Gå til innhold
Hundesonen.no

Løpetid eller noe form for infeksjon?


SCRM

Recommended Posts

Jeg har min første hund, hun er nå blitt 1 år gammel.. Idag så oppdaget jeg at hun var veldig rød og hoven nedentil. Som førstegngseier ble jeg da veldig usikker, fordi hun hadde urinveisinfeksjon når hun var mindre. Vi har nettopp vært på tur, og når hun skulle tisse, vegret hun seg litt, hun gikk rundt etter "tissa" si, som om det var noe som klisset seg fast.. :hmm: Så ut som det var litt vondt og tisse.

Så derfor legger jeg med et bilde, slik at det skal bli lettere for dere og bedømme.

CIMG0343.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ser ut som om hun har fått løpetid ja. Har du funnet noen bloddråper? Steller ho seg mye? Eller har ho nettopp hatt løpetid?

Har ikke funnet noen bloddråper enda, ho steller seg en god del ja. Viss dette er løpetid så har hun ikke hatt den enda, den er i hverfall ikke ferdig. Da er dette isåfall dette hennes første..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet jeg er syk i hodet, men seriøst. Det er ikke bare jeg som ser det vel? ;)

kiss%20lips%20350.jpg

Men ja, det ser ut som det begynner å nærme seg løpetid.

Mari, vet du ikke bakgrunnen for leppestift? :hmm::hmm:

Har ikke funnet noen bloddråper enda, ho steller seg en god del ja. Viss dette er løpetid så har hun ikke hatt den enda, den er i hverfall ikke ferdig. Da er dette isåfall dette hennes første..

Prøv å ta litt dopapir og trykk forsiktig mot "tissen" hennes, og se om det kommer blod på, det er kanskje enklest å finne blod når hun har ligget i ro en stund. Noen ganger er de så flinke å vaske seg at man nesten ikke finner bloddråper..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke funnet noen bloddråper enda, ho steller seg en god del ja. Viss dette er løpetid så har hun ikke hatt den enda, den er i hverfall ikke ferdig. Da er dette isåfall dette hennes første..

Ok. Er mest sannsynlig at det er den som er på vei da. Det er ikkje alltid dei blør så mye første gangen heller, men dette finner du ut etterhvert.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, men når hun tisser klarer hun ikke å stå iro, hun vill bli fortest mulig færdig. Det set ut som det svir skikkelig når hun tisser, og når hun endelig er ferdig hiver hun seg ned for og vaske seg, maaange ganger... :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Som andre har sagt ovenfra så ser det ut som løpetid. Kan jo fortelle hvordan min er i løpetid. Vasker seg ofte, har nesten ikke ro når hun skal tisse, liten flekk her å liten flekk der og rett ned å vaske seg.Og bruker ofte laaang tid for å finne seg en plass hun kan gjøre ordentlig ifra seg. Ellers blir hun superkosete, grinete, knurrer rundt på smålyder og veldig masete. Akkurat som om hun går i tåke i 3 uker. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser veldig ut som løpetid, sånn så min også ut før hun begynte å blø ordentlig masse rundt over alt.. :P

Min fikk UVI i forbindelse med sin første løpetid, hun hylte da hun tisset og bar seg.. gikk på medisiner i lang tid før det ga seg ordentlig og like etter kom løpetiden som bestilt. Hun fortsatte å tisse rart mens hun hadde løpetid, jeg antar at det er for å markere? Lokke til seg alle hannhundene eller noe sånt ;)

I forhold til min forrige hund som var renslig fra første stund er hun jeg har nå ei skikkelig slurve :P Men det ble litt OT.. Håper hun klarer å vaske seg på sin neste løpetid som skal komme i Juli om hun er regelmessig, hehe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar alle sammen.. :P Det er kjekt med litt erfaringer fra andre folk også.. ;)

Dobbelpost... :P

Men en ting til, er det normalt at en løpetispe ska vegre seg for å tisse?? Min gjør det, og det ser ut som hun har det helt forfærdelig vondt.. :P Hun går rundt i ring og ser seg bak hele tiden, og når hun ENDELIG(i hennes øyne) er ferdig må hun vaske seg, masse, hun setter seg også ned og drar bakparten etter seg. ;) Det skal ikke være enkelt dette.

*Dobbelpost. Mod Miriam*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er slettes ikke alle tisper som skjønner hva som skjer med de, og syns, for å menneskeliggjøre de litt, at blodet og lukten er rar. Noen blir veldig på at de skal vaske seg, og når de tisser er det kanskje rart også? Noen skal vaske seg konstant, nesten sånn at man ikke finner noe blod når man leter. (Snakker nå mest om de som har løpetid for første gang.)

Men prøvde du det jeg foreslo, med dopapiret? Du kan evt også prøve å "åpne" litt forsiktig og se om du ser noe blod der. Håper det ikke er UVI.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun har løpetid, har både sett og funnet bittesmå blodflekker.. Mira går nå på tabletter mot UVI, skal til dyrlege imorgen..

Det er litt vanskelig og skjønne hvordan de tenker og hvordan de har det den første gangen, men det vises på henne at hun synes at det er merkelig. Hun vasker seg konstant, blir aldri bra nok ser det ut som. Hun bli også litt pesete når hun vasker seg så lenge i gangen.

Men du/dere som hadde tisper med UVI i forbindelse med første løpetid, hvordan oppførte hun seg når hun skulle tisse?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...