Gå til innhold
Hundesonen.no

Imagecopy Flying Finish "Supra"


Recommended Posts

  • Svar 203
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Tusen takk for alle gratulasjoner :)

Gratulerer! :)

Av og til hadde det vært fint med en sånn mini-belger som man bare kan løfte opp og kose med. *ler*

Altså, man løfter ikke på sprettballer, de kommer flyvende og lander i skulder høyde så fort de får tillatelse *flir*

Skrevet
Altså, man løfter ikke på sprettballer, de kommer flyvende og lander i skulder høyde så fort de får tillatelse *flir*

*fnis* Min var hoppetuss når han var mindre, men jeg er bittelitt glad kjenner jeg for at jeg ikke har 28 kilo hoppende belgergutt nå. :)

Guest Belgerpia
Skrevet
*fnis* Min var hoppetuss når han var mindre, men jeg er bittelitt glad kjenner jeg for at jeg ikke har 28 kilo hoppende belgergutt nå. :)

Da er det noe feil med belgeren din... belgere skal fly lavt de - gjerne surre MYE i skulderhøyde (med alle fire potene samtidig) - hilsen Noah og Lillers

Skrevet
Da er det noe feil med belgeren din... belgere skal fly lavt de - gjerne surre MYE i skulderhøyde (med alle fire potene samtidig) - hilsen Noah og Lillers

Psss, ingenting feil - det kalles oppdragelse. :)

Skrevet
Psss, ingenting feil - det kalles oppdragelse. :)

Det kalles det også når de bare kommer flyvende når de får lov :)

Og så er det en super og enkel belønning for henne når hun får lov til å komme opp :)

Gratulerer så mye ;) Flink frøken!

Grattis! Godt jobba :)

Tusen takk ;)

Edit: Tusen takk for bilder Argyros!

Skrevet
Det kalles det også når de bare kommer flyvende når de får lov :)

Og så er det en super og enkel belønning for henne når hun får lov til å komme opp :)

Slapp heeelt av, jeg bare svarte Belgerpia på at hun mente det måtte være noe galt med hunden min. :) Min hopper også på meg hvis jeg ber han om det liksom. *ler*

Leste et sted at du skulle starte igjen om to uker, starter du i klasse 1 eller 2?

Skrevet
Slapp heeelt av, jeg bare svarte Belgerpia på at hun mente det måtte være noe galt med hunden min. :) Min hopper også på meg hvis jeg ber han om det liksom. *ler*

Leste et sted at du skulle starte igjen om to uker, starter du i klasse 1 eller 2?

Skjønte det, men jeg bare måtte :)

Jeg skal starte igjen om to uker ja, det blir i klasse 1 igjen. Jeg vil ha litt høyere poengsum og være litt mer fornøyd med meg selv (det er jo jeg som er "problemet" :) ) før vi rykker oppover.

Skrevet
Gratulerer med opprykk og mange fine karakterer! :)

Grattis! Det var jo mange fine poeng der da :)

Grattis :P

Flinke dere altså :)

Tusen takk :icon_confused:

  • 4 weeks later...
Skrevet

Fine jenta mi :)

Loppa043.jpg

I går ble Supra "storesøster", vi hentet lille Kelpie valpen Loppa som er mannen min sin nye hund. Hun får egen tråd her i morgen når jeg får tatt noen bedre bilder av henne :D

Supra er kjempeflink med valpen, forsiktig, leker med henne og deler gjerne lekene sine og tyggebein. Akkurat det siste hadde jeg ikke trodd, stolt av frøkna mi :)

Loppa047.jpg

Loppa048.jpg

Loppa051.jpg

Loppa064.jpg

Loppa070.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

I går gikk vi LP-konkurranse igjen og endte opp på 3 plass (av 8) med 163,5p. Jeg er veldig fornøyd med fremgangen vår, hun går bedre for hver gang. "problemet" vårt er fortsatt at jeg har konkurranse nerver og blir "rar" i ringen. Hun blir da veldig giret og intens. I går hadde hun ingen lyd, hverken i eller mellom øvelsene, så der er jeg knall fornøyd med fremgangen :o

Poengene så slik ut:

Tannvis: 10

Fellesdekk: 10

Lineføring: 7,5 (Hun blir litt for intens, noe som resulterer i litt hopp og sprett, når jeg ser på filmen forstår jeg det godt, jeg går sent og er stiv som en stokk :icon_cry: )

Fri v/fot: 7 (samme som lineføringa)

Dekk fra holdt: 8,5

Innkalling: 9

stå under marsj: 8,5

hopp over hinder: 6 (absolutt bare min feil! Supra går med fullt fokus på meg, jeg gir komando alt for sent og det resulterer i at hun kræsjer med hinderet :lol: men hun kommer seg over likevel, men får endel hopp og sprett etter hinderet- ikke rart synes jeg...)

Helhet: 8

Jeg får ikke lagt filmen inn på pc'en, men skal se om gubben kan hjelpe meg i kveld.

Neste helg skal vi gå i Sandefjord og Tønsberg, krysser fingrene for at jeg klarer å slappe litt mer av i ringen da :P

Flinke Supraen min :o

4592_96957261050_546696050_2437535_2934943_n.jpg

Skrevet

Så bra det gikk på konkurranse da :whistle: Er sikkert lurt å filme, det må jeg virkelig få noen til å gjøre! Man ser fort hva man gjør feil da, akkuratt som man pirker på andre som er inne når man sitter utenfor.

Skrevet

Gratulerer så mye - synes det var bra jeg! Og den der fvf er søren meg ikke lett *husker med gru en fvf jeg gikk helt alene mens bisken hadde for sikkerhets skyld dekket seg selv borte ved dommern, dårlig gjort å kommandere en videre da synes jeg - følte meg passe dum etterpå å ha fullført hele fvf helt uten hund og uten å oppdage det :whistle: ..* Jeg sliter med nerver samt klønethet som forsterkes av engstelighet, raver jo rundt som et beruset esel da. En dommer sa til meg at jeg skulle tenke at jeg hadde på meg bikini og var den flotteste dama på stranden og gå slik.. vel ment råd som kanskje andre har bruk for, for min del hørte jeg bare ordet "bikini" og tenkte kun at fy fankern så ydmykende det hadde vært.. bikkja er ikke med og så skulle man attpåtil sprade rundt i bikini!

Skal krysse fingre for dere neste helg! *og viser hvilket stort og raust og tilgivende menneske jeg er - måtte jo bla forbi bilde av nyyyyydelig kelpievalp for å komme hit!*

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...