Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som kan hjelpe?


Cadyk

Recommended Posts

Skrevet

Jeg håper noen kan gi noen råd.

Jeg fikk pusen min da den var 9 uker. Nå er han snart 14 uker.

Nå viser det seg at jeg har mulighet til å få søsteren hans.

Lurer på hvordan det kan fungere...

- Husker de hverandre?

- Blir de venner?

- Kan en bror og søster gå overens?

- Mye mer utgifter?

- Greit med selskap...??... :D

Setter pris på alt av informasjon og tilbakemelding :-) :-)

Skrevet

Det tror jeg vil gå veldig bra :D De husker nok hverandre og kattunger aksepterer nye dyr i huset lettere enn voksne. Du vil ikke legge store forskjellen i maten for i stedet for å kjøpe 4kg's sekker i dyrebutikken, kan du nå kjøpe 10kg, som har en lavere kilopris :D

Jeg har selv hatt to par søsken her og de er alle perlevenner. Bare huske å få kastrert og sterilisert begge to når de er gamle nok.

Kattene vil nok sette stor pris på selskapet!

Skrevet

jeg vet ikke om de vil huske hverandre,men det skal nok ikke være noe problem å få de til å bli vennner når de er såpass små. jeg har en gutt og en jente og de er søsken ,men de har vært sammen hele tiden. det koster selvfølgelig mer å ha to med tanke på kastrering\sterilisering,øremerking og vaksiner osv.,men det å ta to er jo dobbelt så kos :D og de har selskap i hverandre når du er på skolen\jobben :D

Skrevet

:D Tusen takk for svar :-)

Veldig kjekt :-)

Har veldig lyst på hun søsteren jeg :-)

Jeg hadde bestemt meg for å ta søsteren også. Men fikk en kjempe trist melding i dag :-(

Søsteren er død ! MØKK ! UTROLIG TRIST !

Søsteren ble påkjørt :-(

*Dobbelpost, bruk redigeringsfunksjonen, mod Emilie*

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...