Gå til innhold
Hundesonen.no

Oslo Agility Sow!


mokken

Recommended Posts

Skrevet

Vi skal ihvertfall :D

Vi kjører fra Bergen fredag morgen, så vi skal ikke still i den uoffisielle fredagen.

Gleder oss masse til å få starte på gress igjen :D

Regner med at flere soniser dukker opp også?

Skrevet

Jeg har meldt på Ace i hopp 1 begge dager - vår debut. Blir spennende :D Leter etter et passende sted å campe egentlig, kjedelig å kjøre tur/retur begge dager. Noen som vet om noe?

Skrevet
Jeg har meldt på Ace i hopp 1 begge dager - vår debut. Blir spennende :D Leter etter et passende sted å campe egentlig, kjedelig å kjøre tur/retur begge dager. Noen som vet om noe?

Blir spennede ja!

Skal heie på dere vi :D

Skrevet

Snuuuufs :lol: Typisk jeg er opptatt begge de to dagene, hadde vært moro å dra å se, og hadde jo vært moro å se og støtte opp sonisene som skal være med :D Men men, det kommer vel flere annledninger senere...

Skrevet

Eh, dette er samme som Oslo Hundeshow da eller...? :lol: Jeg vurderte å melde på Orry i LP, men droppet det.

Skrevet
Eh, dette er samme som Oslo Hundeshow da eller...? :lol: Jeg vurderte å melde på Orry i LP, men droppet det.

Det er Oslo Hundeshow :D Agility og LP. Håper på knallvær, og at jeg kan komme å titte litt, kanskje ha med Bocca så ho blir vandt til sånt :D

Skrevet

Vi er med i agility, agility hopp, åpen hopp og åpen agility. Men det blir som regel at vi ikke deltar i de to siste (kun noen ganger) for de er så sene, og min timeplan har såvidt plass til litt agility i helgene. Gud som jeg gleder meg til å bli ferdig i 10. klasse.

Håper vi treffer noen soniser!

*Mokken* Skal du ha med deg pyrre :lol: ? For da hadde ikke vi hatt noe imot å ta litt bilder, filme og kosemose vi assa :D

Skrevet
Vi er med i agility, agility hopp, åpen hopp og åpen agility. Men det blir som regel at vi ikke deltar i de to siste (kun noen ganger) for de er så sene, og min timeplan har såvidt plass til litt agility i helgene. Gud som jeg gleder meg til å bli ferdig i 10. klasse.

Håper vi treffer noen soniser!

Åpen klassene går jo på fredagen da?

Skrevet
*Mokken* Skal du ha med deg pyrre :wub: ? For da hadde ikke vi hatt noe imot å ta litt bilder, filme og kosemose vi assa :D

Jepp, Mokken skal ha med seg "Bomsen", samt jeg har med to voksne pyrrer og to valper - så da blir vi sånn ca 5 pyrrer (i samme bil):D

Da kan du kosemose MASSE! :blink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...