Gå til innhold
Hundesonen.no

Royal Canin vs Purina Pro plan


Monika!

Recommended Posts

Skrevet

Forer Lucas med Labb nå, har snart spist opp sekken, men skal bytte for først tenkte jeg på pro plan, men har mest lyst til å fore med Royal. hvilket for anbefaler dere? av de to.

proplan koster 399 for en 15kg sekk, royal var det vel noe med 500, ca 100 kr mer da. det er jo ikke så ille.

Fikk med prøveposer hjem idag da, det lukta faktiskt litt godt, bedre enn Labb iallefall. :D

og et spm til.: Mener dere det er riktig å gi en 3mnd gammel valp, baby grøt, brødskive med leverpostei, litt tørrfor + litt matrester? får man ikke en kresen hund da? eller får man en kresen hund når den bare får tørrfor? :?

Skrevet
Forer Lucas med Labb nå, har snart spist opp sekken, men skal bytte for først tenkte jeg på pro plan, men har mest lyst til å fore med Royal. hvilket for anbefaler dere? av de to.

proplan koster 399 for en 15kg sekk, royal var det vel noe med 500, ca 100 kr mer da. det er jo ikke så ille.

Fikk med prøveposer hjem idag da, det lukta faktiskt litt godt, bedre enn Labb iallefall. :D

og et spm til.: Mener dere det er riktig å gi en 3mnd gammel valp, baby grøt, brødskive med leverpostei, litt tørrfor + litt matrester? får man ikke en kresen hund da? eller får man en kresen hund når den bare får tørrfor? :?

jeg brukte pro plan i ca 2 år, og hadde en hund som røytet hele tiden... Nå bruker jeg Royal og er fornøgd med det foret.

Det andre spørsmålet ditt... tror at om du vil ha en valp som blir sær i matveien så gir du den det du skreiv der... Har aldri gitt valp babygrøt og matrester... Ikke så mye leverpostei heller (for da fiser de sånn!!) Har gitt tørrfor og av og til tørr skalk jeg. :D

Skrevet

det jeg og mente da får de jo menneskemat å da vil de jo ikke ha annet, hunder skal jo spise hundemat de. det er jo derfor det finnes, eller er jeg helt ute? :D

Skrevet

Zico får pro plan og det fungerer fint. :D

Han får forøvrig også brødskive med leverpostei, sauser og diverse i maten. Men det er fordi han ikke legger på seg nok av bare hundemat da. :wink:

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg syns royal canin foret er best. De fleste hunder som er vant med tørr for liker det.

Min mening er at hunden burde ha tørr for som hovedfor. Med evt suplemang av våtfor. Dette også for tannhygienen. Så de får brukt tennene sine. Det er ikke no problem å gi litt leverpostei og slikt ved siden av, men som vane er det som regel ingen god ide. De blir fort kresene av sånt!

Min får det innimellom, men spiser alikevel tørrforet sitt når han får det. Så det varrierer nok litt fra hund til hund.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...