Gå til innhold
Hundesonen.no

Rare sovestillinger


HippiPippi

Recommended Posts

oi det har jeg en del av hehehe...

14102003155313mea5vxg9761q.jpg

30122004204948a8I7xoP5563v.jpg

210120060156xaVDEQLCEhcxgF9dyq.JPG

091120061010d4irlwEttXiA9RLTQA.JPG

151120061602CHk7Ef2vKqvpxTYIFi.JPG

hehe syntes nå de ser litt rare/søte her ja :rolleyes:

18112003182907DN59U3DHeFw2.JPG

Får hun ligge i pappas armkrok er det aller beste!

16022004144816fnfcvWiU56se.jpg

sammsoving er tingen!

200820041835467Ih76nVNW5Fm.jpg

18112005151739FNuV161962E5.jpg

23082004134306IG3IpPn6Ua45.jpg

kasnje ikke så rar sovestilling, men er iallefall er rar plass og sove på ;)

030120062111201tNJQoW752wx.jpg

samme her... finn 3 hunder! ;)

151120061625xF4QXpVr18YSNVDxcN.JPG

271120061318PeD6OVhyjrAlsoxqYr.JPG

skjekk sissi der..

240120072022x1f4oCzkNeP7BIlYwg.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, mange fine bilder der Sissi. Likte spesielt den med bøtta - er det muuulig?????

Whippeten min ligger på ryggen omtrent hver dag, utrolig morsomt å se på ;)

Hunden min sover i bur om natta, og etter at vi la en dyne i buret hans så elsker han å ligge i buret sitt, går dit faktisk frivillig på dagtid for å sove også nå. Blir mange rare sovestillinger i buret ;) Måtte bare knipse noen bilder i går kveld før jeg la meg, da lå han på ryggen igjen ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så mange morsomme sovestillinger disse dyra har! :whistle:

Aica liker å ha det komfortabelt når hun skal sove. Om natta har hun egen madrass med pute og pledd. Minstekravet er at det iallefall må være et pledd eller en matte å ligge på! Så nå skal matmor sy ny seng så bikkjedyret skal ha i campingvogna til vi skal på ferie. :ahappy:

Her har vi henne i en velkjent stilling på sofaen

71669741ny.jpeg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

DSC_0006.jpg

DSC_0172.jpg

DSC_0170.jpg

DSC_0169.jpg

ja, jeg lover, det er en hund under det sorte teppet :lol:

DSC_0149-1.jpg

DSCN0504.jpg

her hadde han lagt seg i buret med puppia sela på.. men skjønner ikke hvordan han hadde klart å vri seg sånn halvt ut ifra den...

DSC00787.jpg

jghj.jpg

han sover ikke på dette bildet, men han bruker å sove der :)

http://i235.photobucket.com/albums/ee284/l...er/S6302240.jpg

Sorry at det ble bildaspam istedet :) hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 years later...
  • 5 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...