Gå til innhold
Hundesonen.no

CACIB?


Anne

Recommended Posts

Skrevet

CACIB (CERTIFICAT D'APTITUDE AU CHAMPIONNAT INTERNATIONAL DE BEAUTÉ - INTERNAJONALT CERT) er internasjonalt cert ja.

CACIB kan bare deles ut på internasjonale utstillinger (arrangeres av NKK).

Deles ut til Beste Hannhund/Tispe som ikke er Internasjonal Champion.

Fo å bli Internasjonal Utstillingschampion - INT UCHmå hunden ha:

•Fire CACIB i minst tre forskjellige land under minst tre forskjellige dommere

•Det må gå minst ett år mellom første og siste CACIB

•Minst ett CACIB må være tildelt i eierens/rasens hjemland

•Hunden må være champion i eierens/rasens hjemland

Skrevet
Kult Farfaren til Diego er INT S UCH nv-99.. :)

Ja, da er han internasjonal champion, svensk champion og nordisk vinner i 1999 :D

  • 5 weeks later...
Skrevet

Ja, da er han internasjonal champion, svensk champion og nordisk vinner i 1999 :(

nv-99 betyr norsk vinner 99, ikke nordisk..

Hadde det vært nordisk hadde det stått slik: Nord v-99.. :P

forresten, hunden må være fylt 15 månder før den kan få CACIB..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...