Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva gjør dere når hunden er skitten?


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Hva gjør dere når dere har gått tur med hunden og det er GJØRMETE ute...Hunden er skitten og våt.

Spyler dere den og tørker den?

Driter dere i det?

Lar dere det tørske og børster det ut etterpå?

Selv så spyler jeg henne i dusjen og tørker etterpå. Men hvis det ikke er så masse så tørker det så børster jeg det vekk etterpå...

Skrevet

Aldri vært borti den situasjonen... men om hun er litt skitten etter regn osv har jeg pleid å tørke av henne det verste med et håndkle (som hun selvfølgelig henger seg fast i mens jeg tørker :roll: )

Skrevet

med mindre det er saltvann i pelsen lar jeg skitten tørke og børster av. pelsener kjekk, gjørme"sitter ikke" iden .. :P men har vi vært i fjæra så tar jeg han i dusjen ja.

Skrevet

Hei!

Her blir Bella dusja og tørka. Med ein lang sheltiepels hjelp det ikkje å børste ut skitten etterpå!

Skrevet

Spørs hvor skitten han er. Er det bare litt så tørker jeg han og børster vekk skitten. Men er han veldig gjørmete så er det rett i dusjen å spyle av beina.

Skrevet

de ligger i gangen til de er tørr og da har som regel skitten falt av av seg selv, og det som da ikke er vekk børster vi av :wink: fint med skitavstøtende pels ja

Skrevet

Mine hunder liker ikke å bli skitne... så hvis det er mulig så går de helst rundt gjørma :P Men hvis de nå blir skitne, så bærer det rett i dusjen :P

Skrevet

Buster tørker selv å får en overhaling med børsten hvis det er noe...

Er det x3mt så bærer det i dusjn, bare lunkent vann, ikke såpe eller shampoo...

Men buster er så gla i å vaske seg selv ate...... :P

(of topic.... Jeampi : vet ikke om du ser det selv men banneren/signaturen din er for brei, den er 581x... så texten din kommer utenfor ruta noen ganger.. )

Skrevet

Er hunden full av sand og gjørme, så spyler jeg av han all lorten i dusjen, og tørker han fort med et håndkle, så tørker han resten selv (helst etter å ha hoppet og rullet rundt i senga mi, så den er klissvåt, hihi..)

Skrevet

Kommer an på hvor ille det er, men som oftest holder det å tørke henne med et håndkle. Det er mye bedre å vaske et ekstra håndkle enn å ha lukta av våt hund i huset, hehe. Men er det alt for ille så spyler jeg henne enten i hageslangen ute eller i dusjen.

Skrevet

Det er ikke ofte mine hunder blir skitne, rett og slett fordi de prøver å unngå gjørmehull :P Skulle de derimot bli skitne så spyler jeg av dem i dusjen :P

Skrevet
Buster tørker selv å får en overhaling med børsten hvis det er noe...

Er det x3mt så bærer det i dusjn, bare lunkent vann, ikke såpe eller shampoo...

Men buster er så gla i å vaske seg selv ate...... :P

(of topic.... Jeampi : vet ikke om du ser det selv men banneren/signaturen din er for brei, den er 581x... så texten din kommer utenfor ruta noen ganger.. )

nei det har jeg ikke sett :? Takk for at du sa fra! Skal ta og fjerne det :wink:

Skrevet
Det er ikke ofte mine hunder blir skitne' date=' rett og slett fordi de prøver å unngå gjørmehull :P Skulle de derimot bli skitne så spyler jeg av dem i dusjen :P [/color']

Hehe ja Pito er en dærten liten dame som helst ikke skal bli skitten på de "vakre små potene sine" men av en eller annen grunn s blir hun alltid skitten likevel :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...