Gå til innhold
Hundesonen.no

På besøk hos Lunah og Kristina


Mirai

Recommended Posts

Ja, etter den strabasiøse togturen er vi nå fremme hos Kristina og Lunah. Ett ord sier mer enn tusen bilder. Eh. Det ble feil - Ett bilde sier mer enn tusen ord, så jeg skal derfor vise dere mange bilder fra i går og i dag.

Her er Mona og Lunah sammen for første gang:

CIMG1488.jpg

Vi gikk på skogstur. Lunah lærte Mona å sølebade!

CIMG1495.jpg

Men klarte dessverre ikke å lære henne å bade ordentlig! Mona var meget skeptisk. Film kommer på hjemmesiden senere.

CIMG1499.jpg

Seee for en nydelig hund rett etter skautur!

CIMG1505.jpg

Hun fikk et sår etter all herjingen. Det ser bedre ut i dag, heldigvis!

CIMG1511.jpg

"Jag ska døda dej!!"

CIMG1566.jpg

"Nu har jag dødat dej!" (den puta der er Lunah)

CIMG1568.jpg

Det er like gøy å herje uansett hvor man er

CIMG1553.jpg

HYYYL

CIMG1531.jpg

SKRIIIK

CIMG1530.jpg

*dask*

CIMG1520.jpg

"Lise" og "Hanne" forteller om sitt narkotikamisbruk i parken

CIMG1583.jpg

Hvor ble det av rosenørene?

CIMG1584.jpg

Seee så liten hun ser ut :-o

CIMG1575.jpg

Grr jeg heter Mona og jeg er såå skummel!

CIMG1578.jpg

Kjeft'a!!

CIMG1579.jpg

Lunah: Du får ikke komme inn!

CIMG1590.jpg

"Hihi, jeg nekter Mona å komme inn"

CIMG1588.jpg

Mona: "Jeg SKAL inn"

CIMG1591.jpg

Mona vant og kom seg opp i senga mi.

CIMG1601.jpg

Lunah: "HVA?! Får hun sove i SENGEN?"

CIMG1602.jpg

Ja. Hun får sove i sengen.

CIMG1603.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

men jeg kom på en ting... Mona viste hele tanngarden, er det aggressiv adferd i dine øyne? for du sa at det å flekke tenner ikke er normalt i lek. hehe

du...?? -dette var en søt tråd, for å vise to valper som lekte fint sammen...

_MÅÅÅÅ vi da spore rett inn på adferd,og hvem som sa hva???

-snakker om å være gledesdreper...

-og ja - fine bilder IW - vet hvordan deter å ha en meeeget livlig hund, når den er sammen med andre!!

:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

artige bilder og kommentarer! :D

men jeg kom på en ting... Mona viste hele tanngarden, er det aggressiv adferd i dine øyne? for du sa at det å flekke tenner ikke er normalt i lek. hehe

Joda, hun er kjempeaggressiv Astrid! Det er fullstendig unormalt å vise tenna når man leker! Så det må jeg si altså..

1. Hun viser tenner når hun leker

2. Hun reiser bust når hun leker

3. Hun snøfter og lager knurrelyder når hun leker

Så ja, aggressiv!

Kan du fortelle meg hvor jeg har sagt at hunder som viser tenner i lek er aggressive?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Joda, hun er kjempeaggressiv Astrid! Det er fullstendig unormalt å vise tenna når man leker! Så det må jeg si altså..

1. Hun viser tenner når hun leker

2. Hun reiser bust når hun leker

3. Hun snøfter og lager knurrelyder når hun leker

Så ja, aggressiv!

Kan du fortelle meg hvor jeg har sagt at hunder som viser tenner i lek er aggressive?

nei, kanskje ikke aggressiv. Men unormal. Du sa Vicky var unormal fordi hun viste tenner. :roll: jaja, du får fortsette i troen. bare måtte påpeke at hunden din gjorde det også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

OT: Hera viser tenner hele tiden under lek :D Men skulle vel egentlig ikke gå inn på dette her...

hihih......Hun er isåfall ikke den eneste.... :roll: :D

Odin ser helt fæl ut når han leker med Falck....-som står bare og ser forundret på ham tilbake... :roll:

Odin162_LIT.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nei' date=' kanskje ikke aggressiv. Men unormal. Du sa Vicky var unormal fordi hun viste tenner. :roll: jaja, du får fortsette i troen. bare måtte påpeke at hunden din gjorde det også.[/quote']

Mener du seriøst at jeg skulle tro at en hund som holder på sånn er aggressiv? Eller mener du det selv?

