Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har en valpevennlig ung eller voksen hund?


mathilde&divo

Recommended Posts

Skrevet

Lille ulldotten her trenger å hilse på noen trivelige voksne/ vennlige unghunder, så vi blir veldig glad hvis noen har lyst til å gjøre oss en tjeneste :lol: Valpen er en eurasiergutt på 9,5 uker. Vi har bil, så vi kan møtes et sted der dere pleier å gå på tur eller trene for eksempel. Ellers så bor vi på Leinstrand, 5 minutter fra Heimdal med bil.

puppeh.gif

Og hvis noen med valp har lyst på en playdate er vi også med! Utrolig fint å leke på Øysand nå for eksempel :D Kjører gjerne på besøk også vi.

Skrevet

At last! :P

Nummeret mitt er 92844900. Bare send en sms eller ring på så blir vi enige om når og hvor og alt det der. Kjempefint at du har lyst til å sosialisere litt med oss, tusen takk. :P

Skrevet

Tinka på 4,5 år er snill med valper - hun lar dem bruke tid på å tø opp om de trenger det, og blir gjerne med på lek på valpens premisser. Jeg har det litt travelt noen dager nå, men kan gjerne møte dere en gang. :P

Skrevet

Supert! :P Vil gjerne møte både Knerten og Bajas og Tinka vi! Kjempekjekt for lillegullet å bli kjent med hunder i alle aldre og størrelser.

Send en pm eller ring på når dere har lyst til å møtes eller ta imot besøk da. (92844900) Kan egentlig når som helst vi. Har fri hele dagen ut juli mest sannsynlig. Utenom fredager. Ellers så har vi stort sett mulighet i helgene og på kveldstid også.

Skrevet
Du kan jo komme på tur på Rotvoll på tirdager klokken 18.30?

http://www.freewebs.com/bemiti/

Så får vi kose med/se valpen! :)

Javisst kan jeg det! :) Mange som kommer nå på tirsdag? Vi kan jo satse på å komme oss dit da. Husker at jeg har vært innom den sida der før, men innbiller meg at jeg fant ut at folk møttes i 16-tida eller noe. Halv sju passer utmerket. ;)

Skrevet

Vet ikke hvor mange som kommer, men jeg har i allefall tenkt til å få til å komme meg avgårde denne gangen.. :) Se på hjemmesiden, folk bruker å skrive der om hvem som kommer.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Til alle som sitter på nåler og venter på å treffe oss; :icon_redface:

Lillegutt har fått ryggproblemer og går på medisiner nå. Vi vet ikke hvor problemet ligger enda, men har fått beskjed om å unngå lek og herjing med andre hunder. Så vi holder oss til valpelek ei stund fremover og hilser bare ellers i bånd. Men vi håper han kommer til hektene fort og at det er en uskyldig sak. Får vite mer om ei ukes tid. Stakkars liten... :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...