Gå til innhold
Hundesonen.no

Boxer\Alaskan malamute


frkna

Recommended Posts

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar
Heihei !

I går var vi å henta Mira, ei blandings tispe på 9 uker.

Hun er brun med svarte tiger striper, litt hvit på potene og svart i ansiktet :(

I natt lå jeg på kjøkkenet sammen med henne, men sov ikke så bra noen av oss :wub:

Broren min kjøpte søstra, hvit og brun med svart ring irundt øyet.

Hun er så liten og nett ! Noen som er intr i å se bilder ?

Også trenger jeg tips..

Hvordan få henne husren ? Skal jeg gå ut med henne rett etter hun har lekt, spist og sovet ?

Hvis jeg ser at hun tisser, skal jeg løpe ut med henne ? Kan jeg begynne å trene sitt, dekk og kom allerede ? :D

[ Noen fra møre&romsdal med valp her ? ]

Enn ka du gjør ikke slipp hunden ut etter den har tisst inne, da får den på en måte belønning for og tisse inne og da bare fortsetter hunden bare. Du kan godt ta henne ut etter og ha lekt, spist,drikket og sovet. Det er også bra og øve sitt, dekk og kom med en gang, jo mindre den er jo bedre !

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Noen som har noen råd for å lære henne kom ? Når jeg har henne løs, og hun f.eks finner noe interessangt på plena, så roper jeg kom, men hun kommer ikke.. Hva skal jeg gjøre da ? Skal jeg fortsette, gå min vei for å se om hun kommer etter, hente henne å gi henne skjenn, eller hva ? :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjør deg selv mer interessant. Det kan høres litt teit ut og folk kommer til å se litt rart på deg, men veiv med armer og lag lyder :) Og bruk godbiter. Sånn trente vi Enya da hun var liten hvertfall. Vi lekte også gjemsel o.l. for å få henne til å være mer oppmerksom på hvor vi befant oss.. Trene kontakt er også viktig..

Nydelig liten frøken du har :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har sagt det før og sier det gjerne igjen :

LANGLINE, LANGLINE og LANGLINE!

I tilegg til at man gjør seg spennde for valpen og gjør som mange har nevnt ovenfor, med og være så morsom og rose masse når hun kommer til deg. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Løper som en kråke motsatt vei av det bikkja ha tenkt seg, mens jeg roper et eller annet fjollete, enda jeg. Når bikkja helt sikkert spurter mot meg, setter jeg på et: "Hiiiiit" og er over meg av begeistring når han kommer fram. Han setter seg nå konsekvent og får en godbit og det om vi skal koble på, eller han får fly videre i hundelivet sitt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...