Vel.. som du ser er dette LEK. Det er ikke snakk om at Mona kaster seg over Lunah og begynner å knurre eller bjeffe. Eller omvendt.

Hunden min har ikke gjort det samme som din. Det var på en helt annen måte. Hunden din knurra ikke i lek, den var sinna på Mona.

Mona og Lunah har satt hverandre godt på plass i løpet av de to dagene vi har vært her. Og tro meg; jeg kan faktisk se forskjell på de gangene det er mer alvorlig enn lek mellom to valper.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hvis du tror det var noe merkelig med Vickys knurring kan jeg bare si rett ut at du kan ikke mye om hundespråket.

runder av her, ville bare påpeke at det å vise tanngarden er helt normalt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er merkelig å knurre uten noen som helst grunn. Jeg ser det som unormalt å hoppe ut av en bil og knurre til en annen hund som bare kommer bort for å hilse, ja.

Og jeg ser det også som unormalt å vise tenner og knurre til en valp bare fordi den kom for langt innpå. Eller fordi den kom bort til sofaen. Eller fordi den kom bort da den andre hunden ble kost med. Eller fordi den gikk for nær en SEKK.

EDIT: Ja, la oss runde av. Jeg vil ikke la dine kommentarer ødelegge min tråd som i utgangspunktet skulle være morsom.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er merkelig å knurre uten noen som helst grunn. Jeg ser det som unormalt å hoppe ut av en bil og knurre til en annen hund som bare kommer bort for å hilse, ja.

Og jeg ser det også som unormalt å vise tenner og knurre til en valp bare fordi den kom for langt innpå. Eller fordi den kom bort til sofaen. Eller fordi den kom bort da den andre hunden ble kost med. Eller fordi den gikk for nær en SEKK.

EDIT: Ja, la oss runde av. Jeg vil ikke la dine kommentarer ødelegge min tråd som i utgangspunktet skulle være morsom.

jeg hadde rundet av, men skal først svare på det du skrev så er det ferdig: Hun knurret IKKE UTEN grunn. Hun likte ikke Mona, og Mona var ekstremt innpåsliten. Hun syns ikke noe om Mona og det syns jeg hun skal få lov til å bestemme selv. Og hvis du vet litt om aussie, så vet du at en aussie er voktende. Da er alle hundene på treninga unormale da? siden de vokter på sekken sin? svar meg bare på det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

..hva med å komme med noen signaler før man angriper? Hehe... Det er det jeg reagerte på, og det har jeg forsøkt å fortelle deg LENGE, Astrid.

Nei, alle aussier er ikke unormale fordi de vokter. Jeg veit såpass at de vokter/gjeter. Men jeg syns uansett ikke det er normalt å si ifra ved å hoppe oppetter sidene og glefse og bjeffe. Normalt ville kanskje vært å komme med litt knurring først, og så gitt sterkere og sterkere signaler etter hvert dersom Mona ikke tok dem?

HVORDAN KAN DU KALLE DET Å KOMME BORT TIL EN HUND SOM HOPPER UT AV EN BIL FOR INNPÅSLITENT? Det er en hilsen. Det er godt gjort å være innpåsliten første gangen man kaster et blikk på hverandre.

