Gå til innhold
Hundesonen.no

Skottbekkens Prinsesse A-Keela


Car00line

Recommended Posts

Skrevet

Da kan jeg lage meg en tråd her :ahappy:

Jeg har bestilt en finsk lapphund jente fra kennel Skottbekken.

Hun er født 22. Februar og er i et kull med 5 andre valper. 2 jenter og 4 gutter.

Og hun blir hentet enten 18. eller 19. april! :D

Gleder meg sykt mye! :D

Har kjøpt inn tekstilbur, leker, tepper. Ellers har besten min matskåler, bånd og børster.

Så nå er jeg klar, og må bare vente på den store dagen.

Og dagene er plutselig blitt så laaange..av en eller annen rar grunn :D

Har meldt henne på valpekurs også :P

Bilder av bamsejenten min <3 (ca 4-6 uker her)

post-3491-1207573020_thumb.jpg

post-3491-1207573032_thumb.jpg

post-3491-1207573053_thumb.jpg

post-3491-1207573125_thumb.jpg

post-3491-1207573137_thumb.jpg

  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar
  • 2 weeks later...
Skrevet

Så utruleg skjønn ho var!

Har sjølv ein finsk lapphund-gutt på 1 år frå Lappejentas kennel, så eg MÅTTE jo berre kommentere på bildene dine :icon_redface:

Keela ser forresten akkurat ut som min Heino då han var så liten. Akkurat samme fargane! Han har imidlertid mørkna mykje med tida, men slik er det jo med finske lapphundar - dei forandrar jo eindel på fargen etterkvart som dei veks til! :P

Lukke til med kvalpen, de kjem nok til å få det moro :P Du har iallefall valgt ein hunderase som er både ufatteleg nydeleg å sjå på, som kan brukast til absolutt alt, og som er verdens snillaste! :P hehe..

Uansett så er det artig å "treffe" fleire lapphundeigarar her på nettet - det er altfor få av oss!

..Heino har forresten eiga heimeside, så er det berre til å stikke innom dersom du har lyst til å sjå bilete av han eller lese om kva me driv på med! (http://heino.awardspace.com)

-Kristina

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...