Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppdal 20-22 Juni


MariaN

Recommended Posts

Skrevet

Jag har meldt på Bella i åpen klasse begge dager, men tviler på jeg stiller siden hun kommer til å være helt nedrøytet innen da. Men vi kommer selvfølgelig å ser på begge dagene. :(

Skrevet
var det du som kjente meg igjen fra sunndal? isåfall må du skrike ut denne gangen :P

Jeg det? Tror ikke jeg så deg på sunndalsøra, men så dere i grupperingen i Orklahallen i fjor.

Kan ikke garantere at jeg kjenner dere igjen, men skal rope ut om jeg gjør det. :(

Skrevet

ååh.. orkla var det kanskje ja :(

jeg skal undersøke hvem det var som så meg :P

og det var ei jente med hovawart :P

Skrevet

Vi pleier å dra dit, men i år blir det Nes istedenfor. Har en valpekjøper der oppe som skal stille, og ønsker ikke å konkurrere med de om certet :)

Skrevet

Det kan deles ut maks 2 cert per rase, ett til hvert kjønn.

Edit; Hos noen bruksraser deles det vel i tillegg ut cert i brukshundklassen.

Skrevet
Er det slik at det er bare EN hund i rasen som får cert pr rase ?

Nei, det er en tispe og en hannhund som kan få cert.

Edit: for sen.

Skrevet

Noen som kan sjekke oppmøte-tid & antall for Basenji begge dager?

Om noen har anledning til å knipse litt bilder fra Basenji-ringen blir jeg glad :blink:

Skrevet
Noen som kan sjekke oppmøte-tid & antall for Basenji begge dager?

Om noen har anledning til å knipse litt bilder fra Basenji-ringen blir jeg glad :blink:

Lørdag kl 10.00 3 valper og 6 voksne. Faktisk samme ring som schnauzerrasene så da får jeg også med meg basenjiene for en gangs skyld. Dommer Tapio Eerola, Finland. Noen som kjenner til ham?

Søndag kl 10.00 8 voksne (3 valper kl 09.00). Dommer Geir nordal Pedersen.

På søndag så stiller vi for irsk dommer, Deirdre Dinneen. Er hun kjent for noen?

Skrevet
Lørdag kl 10.00 3 valper og 6 voksne. Faktisk samme ring som schnauzerrasene så da får jeg også med meg basenjiene for en gangs skyld. Dommer Tapio Eerola, Finland. Noen som kjenner til ham?

Søndag kl 10.00 8 voksne (3 valper kl 09.00). Dommer Geir nordal Pedersen.

På søndag så stiller vi for irsk dommer, Deirdre Dinneen. Er hun kjent for noen?

Takk!

De er begge ukjente dommere for meg...

Skrevet

Bare 14 bernere på lørdag, dumt jeg ikke kan stille! :blink:

Noen som kan sjekke hvor mange bernere som er påmeldt på søndagen? Jeg har bare fått pm for lørdagen.

Skrevet
13 bernere på søndag, oppmøte 10.30

Takk - hvorfor må det være få påmeldte akkurat på det tidspunktet hunden min ser ut som en skabbrev..?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...