Gå til innhold
Hundesonen.no

I hvilken klasse skal jeg stille min mops?


Nikki72

Recommended Posts

Hvor gammel han er er vesentlig informasjon for å kunne svare.

Er han velutviklet for alderen?

Er det Int/ Nat utstilling?

Junior kan ikke konkurrere om Cacib, men generelt sett pleier jeg å melde på i den klassen der min hund blir eldst, slik at han ser mer "velutviklet" ut i forhold til sine konkurrenter.

Det er dog ikke alltid jeg velger denne taktikken på int. utstillinger, da Cacibet er gjevt å kunne konkurrere om.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan man stille hunden sin i alle de der ??

Som du ser så kan en 16 mnd gammel hund stille i alle tre klassene ja, for de overlapper hverandre. Man må se an hunden sin hvor utvikla den er og hva slags dommer man får. Det skal jaggu ikke være lett å velge ikke sant :ahappy: !

(jeg er sjeleglad for at Amigo er 3 år og kun stiller i èn klasse hihi).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Beklager å kuppe tråden :ahappy:

Men nå som jeg melder hunden min på til utstilling.. kan jeg da skrive i mailen at jeg vil stille i feks junior Og unghund? og koster det det dobbelte? (han blir femten mnd).

Bare spør :ahappy: Det er pina meg ikke lett å huske på alt innen utstilling.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Som flere har nevnt; med mindre det er internasjonal utstilling er det like greit å stille han som junior. Selvfølgelig må du se an hvor godt utviklet han er, men så lenge det ikke er konkurranse om cacib kan du like godt stille han i den klassen han ser mest utviklet ut. I ditt tilfelle blir jo det junior.

Min minstefrøken kommer til å stille i junior så lenge hun kan tenker jeg, men sannsynligvis blir hun påmeldt i annen klasse på internasjonale utstillinger. Det er jo lov å leve i håpet om cacib *flir*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...