Gå til innhold
Hundesonen.no

Grr


Taz

Recommended Posts

Hater når folk gjør sånt.

Jeg var på veden i går, også når jeg satt på toppen for å ta en liten pause, så kommer en mann med en svær doberman.

(Over standarden)

Også skal Diego hilse, og før Diego får komt bort så knurrer og glefser dobermannen(?) mot Diego. (Til tross for Diego's dempende signaler)

Mannen blir sur og slenger bikkja i bakken.

CIMG5694.jpg

Han setter seg nesten oppå hunden og knurrer til den.

Sånn holder han på i 10 minutt.

CIMG5695.jpg

Dette er en doberman som jeg syns er ekstremt fin, en svær muskelbunt.

Her går de videre.

CIMG5697.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis min hund hadde knurret og glefset etter en hund som ikke har vært truende på noe vis hadde jeg også tatt i hunden (tatt i nakket og sagt fy, nei ol) . ikke i 10 minutter da! Men bare der og da med en gang og ferdig med det. Har også lagt hunden i bakken på det viset, men ikke i samme sammenheng. Syns kanskje det var litt overdervet det mannen gjorde, hvis du sier han satt sånn i 10 minutter. :-o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men altså, hunden hadde vel en grunn til å knurre/glefse. Og dersom den gjorde det fordi den var usikker eller noe, vil det bli verre neste gang, fordi den forbinder andre hunder med at den prøver å si ifra, og dermed blir den tatt for å vise signaler. altså.. Eieren kommer til å ta vekk signalene på bikkja dersom han straffer den for å vise dem.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:-o :-o sånne mennesker sjokkerer meg! :-o på den måten får de bare en mer og mer usikker og ustabil hund.... :evil: arrggghhh... husker jeg så en gjorde det med schæferen sin... da fikk eieren en skikkelig moralpreken av meg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men altså, hunden hadde vel en grunn til å knurre/glefse. Og dersom den gjorde det fordi den var usikker eller noe, vil det bli verre neste gang, fordi den forbinder andre hunder med at den prøver å si ifra, og dermed blir den tatt for å vise signaler. altså.. Eieren kommer til å ta vekk signalene på bikkja dersom han straffer den for å vise dem.

Ja, han fjerner jo bare språket til hunden.

Den var også i bånd, så den misforsto sikkert litt signaler, og følte seg truet for at den ikke kunne gå vekk. (Men dette burde eier vært klar over)

MEN den har vært aggressiv før, når den var løs. (Ikke mot Diego, men mot andre hunder, inkludert hunden til søsteren min som var valp på den tiden)

En ting til. Diego var ikke borte hos hunden, den knurra og glefsa før det.

Jeg ble helt paff, klarte ikke å si noe. Han bare slengte bikkja i bakken.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, grr! Han skulle selv slenges i bakken på samme måde! Hvordan går det an at gøre noget sådant! Jeg så for noen dage siden en mand med tre (!!) rigdebacks... han passerede mig og Mille og da ville den ene rigdeback ikke lige gå hurtigt nok, den vendte sig om og kiggede interessert etter Mille... fulgte med men bare ikke helt hurtigt nok, da skrei han den i huet og endte med at mase den mod jorden og skrie af den. Arg! :evil:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blir så forbanna på sånne folk..  :evil:  

Men er ikke like lett å si noe til dem heller.

Nej det er alt for ofte man bliver helt paf, sjokert er vel mere rigtigt ord! Men ofte rækker et meget surt blik og! Eller å sige til hundene mine (meget højt) "godt I ikke bliver behandlet sånn da"

