø, for der hadde de bare en bitteliten igjen og viste ikke når de fikk inn fler eller hvilket merke det var <_< Så hvis noen vet hvor man får kjøpt sånne på nett så rop ut!

Jeg har tittet på den bittelille, men jeg syntes den blir for liten igjen... Så da blir det vel refleksdekken i tillegg til reflekskobbel + refleks på meg.... Refleks blir plutselig litt viktig etter et par mnd her oppe.. :blink:

Skrevet

Jeg har pelshund, så trekantene vises dårlig på min hund etter at han har surret litt rundt. Så her ble det dekken fra Tropehagen Zoo på begge dyra. Har sydd på en ekstra festesak rundt magen, i tillegg til den som er i buken, så nå sitter dekkenene som støpt på begge hundene:)

Og som reflekskoppel er jeg blitt glad i Hunter sitt Sweet and safe (kjøpt på fugler og akvarier i Tromsø),finnes i forskjellige bredder:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...