Gå til innhold
Hundesonen.no

Vente vente og vente på valp!


Tini

Recommended Posts

Skrevet

Jeg hadde egentlig tenkt å vente til jeg vet mer. Men i all denne valpe syken som går greier jeg ikke... Alle skal jo ha så søte nusslige valper og jeg er 1 av de.

Jeg har lenge planlagt en hund til. Jeg har vippet mellom to raser Boston terrier og Australian shepherd. Jeg synes det var utrolig vanskelig valg. Så har vel fundert i 1 års tid. Det eneste som faktisk fikk meg til å velge var da jeg snudde meg å så to søte små øyne tittet meg rett i øynene og skakket på hode og begynte å grave på meg for å få komme under teppe jeg hadde over meg..

Så da er vel ikke det noe vanskelig å gjette at det blir en Boston terrier til. Jeg har for lenge siden bestemt meg for hvem oppdretter jeg skal ha valp av hvis det skulle bli en til. Og når oppdretter var veldig posetiv til meg og hadde ikke noe betenkligheter med å selge meg en valp bli man jo bare kjempe glad.

Oppdretter skal ha 3-4 kull i år. Første tispa ble parret denne uken. Andre og tredde tispe blir parret mai/juni..

Jeg har mest lyst på valp av første tispe. Men man kan jo aldri vite hvor mange valper, tisper, hann hunder det blir. Og interessen for rasen har jo eksplodert. Så det er mange som er intresert i valp. Så det er bare vente å se.

Navn er å selvfølgelig bestemt. Jeg er ganske kresen på navn. Jeg vil ha et navn som betyr noe for meg..

Tini/ Tiny kan man sette ME bak og blir "Tiny Me" Og jeg er jo Tiny så passer meg bra.

Jeg skal ha enda ei tispe som blir hetene Rockseen utales rocksin og setter man ME bak blir det "Rock`s in me" Rock er musikk sjangeren som beskriver meg veldig bra og en stor del av livet mitt..... hehehe

Så nå er det bare å vente på at Rockseen kommer hjem. Som blir lenge til.. Kjedelig å vente. Så Tini får dobbelt opp med nuss og kos om dagen. .....

Oppdretter er Bright & Brindle

ln.jpg

Skrevet

KLARER ikke la være å kommentere: boston terrier og AUSSIE? Det var to ganske forskjellige raser du sto imellom! :D Hva hadde du tenkt å bruke hunden til? Gratulerer med valp da! Boston terriere er så søtrare :)

Skrevet
KLARER ikke la være å kommentere: boston terrier og AUSSIE? Det var to ganske forskjellige raser du sto imellom! :D Hva hadde du tenkt å bruke hunden til? Gratulerer med valp da! Boston terriere er så søtrare :)

Ja vet det er to ganske forskjellige raser. Jeg skal bruke hunden som familie hund og lydighet. Vet ikke om jeg kommer til å konkurere noe i lydighet for er så sjenert. Men nok stimulangse ville den fått uansett om det var en aussie eller boston terrier. Foreldrene mine har en border collie blanding så vet hvordan det er å ha en hund som krever litt.. Så ja jeg stod mellom Boston og aussie fordi jeg har forelsket meg veldig i begge rasene og vet at uansett hvem jeg valgte så komme jeg ikke til å angre..og jeg skal ha en aussie senere i livet og valgte boston nå fordi jeg har en fra før og så ansiktet til snuppa mi og synes rasen er helt herlig.. er 1 millimeter mer betatt av boston en aussie.. hehe

fikk du bra nok svar på ditt spørsmål?

Skrevet

Naaa en boston.. ja jeg er hvertfall misunnelig. Jeg og samboeren kikka på boston som hund nr.2 men blir leenge til vi trenger å bestemme oss. Blir morro å følge med, har tidligere vært innom hjemmesiden til oppdretter: De har utrolig vakre hunder. SÅ Gratulerer med at valget er tatt, håper du får alt du ønsker deg og mer av den lille valpen. Lykke til. Skal følge med her jeg også . :)

Skrevet
Gratulerer :ahappy: Jeg ser forøvrig masse Terti i din Tini!

hehe ja.. Etter bilder jeg har sett av Terti og pappan så synes jeg hun har trekk fra begge to..

  • 3 months later...
Skrevet

Liten oppdatering!

Venter forsatt på at min prinsesse valp skal bli født!

Interessen for Boston har økt veldig. Og tispene som blir født er så å si allerede solgt. Oppdretter jeg har hatt mest kontakt med har hatt to kull. Er et igjen dette året. Tispa blir Parret i Juli.

Vet også om et kull til. Søsteren til boston jenta jeg har skal parres i august! Ellers har jeg å vært litt i kontakt med en oppdretter i Franrike.

Kjedelig å vente slik... :ahappy: men det får vi bare tåle.

Skrevet

Usj, kjedelig å vente, men det er verdt det! :lol: Håper det snart kommer en liten tss til dere. :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...