Gå til innhold
Hundesonen.no

Vårtreff


-Vilde-

Recommended Posts

Skrevet

Heisann. Jeg føler at det er veeeldig lenge siden vi hadde et Oslo-treff (men det er det antagelivis ikke ;)) Siden vi Oslo-folk aaaldri greier å bestemme oss for tid å sted foreslår jeg:

- Tur i Mærradalen 19./20. april

- Agility/lydighets trening i Frognerparken 19./20. april

Tenker spreke soniser kommer seg opp tidlig i helgene, og er supermorgenfriske ;) Så kanskje rundt 11.00-13.00?

Who's in?

;)

  • Svar 61
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Jeg, Josie og Lilla har lyst til å være med, men jeg må se det an litt i fht vaksinering o.l...

Lille Lilla :)

Men trening eller tur?

Skrevet

Både tur og trening er greit for vår del, men om det blir trening tar jeg bare med Norma. Derfor stemmer jeg kanskje for tur, sånn at begge får være med :icon_redface:

Skrevet

Jeg får se om vi kommer, vet mer i morgen :) Og Maria, du kan få komme til Oslo og knipe på Lilladamen anytime!

Skrevet

Vi kan også tenke oss å være med! for oss passer det bra begge dager, men best på lørdag! =) Frognerparken er full(!) på søndager, så jeg vil ikke anbefale å gå dit da, men mærradalen er jo som regel ganske tom etter min erfaring, så jeg stemmer for tur!

Skrevet
Lørdag passer bra for oss. Skal vi møtes på Hovseter?

Hovseter? Skulle vi ikke til Mærradalen? Er det det samme? :icon_redface:

Men skal vi si lørdag da? Klokka 12.00? :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...