Gå til innhold
Hundesonen.no

Medsoniser observert idag?


Caroline

Recommended Posts

Skrevet

Jeg mener bestemt at det var Chessea og Turbo med tilhørende eiere på agilitykurset på Hellerudsletta idag? Morsomt at det dukka opp noen hunder jeg kjente igjen fra bilder her inne :whistle: Jeg var der med en fryktelig naken Saeta. Sees der i morgen!

Skrevet

Det var deg, ja? Det var det jeg trodde, nemlig.. :whistle: Men jeg turde ikke gå bort og spørre. Hehe. Lover å hilse på i morgen.

Traff Amanda og Turbo. Det var veldig hyggelig!

Stakkars Saeta. Hun kan da ikke noe for at valpetiden er slem mot pelsen hennes! :whistle:

Skrevet

Hihi, ja.. Jeg er litt sjenert jeg og da :whistle: Pluss at jeg hadde noen kjentfolk der fra før, og da klumper man seg gjerne sammen med dem. Nå skal jeg pakke sammen og komme meg avgårde så kanskje jeg rekker teoribiten idag :whistle:

Skrevet

Deilig med en sliten og rolig hund hjemme nå :P

Ble pos. overrasket over kurset. Spesielt bra synes jeg det var at stemningen var så god :icon_redface:

Skrevet

Ja, jeg har en sliten hund jeg også. Vel, føreren er også passe sliten. Jeg er også kjempepositivt overrasket, og synes vi fikk masse ut av et såpass kort kurs. Gleder meg til å trene mandager framover :icon_redface:

Skrevet

Må man ikke ha vært med på nybegynnerkurset for å få være med på treningene? Trodde det, jeg. Men jeg VET ikke :icon_redface: Når jeg tenker eg om høres det jo usannsynlig ut. Men du må ha bronsjemerket i lydighet eller tilsvarende kunnskaper sier de.

Skrevet
Må man ikke ha vært med på nybegynnerkurset for å få være med på treningene? Trodde det, jeg. Men jeg VET ikke :D Når jeg tenker eg om høres det jo usannsynlig ut. Men du må ha bronsjemerket i lydighet eller tilsvarende kunnskaper sier de.

Jeg har ennå ikke forstått reglene dems, :D og holder det ikke med at jeg har gått kurs hos Geir Grefstad, og bestått bronsjemerket i AG, når folk har deltatt på et helgekurs-nybegynner og får være med, så gir jeg opp. Da finner jeg meg rett og slett et annet sted å trene. :D

Skrevet

Jeg visste jo ikke at du hadde bronsjemerket i AG, da. Det er klart du får trene der om du har gått kurs før. Hallo.. Halvparten av kursdeltakerne i helga kan umulig ha hatt bronsjemerket i lydighet liksom.

  • 2 weeks later...
Skrevet
Jeg visste jo ikke at du hadde bronsjemerket i AG, da. Det er klart du får trene der om du har gått kurs før. Hallo.. Halvparten av kursdeltakerne i helga kan umulig ha hatt bronsjemerket i lydighet liksom.

Nei, oss inklusive :) Men trent lydighet har vi. Og vi hadde hatt sølvmerket hadde det ikke vært for at hun nuller på stå under marsj. Hun er vant til å stå når jeg har fronten til, ikke ryggen :) Men hun kan "stå", og alt det hun trenger, så det er strengt tatt ikke noe problem. Nå gleder jeg meg til treninger framover. Vi kommer ikke denne mandagen, da reiser vi fra sørlandet igjen, men neste regner jeg med vi kommer.

Skrevet

Da har det ordnet seg og jeg kan være med på partitreningene :) Men kommer nok ikke før om to uker eller noe nå, da jeg er på praksis. Litt usikkert, kanskje jeg kan komme mandag om en uke.

Skrevet

Det er ikke trening førstkommende mandag... Pga. pinsehelgen.. :) Neste trening er om to uker.

Moro på trening i dag, snuppa mi liker dette så godt :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...