Gå til innhold
Hundesonen.no

Hamsteren med grå flekk på øyet


Adhdcow

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg har et lite problem jeg merket når jeg kom hjem fra en uke fra Telemark.

Hamsteren min, Mikke hadde en grå flekk på høyre pupil! :'[

jeg har lest litt om det, men det KAN hende det er grå stær, øyebettenelse eller så er han rett og

slett blind! Storesøsteren min hadde vært å passet på de i 3 dager, men hun

er ikke den rette hamsterpasser akuratt... -.- For Mikke hadde ikke spist opp maten sin, (han har

to matskåler i buret hans) han hadde bare spist halve av hver, og det ligner ikke storspiseren min!

Han hadde fått nok vann, men når jeg kom hjem hadde han altså en grå flekk

på høyre pupil. Mikke er rundt 1 1/2 år gammel, og det er ca. i 40-50 årene til en hamster.

Er det noen som vet om man kan behandle dette? Jeg er nemmelig veldig bekymret!

Hilsen adhdcow.

P.S.: På forhånd: Takk! :]

  • 5 weeks later...
Skrevet

1 1/2 er vell ikke akkurat 40-50 årene, jeg ville heller sakt 20-30. Alle mine hamsterer har blitt godt over tre år, og noen over fire. Men, du burde sjekke ut det med den grå flekken. Ta ham med til dyrelegen og sjekk det. Forrige gang det skjedde med meg, var hamsteren blind. Den eneste forskjellen med henne var at hun ble mye mer skvetten.

Lykke til :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...