Gå til innhold
Hundesonen.no

Brakeless Balistic Bandida "Easy"


ElinT

Recommended Posts

Skrevet

Det er vel på tide å presentere minstejenta! (Mens hun fortsatt er den minste :icon_redface: )

Tiden flyr og lille tusta er straks 7mnd. Easy er egentlig ikke min hund, hun er samboeren min sin.

Guttorm og Easy trener lydighet og spor og når Easy blir stor skal hun bli agility hund.

Easy er til tider en liten (eller var det stor??) pøbel som valper flest, men stort sett er hun bare snill og grei. Hun har masse futt og fart ute og i trening, men er veldig flink til å roe seg inne. Hun og Molly har blitt gode venner og leker og herjer sammen.

Noen bilder av jenta,

10 uker gammel,

molly3173.jpg

molly3157.jpg

6 mnd,

IMG_0595JPGkrymp.jpg

IMG_0594JPGkrymp.jpg

Skrevet
*Fnis*

Så fine parabolantenner.. Kjenner de godt igjen :icon_redface:

Hehe, tror hun får inn mye rart på de også, hun gjør stadig snåle, impulsive og uforklarelige ting og det må jo komme fra en plass. *flir*

Skrevet

For tiden har hun liksom litt for store ører, litt for lange ben, litt vel lang hale og er litt hengslete, men hun er veldig søt og blir nok mer symetrisk med alderen,hehe :icon_redface:

Snille gode kosejenta! Hun er også veldig sosial og trygg, elsker både mennesker og andre hunder og både hun og Molly gjør en god jobb med å bryte ned sørlendingers fordommer mot usosiale nervøse belgere :ahappy:

Skrevet

Se der jah!

Endelig en tråd om skjønne Easy, vi så henne i forbifarten Drammen og hun var riktig så vakker.

Sølve hilser så mye til den lille rødtoppen som smakte så godt :flowers:

Skrevet
Se der jah!

Endelig en tråd om skjønne Easy, vi så henne i forbifarten Drammen og hun var riktig så vakker.

Sølve hilser så mye til den lille rødtoppen som smakte så godt :P

Hehe, vakker og en smule propell i hallen der ja :P

Rødtoppen digget lille puddel gutt :flowers:

Må bare putte inn dette bildet, Easy synes ofte det er litt kjedelig å spise så da blir hun plutselig veeeeldig bedagelig anlagt...

Her er hun ca 4mnd,

IMG_0523JPGkrymp.jpg

Skrevet

Nemmen så lik hun har blitt mammen sin da :flowers: Broren hennes (Buddy som skal bli politihund i Oslo) var på besøk for 1,5 uke siden. Han var like stor som Extra allerede <_< Han var også kjempe trygg og sosial, men veldig barnslig i forhold til det Extra var på den alderen. Hun er jo født døds seriøs og voksen :rolleyes:

Hørte rykter om at dere også skal på kenneltreffet? :P

Skrevet

Kjempefin hund! Jeg hadde også en hund en gang som la seg ned når hun spiste. Mat var virkelig ikke hennes store interesse her i livet, det så virkelig ut som hun kjedet seg.

Ellers har jeg sjelden vært borti et navn med mer trøkk i en det registrerte navnet til Easy! Det får henne ikke akkurat til å høres "easy" ut, nei!

Guest Belgerpia
Skrevet
Så nydelig hun var :P

Ehh.......

Oi oi, så nydelig! Moro med malle som agilityhund! :P

aaahhhhh?

Nydligeste mallen det :flowers: Søøte ørene da. hihi

ehhhh? Nei?

Se der jah!

Endelig en tråd om skjønne Easy, vi så henne i forbifarten Drammen og hun var riktig så vakker.

Sølve hilser så mye til den lille rødtoppen som smakte så godt :P

..igjen... nei?

Haha stilig bilde :P Hun sovnet ikke i matfatet kanskje?

Nydelig er hun iallefall :P

..... se over

Så skjønn voffs...

*latterkrampe*

Stilig hund? Juppers - og hun var i alle fall skrekkelig søt og sjarmernede når jeg traff henne - og søt er hun enda på bildene *ler* Men vakker, nydelig å skjønn? Ehhh.... nei?

(sorry Elin *latterkrampe*) .......... det blir kanskje en pen hund etterhvert, når hun har vokst inn i seg selv - men en pen, vakker eller skjønn malle kan den aldri bli.

En kul agilityhund - jupp, det er det man satser på............

*klø seg i hodet*

Lurer på hvilke adjektiver som vil bli brukt når du presenterer siste tilskuddet etterhvert jeg *latter*

Skrevet
Stilig hund? Juppers - og hun var i alle fall skrekkelig søt og sjarmernede når jeg traff henne - og søt er hun enda på bildene *ler* Men vakker, nydelig å skjønn? Ehhh.... nei?

(sorry Elin *latterkrampe*) .......... det blir kanskje en pen hund etterhvert, når hun har vokst inn i seg selv - men en pen, vakker eller skjønn malle kan den aldri bli.

En kul agilityhund - jupp, det er det man satser på............

*klø seg i hodet*

Lurer på hvilke adjektiver som vil bli brukt når du presenterer siste tilskuddet etterhvert jeg *latter*

Hehe, Skjønnhet kommer innefra vettu, hun er vakker inni seg :lol:

Men hun er veldig snål i fasongen for tiden, det skal hun ha. Men det var vel heller ikke en vakker og pen hund vi skulle ha,da tror jeg vi hadde kjøpt en afganer eller noe sånt :lol: bare hun presterer på agilitybanen så er Guttorm fornøyd og de skal jammen få god konkurranse etterhvert fra meg og lille nurk når hun vokser seg til!

Så nå bare venter vi i spenning på å få vite hvilket av nurkene som skal til oss, så kommer det nok en egen tråd om henne.

Og etterhvert som de vokser til så blir det førstemann til NM, hehe :D

Skrevet
Kjempefin hund! Jeg hadde også en hund en gang som la seg ned når hun spiste. Mat var virkelig ikke hennes store interesse her i livet, det så virkelig ut som hun kjedet seg.

Ellers har jeg sjelden vært borti et navn med mer trøkk i en det registrerte navnet til Easy! Det får henne ikke akkurat til å høres "easy" ut, nei!

Det var ikke uten grunn hun fikk navnet Easy, man må jo prøve å få litt motvekt!

Skrevet
Nemmen så lik hun har blitt mammen sin da :icon_redface: Broren hennes (Buddy som skal bli politihund i Oslo) var på besøk for 1,5 uke siden. Han var like stor som Extra allerede <_< Han var også kjempe trygg og sosial, men veldig barnslig i forhold til det Extra var på den alderen. Hun er jo født døds seriøs og voksen :rolleyes:

Hørte rykter om at dere også skal på kenneltreffet? :P

Om hun blir lik på mammaen så blir jeg glad, for hun er flott :P

Easy er ihvertfall ikke født seriøs, hun er skikkelig barnslig! Men hun begynner å få litt fokus og konsentrasjon ihvertfall nå :rolleyes:

Vi kommer på kennel treffet ja, gleder oss til det.

  • 1 month later...
Skrevet

Kommer nye bilder i kveld eller i morgen, Guttorm hadde nemlig bursdag i går og fikk nytt kamera av meg, så i dag skal vi ut og ta bilder :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...