Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som bruker Noni juice til hund..?


ToneS

Recommended Posts

Aldri prøvd det på dyrene mine, men brukte det selv en periode. Prøvde det for å få slutt på hodepine. Det funka finfint i mange uker, men så dabba det av :) Men har hørt om gode resultat på hester, så vil tro det samme kan gjelde for hunder :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noni juice brukes som "vanlig" kosttilskudd og er vel ingen større vidunder medisin en hva vår egen tran er.

Distributøren Morinda som står bak Tahitian Noni Juice, kjenner imidlertid det norske lovverket, og har på de norske nettsidene følgende melding til deg som vil bruke omkring 400 kroner på en liter nonijuice:

"Husk at Tahitian Noni Juice er et kosttilskudd. Hverken Morinda eller selvstendige distributører hevder at produktet helbreder noe som helst."

Og til opplysning koster denne juicen på Thaiiti kr 64.- pr. liter !!!!!! mens vi i Norge betaler Kr. 400.- !!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aldri hørt om det en gang jeg :) Hva er det og hvor får man tak i slikt? :closedeyes:

Det er juice av en frukt - Noni frukt.

Gå inn på her for å lese mere.. Mamma selger nonijuice privat, så jeg får det derfra, men tror det går ann å bestille fra nettet...

Noni juice brukes som "vanlig" kosttilskudd og er vel ingen større vidunder medisin en hva vår egen tran er.

Distributøren Morinda som står bak Tahitian Noni Juice, kjenner imidlertid det norske lovverket, og har på de norske nettsidene følgende melding til deg som vil bruke omkring 400 kroner på en liter nonijuice:

"Husk at Tahitian Noni Juice er et kosttilskudd. Hverken Morinda eller selvstendige distributører hevder at produktet helbreder noe som helst."

Og til opplysning koster denne juicen på Thaiiti kr 64.- pr. liter !! mens vi i Norge betaler Kr. 400.- !

Ja, det er bare et kosttillskudd..

*Dobbelpost, mod Nina*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
Mamma driver å stapper i meg det. Men hvor mye gir du til dyret ditt?

Gir en liten dose. Det står sånn ca hvor mye en hund skal ha i forhold til størrelsen. Gir det sammen med middagen hennes, da spiser hun det.

Jeg har også brukt det, men syns ikke det smaker noe godt, så jeg slutta.. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi bruker det daglig- til både oss selv og alle 4 voffser. Verdens mest lønnsomme investering!

Når jeg var akitiv sprangrytter gav jeg det også til hesten min, og merket enorm forbedring. Pelsen skinte, humøret steg, og innlæringsevnen og viljen til å yte maks steg betraktelig. Vi gikk faktisk opp 2 klasser (fra 120 til 140 cm) på noen mnd etter at vi hadde begynt med produktet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror jeg skal begynne igjen, og kjøpe en ny ladning til hunden. Maja fungerer det i allfall på (føler jeg) hun er rolig og trivelig og har finere pels. Røyter ikke så mye osv.

Har vært mye syk (hele tiden) siden jeg sluttet.. Men det kan jo hende det er psykisk?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror jeg skal begynne igjen, og kjøpe en ny ladning til hunden. Maja fungerer det i allfall på (føler jeg) hun er rolig og trivelig og har finere pels. Røyter ikke så mye osv.

Har vært mye syk (hele tiden) siden jeg sluttet.. Men det kan jo hende det er psykisk?

Min første Basenji fikk på sine eldre dager slike blemmer på potene. Hun lepjet selv i seg juicen (trengte ikke en gang å ha den på maten) og når hun gikk regelmessig på juicen forsvant blemmene.

Kuttet vi derimot juicen en periode kom det konsekvent tilbake. Så- fysisk eller psykisk- det hjalp iallefall på henne :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min første Basenji fikk på sine eldre dager slike blemmer på potene. Hun lepjet selv i seg juicen (trengte ikke en gang å ha den på maten) og når hun gikk regelmessig på juicen forsvant blemmene.

Kuttet vi derimot juicen en periode kom det konsekvent tilbake. Så- fysisk eller psykisk- det hjalp iallefall på henne :lol:

Ja ikke sant. Det fungerer i allefall på noen. Det er mange som sover bedre, har mindre utslett osv.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veit det ikke er lov å reklamere det? :P

Det var ikke meningen å reklamere for det. .. ;)

Denne tullejuicen har da forlengst utspilt sin rolle som "helsebringende" :P

En hvilken som helst juice til en 10,er gjør samme nytten :P

Det kan jo godt hende at du (og flere) syns det er en tullejuice, men det er flere store spranstjerner og div som bruker det masse og er veldig fornøyd med det.

Skjønner hva du mener med at juice til mennesker kanskje gjør den samme nytten.. (hvor får du god juice til 10 kr.. :P )

Men tror ikke jeg ville gitt hunden min appelsin/eple juice eller noe sånt..... Og det er tross alt innpå fôr og ernæring til hund.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye bruker dere da?

Hva mener du?

Hvor mye jeg selv bruker?

En sånn dose (munnfull ca.) hver dag. Jeg klarer ikke smaken på den vanlige juicen, så jeg drikker en med litt mer solbær smak (eller noe sånt). Den er iallefall bedre syns jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til hunden mener jeg

Tror jeg har svart på det litt lenger frem, men kan jo si det igjen.

Det er forskjell på rasene, men min lille tar ca 40 ml per dag.

Anbefalt dose:

Opp til 10 kg - 20 mil per dag

11-20 kg - 40 mil per dag

21-30 kg - 60 mil per dag

31-40 kg - 80 mil per dag

41-50 kg - 100 mil per dag

51-60 kg - 120 mil per dag

EDIT: Flaska er på 946mil.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og til opplysning koster denne juicen på Thaiiti kr 64.- pr. liter ! mens vi i Norge betaler Kr. 400.- !

Jeg blir litt oppgitt når folk uttaler seg om ting de ikke vet noe om. Hvor har du fått den "kunnskapen" fra? Kan jo nevne at jeg har vært på Tahiti, besøkt fabrikken, og kjøpt en flaske direkte fra fabrikken. Der betalte jeg ca kr 300. Altså ikke så mye mindre enn i Norge, og noen fraktkostnader får man da regne med, eller hva?

Her er forøvrig et bilde av meg som høster Nonifrukt på Tahiti:

TahitiOutriggerClub2006032.jpg

Og Bully The Kid- Kan du være så snill og ha grunnlag for å dokuementere påstandene dine før du slenger ut slike tullete kommentarer uten hold i virkeligheten?

Aner du egentlig forskningsgrunnlaget bak Nonijuicen og dens virkning? Ikke det? Nei, det ante meg. Les litt på sidene det er linket til, du.

Men for all del: Fortsett å gi hunden din 10 kroners appelisnjuice.

Og mens du er i gang med det; kom gjerne med en vitenksapelig begrunnet kommentar om appelsinjuicens effekt kontra noni juice, som har vært brukt som helbredende plante i hundrevis av år før du kommenterer her igjen. Jeg gleder meg til å lese den. Ærlig talt.

Jeg har uttallige erfaringer- både personlig, på mine hunder og min hest som tilsier at dette VIRKER, og jeg kommer nok alltid til å bruke dette fantastiske produktet. Men hver sin smak.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...