Gå til innhold
Hundesonen.no

Vente vente og vente på valp!


Tini

Recommended Posts

Skrevet

Jeg hadde egentlig tenkt å vente til jeg vet mer. Men i all denne valpe syken som går greier jeg ikke... Alle skal jo ha så søte nusslige valper og jeg er 1 av de.

Jeg har lenge planlagt en hund til. Jeg har vippet mellom to raser Boston terrier og Australian shepherd. Jeg synes det var utrolig vanskelig valg. Så har vel fundert i 1 års tid. Det eneste som faktisk fikk meg til å velge var da jeg snudde meg å så to søte små øyne tittet meg rett i øynene og skakket på hode og begynte å grave på meg for å få komme under teppe jeg hadde over meg..

Så da er vel ikke det noe vanskelig å gjette at det blir en Boston terrier til. Jeg har for lenge siden bestemt meg for hvem oppdretter jeg skal ha valp av hvis det skulle bli en til. Og når oppdretter var veldig posetiv til meg og hadde ikke noe betenkligheter med å selge meg en valp bli man jo bare kjempe glad.

Oppdretter skal ha 3-4 kull i år. Første tispa ble parret denne uken. Andre og tredde tispe blir parret mai/juni..

Jeg har mest lyst på valp av første tispe. Men man kan jo aldri vite hvor mange valper, tisper, hann hunder det blir. Og interessen for rasen har jo eksplodert. Så det er mange som er intresert i valp. Så det er bare vente å se.

Navn er å selvfølgelig bestemt. Jeg er ganske kresen på navn. Jeg vil ha et navn som betyr noe for meg..

Tini/ Tiny kan man sette ME bak og blir "Tiny Me" Og jeg er jo Tiny så passer meg bra.

Jeg skal ha enda ei tispe som blir hetene Rockseen utales rocksin og setter man ME bak blir det "Rock`s in me" Rock er musikk sjangeren som beskriver meg veldig bra og en stor del av livet mitt..... hehehe

Så nå er det bare å vente på at Rockseen kommer hjem. Som blir lenge til.. Kjedelig å vente. Så Tini får dobbelt opp med nuss og kos om dagen. .....

Oppdretter er Bright & Brindle

ln.jpg

Skrevet

KLARER ikke la være å kommentere: boston terrier og AUSSIE? Det var to ganske forskjellige raser du sto imellom! :D Hva hadde du tenkt å bruke hunden til? Gratulerer med valp da! Boston terriere er så søtrare :)

Skrevet
KLARER ikke la være å kommentere: boston terrier og AUSSIE? Det var to ganske forskjellige raser du sto imellom! :D Hva hadde du tenkt å bruke hunden til? Gratulerer med valp da! Boston terriere er så søtrare :)

Ja vet det er to ganske forskjellige raser. Jeg skal bruke hunden som familie hund og lydighet. Vet ikke om jeg kommer til å konkurere noe i lydighet for er så sjenert. Men nok stimulangse ville den fått uansett om det var en aussie eller boston terrier. Foreldrene mine har en border collie blanding så vet hvordan det er å ha en hund som krever litt.. Så ja jeg stod mellom Boston og aussie fordi jeg har forelsket meg veldig i begge rasene og vet at uansett hvem jeg valgte så komme jeg ikke til å angre..og jeg skal ha en aussie senere i livet og valgte boston nå fordi jeg har en fra før og så ansiktet til snuppa mi og synes rasen er helt herlig.. er 1 millimeter mer betatt av boston en aussie.. hehe

fikk du bra nok svar på ditt spørsmål?

Skrevet

Naaa en boston.. ja jeg er hvertfall misunnelig. Jeg og samboeren kikka på boston som hund nr.2 men blir leenge til vi trenger å bestemme oss. Blir morro å følge med, har tidligere vært innom hjemmesiden til oppdretter: De har utrolig vakre hunder. SÅ Gratulerer med at valget er tatt, håper du får alt du ønsker deg og mer av den lille valpen. Lykke til. Skal følge med her jeg også . :)

Skrevet
Gratulerer :ahappy: Jeg ser forøvrig masse Terti i din Tini!

hehe ja.. Etter bilder jeg har sett av Terti og pappan så synes jeg hun har trekk fra begge to..

  • 3 months later...
Skrevet

Liten oppdatering!

Venter forsatt på at min prinsesse valp skal bli født!

Interessen for Boston har økt veldig. Og tispene som blir født er så å si allerede solgt. Oppdretter jeg har hatt mest kontakt med har hatt to kull. Er et igjen dette året. Tispa blir Parret i Juli.

Vet også om et kull til. Søsteren til boston jenta jeg har skal parres i august! Ellers har jeg å vært litt i kontakt med en oppdretter i Franrike.

Kjedelig å vente slik... :ahappy: men det får vi bare tåle.

Skrevet

Usj, kjedelig å vente, men det er verdt det! :lol: Håper det snart kommer en liten tss til dere. :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...