Gå til innhold
Hundesonen.no

Vært på besøk hos en Amerikansk Bulldog!


Zoey

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nå vært å besøkt en Amerikansk Bulldog! Som kjent, så ønsker jeg meg jo denne rasen, og hoppa i taket da en venninne spurte om jeg ville være med å hilse på AB hannen Amos!

Vi heiv oss i bilen rett etter jobb, og raste avgårde!

Det første jeg så av han var snuta, Han gjorde et iherdig forsjøk på å komme seg ut av katteluka! :lol:

Så var det å hilse på en svææær hund, beståede mye av lepper, tunge og........sikkel...!

Min whippet synes hele han var utrolig skummel, og hun valgte heller fornemt å legge seg i stolen på terassen, enn å herje rundt med de andre!

Vi hadde med oss tre tisper og en hannvalp på 8mnd. Valpen og Zoey-whippet valgte å holde seg litt annonyme til denne store sleivete "jeg har labbene mine over alt, så jeg går rett fram" skapningen, Mens pincheren og aussien var i full lek!

Og jeg må si, jo mer jeg så han i aksjon, jo mer fasinert ble jeg.. Så stor og "brautende" og alikevel så forsiktig, og var for språk og dempende signaler :lol:

For ikke å snakke om at det var underholdning til tusen å bare se han tasse rundt i hagen i sin egen lille bulldogverden:

"sniff,sniff..OOOOO, her har noen tissa, jeg tisser her også.."

"hmm...hekk?!? kan jeg gå igjenom her tro..??"

"JUHUUUUUU! EPLEKART! (*rullerullerulle*) Ryggmassasje!"

"sniff,slafs,sniff...? menneske?? Fremmed menneske=godbit=MAAAAAAAT!!"

Så, mitt første møte med en Amerikans Bulldog var skremmende... Jeg ble bare enda mer fasinert :lol:

...Og jeg som aldri skulle ha en hund som sikla da :angry: ......

Skal hive inn noen bilder i morra, men nå kaller senga..!

Skrevet

Hehe! Ja Amos er en søtnos han. :angry: Om enn litt for stor etter min personlige smak. Men akkurat så teit og full av personlighet som de skal være! :lol:

Skrevet

Gleder meg til bilder :icon_confused: Bor en nydelig AB ved siden av søsteren min, har tenkt å banke på neste gang jeg er der bare for å sile ut informasjon om rasen.. :lol:

Skrevet

Her kommer det bilder! Og jeg må bare få si at jeg DRØMTE om amerikansk bulldog i natt.. betyr det at jeg har tippa litt over kanten tro..?!?

DSC_2791.jpg

DSC_2799.jpg -øøøy..ikke mobb sikkel!

DSC_2800.jpg real bulldog-style!

DSC_2825.jpg *sukk*

DSC_2827.jpg Rulle rulle på eplekart!

Skrevet
For en flott hund. Kan ikke si at han var søt, for han var jammen meg en tøffing :huh:

ABer er søte. Hele bønsjen! De gliser og klovner og gjør seg til så det er en fryd. De er dustete og klønete og rare og proppfulle av personlighet, så det er umulig å ikke bli forelsket.

Men jeg har ennå ikke funnet av-knappen på de ABene jeg har møtt, så jeg - lat som jeg er - satset på mynde i stedet. Mye enklere! De har kun to hastigheter: av og på. Og de er langt oftere av enn på... :rolleyes2:

Skrevet
satset på mynde i stedet. Mye enklere! De har kun to hastigheter: av og på. Og de er langt oftere av enn på... :rolleyes2:

Haha! :huh: Det har du helt rett i! Har vært ute å gått (les: dratt) tur med Whippeten nå, og hun er i av-modus i varmen..!

Jeg føler meg knalltøff (nooot) der jeg tusler langs veien med en hengslete, døende gjenstand (også kalt mynde) slepende 2m (lengden på båndet) etter..!

Snakker om fartsglad liksom <_<

Skrevet

Kjenner igjen den, var ute en sommerdag på tur med Mona. Møter en mann som sier "ja, den er gammel den der eller?" (i og med at hun er i enden av båndet bak meg og liiider seg fremover.

...."nei, hun er 14 mnd" :rolleyes2:

Skrevet
Kjenner igjen den, var ute en sommerdag på tur med Mona. Møter en mann som sier "ja, den er gammel den der eller?" (i og med at hun er i enden av båndet bak meg og liiider seg fremover.

...."nei, hun er 14 mnd" :rolleyes2:

Hahaha :huh: Hva sa han da?

Skrevet

Er omtrent sånn eg føler det også.. som om jeg er ute å går med noe som nærmer seg 1000 år:D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...