Gå til innhold
Hundesonen.no

Tegnebrett


Aussieglis

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har så lyst på et tegnebrett, en sånn dings man har liggende på skrivebordet med en penn som man kan tegne på dataen med.. Noen som har et å anbefale eller kanskje noen til og med har et de vil bli kvitt? Hyl ut!

Skrevet

Var jo noen som la ut et slikt et for salg her inne en gang, men det ser ut som om tråden er borte ...

Jeg kan også tenke meg et slikt et, men det får bli etter speilreflekskamera :lol:

  • 2 months later...
Skrevet

Det kommer jo helt an på hvor mye du skal med det, tror jeg :D Jeg har en Wacom Bamboo One (tror jeg den heter, er iallefall noe i den duren) som jeg bruker til å fargelegge scannede tegninger med, og noen ganger tegne fra scratch. Det funker den utmerket til! Kjøpte den for 650 kroner (igjen, tror jeg, det er en stund siden) på Elkjøp, den er ganske solid også, og har bare det "basiske": brettet, uten masse knapper og stæsj, og en batterifri penn :whistle:

Lykke til da! :ermm:

Skrevet

Jeg vil bruke det til tegning i photoshop, vanligvis fra scratch.. Altså sketcher og fargelegging, samt bruk av div. tools i photoshop som smudge osv.

Jeg kjenner jeg har forferdelig lyst på Bamboo Fun, tror jeg blir å bestille et sånt så fort jeg kan ta meg råd til det. Gleder meg som en unge :whistle:

  • 1 month later...
Skrevet
Wacom kommer i ulike versjoner. Felles for alle (tror jeg) er at de både har mus og ei trykkfølsom penn. Kan absolutt anbefales.
Skrevet

Men de skikkelig proffe koster jo opp mot 20000.

---

Men nå har photoshop plutselig sluttet å bry seg hvor hardt jeg trykker. Størrelsen er fyller hele rundingen uansett hvor svakt jeg trykker, men jeg vet ikke hva jeg hat gjort..

Hvordan får jeg den til å virke igjen?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...