Gå til innhold
Hundesonen.no

Vært på besøk hos en Amerikansk Bulldog!


Zoey

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nå vært å besøkt en Amerikansk Bulldog! Som kjent, så ønsker jeg meg jo denne rasen, og hoppa i taket da en venninne spurte om jeg ville være med å hilse på AB hannen Amos!

Vi heiv oss i bilen rett etter jobb, og raste avgårde!

Det første jeg så av han var snuta, Han gjorde et iherdig forsjøk på å komme seg ut av katteluka! :lol:

Så var det å hilse på en svææær hund, beståede mye av lepper, tunge og........sikkel...!

Min whippet synes hele han var utrolig skummel, og hun valgte heller fornemt å legge seg i stolen på terassen, enn å herje rundt med de andre!

Vi hadde med oss tre tisper og en hannvalp på 8mnd. Valpen og Zoey-whippet valgte å holde seg litt annonyme til denne store sleivete "jeg har labbene mine over alt, så jeg går rett fram" skapningen, Mens pincheren og aussien var i full lek!

Og jeg må si, jo mer jeg så han i aksjon, jo mer fasinert ble jeg.. Så stor og "brautende" og alikevel så forsiktig, og var for språk og dempende signaler :lol:

For ikke å snakke om at det var underholdning til tusen å bare se han tasse rundt i hagen i sin egen lille bulldogverden:

"sniff,sniff..OOOOO, her har noen tissa, jeg tisser her også.."

"hmm...hekk?!? kan jeg gå igjenom her tro..??"

"JUHUUUUUU! EPLEKART! (*rullerullerulle*) Ryggmassasje!"

"sniff,slafs,sniff...? menneske?? Fremmed menneske=godbit=MAAAAAAAT!!"

Så, mitt første møte med en Amerikans Bulldog var skremmende... Jeg ble bare enda mer fasinert :lol:

...Og jeg som aldri skulle ha en hund som sikla da :angry: ......

Skal hive inn noen bilder i morra, men nå kaller senga..!

Skrevet

Hehe! Ja Amos er en søtnos han. :angry: Om enn litt for stor etter min personlige smak. Men akkurat så teit og full av personlighet som de skal være! :lol:

Skrevet

Gleder meg til bilder :icon_confused: Bor en nydelig AB ved siden av søsteren min, har tenkt å banke på neste gang jeg er der bare for å sile ut informasjon om rasen.. :lol:

Skrevet

Her kommer det bilder! Og jeg må bare få si at jeg DRØMTE om amerikansk bulldog i natt.. betyr det at jeg har tippa litt over kanten tro..?!?

DSC_2791.jpg

DSC_2799.jpg -øøøy..ikke mobb sikkel!

DSC_2800.jpg real bulldog-style!

DSC_2825.jpg *sukk*

DSC_2827.jpg Rulle rulle på eplekart!

Skrevet
For en flott hund. Kan ikke si at han var søt, for han var jammen meg en tøffing :huh:

ABer er søte. Hele bønsjen! De gliser og klovner og gjør seg til så det er en fryd. De er dustete og klønete og rare og proppfulle av personlighet, så det er umulig å ikke bli forelsket.

Men jeg har ennå ikke funnet av-knappen på de ABene jeg har møtt, så jeg - lat som jeg er - satset på mynde i stedet. Mye enklere! De har kun to hastigheter: av og på. Og de er langt oftere av enn på... :rolleyes2:

Skrevet
satset på mynde i stedet. Mye enklere! De har kun to hastigheter: av og på. Og de er langt oftere av enn på... :rolleyes2:

Haha! :huh: Det har du helt rett i! Har vært ute å gått (les: dratt) tur med Whippeten nå, og hun er i av-modus i varmen..!

Jeg føler meg knalltøff (nooot) der jeg tusler langs veien med en hengslete, døende gjenstand (også kalt mynde) slepende 2m (lengden på båndet) etter..!

Snakker om fartsglad liksom <_<

Skrevet

Kjenner igjen den, var ute en sommerdag på tur med Mona. Møter en mann som sier "ja, den er gammel den der eller?" (i og med at hun er i enden av båndet bak meg og liiider seg fremover.

...."nei, hun er 14 mnd" :rolleyes2:

Skrevet
Kjenner igjen den, var ute en sommerdag på tur med Mona. Møter en mann som sier "ja, den er gammel den der eller?" (i og med at hun er i enden av båndet bak meg og liiider seg fremover.

...."nei, hun er 14 mnd" :rolleyes2:

Hahaha :huh: Hva sa han da?

Skrevet

Er omtrent sånn eg føler det også.. som om jeg er ute å går med noe som nærmer seg 1000 år:D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...