Line: Ja, ikke sant!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er en fin alder. Mine to yngste blir to år i slutten av april. Kjører med de alt fra 12 km til 3 mil. Har noen ruter der jeg må på asfalten litt så jeg kommer til en runde men da tar jeg hastigheten så lav som mulig og bruker potesokker. De med gummi er fint til asfalt. Jeg bruker hundepark (50 mål) 1-2 ganger i uka med flokken som variasjon.  Når jeg kun hadde én husky syklet jeg også rundt mila hver dag for at han skulle være fornøyd. Gåturer var/er han aldri ordentlig fornøyd med. Kunne gå i skogen flere timer for så å komme hjem og løpe rett bort til sykkelen.  
    • Har hatt en helt spinnvill dag på gratis valpekurs av instruktørstudenter på K9 Hundesenter, Midt-Norsk Kompetansesenter for Hund (som har busstopp rett utenfor, 25 min fra Trondheim sentrum innen samme billettsone). Kjempeflinke studenter og lærere og flott opplegg, men bevares for en villstyring han er i den settingen. Kurs/fellestrening er det gøyeste han vet. Han er så rolig og grei når vi er rundtomkring ellers, men akkurat i den settingen der er han bare i taket av forventninger og iver.  Lyd.  Så intens vokal.  All energien han har ombord. Sju sommere og sju vintre. Sommer er supert. Lett å be og verdens letteste å belønne med lek har blitt. Vinter kommer ut i form av lydbølger. Full storm. Verste jeg har opplevd. Har hatt to raser hvis første egenskap folk forbinder med dem er "gneldrebikkjer" og ingen av de to lagde lyd, så jeg trodde jeg var flink til å trene hund av med utidig lyd. Det var feil. Valgte de første ukene med Ede å avvente med å sette cue på hals, fordi det kom bare sutrete bjeffing, og den tonen og stemningen ville jeg ikke ha. Så glemte jeg å begynne jobbe med å få det på cue da det gikk over i mer riktig toneleie. Nå er jeg neck deep i alt annet enn shhhh-it fra Ede. Øverste prioritet den nærmeste tiden blir derfor lyd av og på.  Hilseiver er et annet problem jeg har påført meg ved å la ham ha en selvstendig relasjon med naboen. Det er jo kjempebra at de er glade i hverandre og har funnet sin omgangsrutine, men trenger lære Ede at det ikke er sånn vi hilser på fremmede. Arrangerte hilsesituasjoner er derfor prioritet nr to.  Å finne ro på kommando blir neste prioritet. Han er litt som Charlie Sheen på treningssenteret: "I've got one gear: GO!" ..eller, han har flere, men muttern knoter noe ****** med å finne ut av de. Oppleves som en automatkasse som innimellom henger seg opp på D. P-knappen lever sitt eget liv og slår plutselig inn midt på gulvet om en setter den i N for lenge. Ikke vanskelig å sette tilbake i D, men når en VIL ha den i P, så henger den seg ofte opp på D og gir gass av seg selv. Toyota har bedre self drive software. Vi har derfor meldt oss på "Selvbeherskelse og impulskontroll" kurs. Suksess er om det føles som wasted money når vi kommer dit, for det starter ikke før i april. Det er lenge til med den Duracell-krabaten her.  Dagens virkelige gladnyhet er at begge testiklene er nede i pungen nå. Tror den andre landet i morges, for Ede sluttet plutselig å jukke.  Han har jukket MYE, antakelig pga ubehag fra press ved den ene ballen stuck i lysken. I morges omfavnet han meg bare da jeg satt på huk foran vaskemaskinen. Labbene på skuldrene, kinn mot kinn. Ble stående sånn lenge og kose. Ikke ett jukk. Det var så koselig 💕🐾 Super happy av å vite at han ikke lenger har ubehag, slipper bekymringer for hyperaktiv testosteronproduksjon, kreft og østrogenoverskudd, slipper utgifter, risiko og ubehag ifbm kirurgi, og vi slipper søke og dokumentere for hvert stevne vi vil stille. Få vurdert bygning, tenner, bevegelser og pelskvalitet kan vi også gjøre, mest av pliktfølelse overfor oppdrettere, men også fordi muttern synes Ede fortjener bekreftelse på at han er søtnos og kjekkas, og hun liker ha en unnskyldning for å kle seg i blazer og høye hæler.  