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
    • Eurasier er en selvstendig rase, og den krever en del aktivisering, på sine premisser. De har også hatt en del svakheter mentalt. Dette med usikkerhet er i høy grad genetisk, så det er viktig å gjøre god research på oppdrettere og linjer. God sosialisering er selvfølgelig også viktig, men eurasier er ikke en utpreget sosial rase. Når det gjelder "gneldring" så er det svært få hunder som gneldrer uten mål og mening så lenge de får den aktiviteten de trenger. Men noen raser er avlet for å vokte eller varsle, og de vil naturlig nok bjeffe når de opplever forstyrrelser, og terskelen der kan variere. Mange små hunder er avlet for å varsle, mens jeg kommer ikke på så mange store hunder (type str eurasier) som er kjent for å "gneldre". Noen spisshunder, som lapphundene, islandsk fårehund mm. kan bjeffe en del i arbeid og når de blir ivrige. Eurasier er forøvrig også en spisshund og ikke nødvendigvis helt stille. Om det er en rase som passer deg eller ikke er vanskelig å si, siden du ikke sier noe annet enn at du bor i leilighet. Skal du ha hund til tur og kos? Vil du gå kurs, og evt. drive med hundesport? Er det viktig at den går overens med andre hunder? Lett å trene/ha løs?  Hvor mye tid vil du bruke på pelsstell og støvsuging? Anbefaler å lese litt her, andre innlegg fra samme bruker på forumet, som har hatt en eurasier med sine utfordringer, men også kommet veldig langt med ham:   
    • Vurderer eurasier som neste hund, og ønsker å høre fra alle som har om både positive sider og utfordringer, anbefaling/fraråding av rasen. Hannhund eller tispe? Tisper er jo mindre, men da må en ta med løpetid og humørsvingninger med det etc. Hannhunder er kanskje mer stabil i humøret? Men samtidig større og mer 'territorielle? Er jo pluss og minus på begge sider. Bur idag I leilighet, liker og gå turer, men har ikke behov for en høyaktiv rase, ønsker heller ikke ha så liten da de har en tendens til og være gneldrete. Og lest og hørt at Eurasier er ganske stille på det punktet. Selv om de lager lyd selfølgelig, det er naturlig, men ønsker ikke sånn typisk gneldring.  Men blir jo litt usikker når en leser at de kan bli veldig skeptisk/nervøs til andre, en vil jo ikke 'feile' med hunden en skal få, ønsker jo velge riktig da det skal fungere i  mange år fremover. Kommer alltid tilbake til Eurasier da, falt litt for de, men har aldri hatt den type rase før. Har hatt labrador blanding, og spaniel før og de er jo litt mer førerorienterte.  Er det sånn at en må trene sosialisering i typ '3 til 4' timer hver dag eller holder det med 'minutter' noen dager,  det vil jo variere dager da man må jobbe etc sef. Blir jo sef mer enn noen minutter, men håper dere skjønner hva eg mener🙈 
    • Aha, takk for utfyllende svar! Kanskje jeg skal prøve ut dibaq da, gir diverse brusk som tygg så det burde gå fint. Eller prøve med farmina. Dyrere for, men man gir vel kanskje mindre mengder av det? Valpen her vokste enormt fort på vom, men vet jo ikke om det var pga. maten eller tilfeldig, valper vokser jo fort. Var såpass at hundeluftere i nabolaget kommenterte på veksten 😅
    • Dibaq, ja. Jeg er godt fornøyd med kombinasjonen av pris og kvalitet, med unntak av manglende kondroitinsulfat. Det er noe de fleste for (inkludert mer kjente og anerkjente for som Vom og Alpha Spirit) har altfor lite av. Stoffet finnes rikelig i brusk, så gir tilskudd av rå frosset eller tørket hals/føtter fra kylling/kalkun og ører/haler fra diverse dyr for å kompensere. Ellers er jeg veldig begeistret for Farmina, men en må være litt forsiktig for å unngå voldsom vekst av det. Min fikk en skremmende, massiv growth spur da jeg foret bare på det en ukes tid. Skjøt i været og la på seg. Veldig høy næringstetthet og kaloririkt, så lite slingringsmonn før det blir for mye av det. Pga DCM-skandalen i forbindelse med kornfrie for, hvor det å fore på f.eks. Acana -ansett som et premium høykvalitetsfor, rost opp i skyene for kvaliteten - medførte strukturell hjertefeil på en mengde hunder, så har jeg valgt å kombinere flere ulike typer for å gardere meg bedre dersom det i ettertid skulle vise seg å ha vært noe gærnt med noen av dem.  Farmina har kornfrie varianter, til forveksling lik skandaleforene, men har også tilstrekkelig med carnitin/taurin/metionin, og de inneholder ikke hele belgfrukter eller belgfruktproteiner - mistenkt for å være anti næringsstoffer som hemmer opptak eller syntese av andre aminosyrer og proteiner. Farmina inneholder kun stivelsen fra erter, og ekstrahert og isolert stivelse skal være bare stivelse, uavhengig av om det kommer fra hvete, ris eller erter. Nødvendig for å kunne holde de andre ingrediensene bundet sammen til kibble.  Om den voksne hunden ender på perfekt størrelse med perfekt leddet perfekt skjelett, perfekte organer og perfekt pels vet jeg jo ikke ennå, men avføringen er ihvertfall perfekt :)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...