Gå til innhold
Hundesonen.no

SPORE


ToneS

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har lyst på spillet her?

Jeg har ikke lest så veldig mye om det, men det virker morsomt, så jeg tror nok jeg kommer til å kjøpe det. :ahappy: (hvis det funker på pc-en min så..)

Les om spillet her og si hva du tror.

Skrevet

Spore er et spill som jeg har ventet på i over et år. Will Wright har de mest geniale ideer!

Det ligger maaange filmer ute på nettet. Anbefaler å laste ned skapningsskaperen eller gå å kjøpe fulle versjonen av det for 30/50 kr. (dette er ikke spillet, men en liten forsmak.. :lol:)

Selve spillet kommer ut 4. sept.

Skrevet
Det ligger maaange filmer ute på nettet. Anbefaler å laste ned skapningsskaperen eller gå å kjøpe fulle versjonen av det for 30/50 kr. (dette er ikke spillet, men en liten forsmak.. :icon_confused:)

Kanskje jeg skal kjøpe det, hva er det du gjør der da, bare lager de, eller kan du spille med de du har laget når fullversjonen har kommet ut?

Skrevet
Kanskje jeg skal kjøpe det, hva er det du gjør der da, bare lager de, eller kan du spille med de du har laget når fullversjonen har kommet ut?

Når du innstalerer fullversjonen av spillet kan du få alle skapningene du har lagd inn i spillet.

(det var ihvertfall det jeg leste.. )

Men nå kommer jo spillet nå på torsdag.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Syns det er kjedeligere enn forventet, dessverre :lol: har ikke spilt gjennom enda, og er kjøtteter. Skal prøve en runde til etter første gjennomkjøring som planteeter, og se om jeg endrer oppfatning.

Skrevet

Jeg har skikkelig lyst på det, men har enda ikke funnet ut om pc-en er stor nok til spillet...

Men IW, har du kjøpt det som man kan spille online med eller det orginale?

Skrevet

Det er ikke noen onlinedel av spillet, hvis du tenker på å spille mot andre.. men det du kan gjøre er å registrere det, sånn at du kan laste inn andre folks skapninger osv.

Skrevet
Det er ikke noen onlinedel av spillet, hvis du tenker på å spille mot andre.. men det du kan gjøre er å registrere det, sånn at du kan laste inn andre folks skapninger osv.

Var å kikket på SPORE rett etter at det hadde kommet ut i butikken.. Det var to utgaver der, en til høyere pris. Syns jeg husker at den med høyere pris var online...

Skrevet
Var å kikket på SPORE rett etter at det hadde kommet ut i butikken.. Det var to utgaver der, en til høyere pris. Syns jeg husker at den med høyere pris var online...

Nope,

den til høyere pris (hvit boks) er galactic edition (eller noe sånt) inneholder dvd'er.

Jeg synes SPORE er mye bedre enn forventningene!

Spillet er online, man får inn andre spilleres skapning, bygninger og fartøy i sine verdner. Er ganske kult synes jeg. At dine skapningen sloss mot en annen i japan.. :icon_confused:

Skrevet
Nope,

den til høyere pris (hvit boks) er galactic edition (eller noe sånt) inneholder dvd'er.

Jeg synes SPORE er mye bedre enn forventningene!

Spillet er online, man får inn andre spilleres skapning, bygninger og fartøy i sine verdner. Er ganske kult synes jeg. At dine skapningen sloss mot en annen i japan.. :ahappy:

Åja.. :icon_redface:

Jeg har sikkelig lyst på det nå altså..! Skal kjøpe det hvis det går mot pc-en.. :icon_confused:

Skrevet

Jeg kjøpte det på Lørdagen.. Og det ble derfor ingen hunder børstet, badet eller stelt i helgen (som var planen for helgens gjøremål)..

Jo - det ER morsomt, faktisk. Jeg har ikke kommet langt (påbegynt det to ganger - skiftet fra kjøtteter til alteter og da ble det faktisk morsommere, eller faktisk "enklere" ).

Men står nå på slutten av der man kan påvirke hvordan den lille figuren skal se ut - så jeg synes det er såååå vanskelig å bestemme seg for det... Så hoppet videre til sivilisasjonen er stor for meg...

Susanne

  • 2 weeks later...
Skrevet
Er det noen som har kommet gjennom stammefasen? Jeg har ikke kjangs, prøver å alliere meg med de andre stammene, men de er så pripne. :punk:

Man gjør nesten det samme som i skapningsfasen for å få allierte. ;)

Første gangen var stammefasen veldig vanskelig. Brukte lang tid på å fnne ut at man må ha med seg mer enn 1 som spiller hvert instrument.

Skrevet
Man gjør nesten det samme som i skapningsfasen for å få allierte. :)

Første gangen var stammefasen veldig vanskelig. Brukte lang tid på å fnne ut at man må ha med seg mer enn 1 som spiller hvert instrument.

Å, så man kan ha flere som spiller samme instrument? Det forklarer jo en del. :) Da får jeg prøve igjen.

Skrevet

Jeg hadde kjøpt spore hvis ikke lommeboken min hadde syntes det var for dyrt.

Jeg har jo kjøpt så mye annet dill i det siste :)

Skrevet

Wilma er klok og sterk. :closedeyes:

Selv klarer jeg aldri å si nei når jeg vet om et nytt kult spill.

Plutselig står jeg der i butikken med lommeboka åpen og spillet i handa.

Nå har jeg begynt på ny for den 4. gangen og er i romfasen.

Nå har jeg endelig forstått alt. XD

(forstod ikke det der med terranivå først.)

Skrevet
20. november kan man kjøpe en tilleggspakke til spore; Spore Skummelt og søtt ekstrautstyr

Alt de gjør for å tjene penger. <_<

Tja, det er de samme produsentene som står bak The Sims, så det burde ikke være noen overraskelse at det kommer tilleggspakker?

Syns forsåvidt at det er morsomt med tilleggspakker (nei, jeg spiller bare Sims, men guttebarnet har Spore), da blir det litt nytt og spennende igjen (så skal jeg ikke si noe om at jeg alt har bestilt The Sims3? Selv om jeg nettopp har fått The Sims 2 Byliv? :icon_confused: )

Skrevet

HVOR?! :icon_confused:

Jeg elsker sims og har rålyst på SPORE, men skal jo på hundekurs snart, og skal kjøre opp neste år.. Med en gang det er nok med penger så har nok jeg også SPORE... (og de to siste tileggspakkene til sims som jeg ikke har fått kjøpt enda....)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...