Ede er altså ikke lenger lille Jokke, og det er plutselig bare kos å få en omfavnelse. Kurs starter tidligere på formiddagen i morgen. Usikker på om vi skal forskyve frokost to timer, eller om vi skal satse på å bare spise ekstra godbiter på full mage i to timer. Heller mot å drøye leggetid i kveld, stå opp sent og ta frokosten på kurset, da jeg personlig tror det blir et mindre onde for fordøyelsen enn å trykke på med godis i to timer, to timer etter frokost. For det første liker jeg ikke gi ham godis. Han får alt fullforet sitt som godis fra hånden i intervaller som tilsvarer måltider. Ikke glad i å gi masse ekstra utenom. For det andre blir alt som gis i løpet av to timer, to timer etter frokost, det blir vel for dårlig oppløst før magesekken tømmer seg i tarmen. Blir bare vomfyll som hemmer næringsopptak fra måltidet.  Vi går altså for sen kveld og sen frokost, om ingen som vet bedre korrigerer meg på den i tide. 
    • De to oppdretterne står på lista over mulige, greit å få positiv feedback om dem begge   Æsj, piping.. Jaja, hadde litt av det på Pax, men fikk det sånn tålelig vekk etter hvert. Slikking er jo sært  Men det skal vel alltid være noe, hehe, ingen rase er perfekt. 
    • Her blir valpen mest sannsynlig krypt. Trodde testikkelen ville komme ned, fordi den lå følbar nær åpningen da den andre ramla ned, men den har vært litt jojo. Nesten nede, lenger opp igjen, liggende i åpningen, tilbake inn i kanalen, nå rett bak åpningen. I følge Grok (AI) så snevrer den ringen seg sammen ved 16 ukers alder (mandag), og det er derfra bare 5-10% sjanse for at stenen kommer på plass i pungen innen 6 mnd. Helt ok med å ikke kunne stille ut. Ikke noe behov for sportschampionat eller avkom, men veldig i tvil om å fjerne den eller ikke før puberteten, mens den er liten. Frykter den vil hyperprodusere kjønnshormoner, og de er det nok av fra normale testikler i puberteten. Det teller ikke som kastrering ihht NKK reglement om en bare fjerner en unilateralt krypt testikkel og beholder den normale?  Er forøvrig overbevist om at han jukker pga ubehag fra den testikkelen som sitter i lysken. Presser sikkert på kringliggende vev, asymmetrisk følelse, som antakelig er et irritasjonsmoment. Virker sånn. 
    • Ny bytur. Konsert fra avstand. Masse livlige folk overalt. Etablerte et vennskap med en søt toårig jente på bussen. Koselig spasertur med storebror. Sitt under marsj i gågata, fem meters avstand. Tur gjennom teknobelyst konsertområde med rosa trær etter event va over, og så en øl på Mikrobryggeriet. Ede fikk ikke være med inn til baren for å handle, men vekteren ville gjerne passe han imens. Ingen protester fra Edes side, som synes hun var søt. Han var litt furten over at vi ikke fikk gå inn da jeg kom ut igjen, han synes det så spennende ut innenfor dørene, men ikke furten nok til å holde en emo konsert pga. Han er fullstendig trygg på fulle folk og tette folkemengder nå. Anser det som helt normalt. Forbinder alkoholånde med trivelige folk som vil hilse med gjensidig berøring, og han elsker det, heldigvis. Sovnet nonchalant og trygg på ståkete buss full av fulle bygdetullinger i supporterutstyr og god VM-stemning på vei hjem.    Edit: Jeg unnlot nevne en utrivelig opplevelse, fordi det er et så touchy subject, men det er sant, det skjedde, og #notallmuslims, jeg kjenner til selverklært troende muslimer som har hund (inne, normalt hundehold) også, fordi det ikke står noe negativt eller noen instruks om hvordan ha hunder i Koranen, det står bare i hadith, så det må være greit å fortelle om dette uten å frykte bli beskyldt for å være rasistisk eller islamofob: Vi gjorde en kort stopp utenfor en tilfeldig butikk for å omorganisere innhold i lommer og bærenett, hvorpå det dukket opp en ansatt på hver side, fra hver sin dør. De sa noe til hverandre på arabisk, og den ene utbrøt "Najis!" før de forsvant inn igjen. Første gang jeg har sett Ede engstelig, med stiv hale ned mellom beina. Han må ha plukket opp vibber fra de. Svart hund sammen med kaffir kvinne uten tildekket hår var visst ikke velkomne til å bruke fortauet utenfor den butikken der. Irriterende når folk skremmer hunden med sånne vibber at han ender med halen stiv mellom beina. Han som alltid ellers har selvsikkert kroppspråk med ledig høy haleføring.  Det tok ham heldigvis bare en meter forbi butikken og inn i folkemengden med VM-supportere på tur hjem for å løfte halen igjen. Fort glemt. .. håper jeg. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...