Gå til innhold
Hundesonen.no

Tilly og Ablue Diesel


petitami

Recommended Posts

Skrevet

Hallo:)

Vil bare presentere oss:)

Vi er mine to Dobbiser:) og mamma Mona:). Dobbisene ei i brun tispe på 2 1/2 år og en blå dobberhanne på snart 9 uker. Hannen har ikke kommet ennå da vi må vente til 1.7 før vi får han ned fra Tromsø til Bergen :P, så vi venter og venter:)

post-4144-1214061208_thumb.jpg

Skrevet

Skal prøve å få inn et nyere bilde av Tilly...på det bilde er hun ikke så store jenta. Her kommer et av Diesel 4 uker gammel:).

Mona

post-4144-1214061526_thumb.jpg

Skrevet

Har hørt at det kan være/bli problemer med pelskvaliteten...men det gjenstår jo å se:). Håper jo at bra for skal holde sånt borte...så får en ta det problemet når/hvis det dukker opp...velger å ikke bekymre meg for det ennå:P. Litt struts da men:).

Skrevet

Så søt valpen er :P utrolig stilig farge syns jeg. Diesel er også et faktastisk vakkert navn :P

Er det en godkjent farge, eller regnes det som 'feil'?

Skrevet
Har hørt at det kan være/bli problemer med pelskvaliteten...men det gjenstår jo å se:). Håper jo at bra for skal holde sånt borte...så får en ta det problemet når/hvis det dukker opp...velger å ikke bekymre meg for det ennå:P. Litt struts da men:).

Mener du dette seriøst? Jeg leste på et annet forum at mange blå dobermannvalper ikke blir eldre enn 6mnd-1år. Noen få lever fint et helt vanlig dobermannliv, men mange sliter altså med hudallergier og værre sykdommer som jeg ikke kommer på i farta.

Skrevet

Jepp utrolig stilig farge og navn :rolleyes::P. Nei det er ikke en godtkjent farge men desto mer moro å ha en blå en da:). Er ikke noe tess på sånne utstillinger jeg så da spiller det ingen rolle :P.

Mona

Skrevet

De var veldig pene, jeg syntes dobbermann er en fin rase. Jeg kjenner en som

har dobbermann-hann som heter Kasan.

De var veldig pene, fine farger på dem.

Skrevet

Mange blå dobermann valper får ikke leve i det hele tatt...de blir avlivet rett etter fødsel på grunn av fargen:(. Jeg tror ikke det er så mange som har så mye erfaring med dette i Norge at de kan uttale seg så mye. I USA så er jo det vanlig m både blå og fawn (beige)dobbere. Nå har ihvertfall Diesel livet rett så får vi bare håpe at ting går bra for oss:). Jeg har ihvertfall ikke tenkt å ta sorgene på forskudd.

Mona

Skrevet

De blå er flotte :P En venninne av meg hadde en.. Men de blå er plaget av hudproblemer og får ofte kreft.

Får håpe din lille klarer å styre unna alt sånt :P

Skrevet

Tusen takk:) Selvfølgelig er han vakker...men Tilly er også veldig verdig skryt...men hun mangler bilde:(. Skal komme sterkt tilbake.

Mona

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...