Gå til innhold
Hundesonen.no

Min labrador valp Ancho!


Kohe

Recommended Posts

Skrevet

Hallo folkens, jeg er ny her. Lest forumet lenge men bestemte meg nylig om å registrere meg for å være med i diskusjonene.

Tenkte å starte tiden min her med å introdusere min lille rakker, Ancho. Han er en brun labrador valp på omtrent 11 uker fra kennel Aakerlandet (fullt kennel navn er Aakerlandets Alladdin Ancho) :angry: . Han er en enormt kosete liten gutt og utrolig livsglad og nysgjerrig, som labradorer skal være. :P

Navnet hans uttales Anko med K. Navnet ble funnet i en helt rå bok som heter Heksikon, hvor det er listet opp mange mytiske vesener og figurer fra historier samlet rundt om i verden. Fordi dette var a-kullet til kennelen så jeg rundt under A og fant en helt fantastisk bisarr historie:

"Ancho er ett spansk vesen som bryter seg inn i gjeterenes hus og spiser osten deres, hvor gjeterene møter ham med skrekkblandet vennlighet. Ancho er meget snill, og hater kirkeklokker." - Ok tenkte jeg, navnet er kult og historien minner på en merkelig måte mye om en labrador :lol:

Uansett, nok prat og over til bilder av rakkeren. De tre første bildene er fra han var rett over 8 uker gammel (fikk ham da han var 8 uker gammel), resten er rundt 10 og en halv uke.

post-3742-1207857800_thumb.jpg

Den matskålen var jo bare såååå tom!

post-3742-1207857881_thumb.jpg

Ikke gidd og forstyrr meg når jeg skal sove da...

post-3742-1207857923_thumb.jpg

La gå da... Zzz

post-3742-1207857959_thumb.jpg

Akuratt stått opp og tid for en kjapp luftings pluss mat!

post-3742-1207858125_thumb.jpg

Litt trøtt enda, ja.

post-3742-1207858257_thumb.jpg

Akuratt luftet seg på mogenen, usj søvn i øynene enda..

post-3742-1207858351_thumb.jpg

Slapper av i solen i hagen litt senere på dagen

post-3742-1207858395_thumb.jpg

Børsten er kjekkere å tygge på...

Skrevet

Takk alle sammen! Er enig at labrador valper er spesielt søte, de er veldig knabbete og gode. :angry: mer bilder vil følge snart, akuratt nå skal udyret luftes for kvelden.

  • 2 months later...
Skrevet

På tide med en oppdatering! Siden sist har Ancho rukket å bli 5 måneder gammel (han blir 6 den 28juli), og har blitt en stor labrador på "hele" 22,8 kg. Han har vokst en god del, og er blitt en skikkelig vill og morsom unghund.

Rett før takeoff, eller bråstopp? :o

IMG_1689.jpg

Løping er digg!

IMG_1706.jpg

Hoppla!

IMG_1708.jpg

Når det er 30 grader er all skygge tatt imot med glede!

IMG_2110.jpg

Traver fint.

IMG_1677.jpg

Slapper av i skogen.

IMG_2160.jpg

Mer sitting i skogen!

IMG_21699.jpg

Batteriet flatt på slutten av turen. På vei til en elv hvor han kan avkjøle seg, brun pels + 29-30 grader er ikke bra.

IMG_2114.jpg

Guest Maritus
Skrevet

Nydelig :o De brune labradorene er så pene :o Å Ancho er ikke noe unntak.

Skrevet

nåååh, søtingen! hvor stor er han nå (høyde?) jeg lurer litt på labradorens vekst-kurve :o

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...