Gå til innhold
Hundesonen.no

En liten flokk Basenjier med en Sheltie på slep


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte jeg skulle lage en liten "bilde-tråd" fra livet i den lille Basenjiflokken her hjemme. For å starte opp kan vi jo legge inn et bilde fra påskemiddagen hos noen venner i går (hadde med hele flokken :rolleyes: ) der Dennis fikk smake litt Irish Coffee. Resultatet ble slik:

IMG_17162.jpg

DevilDennis.jpg

For å gjøre det godt igjen ovenfor god-gutten må jeg nesten legge ut litt bilder vi tok "dagen derpå" ( i dag)- hvor han ser en aning mer "handsome" ut vil jeg si:

Dennis_stacked2.jpg

Skrevet
Hehe. Utrolig hva Irish Coffee gjør med utseendet :ahappy:

:rolleyes: Ja- vi har vel alle vært borti den.

Dennis er fin han. Søteste rampegutten. :icon_confused: (Raksha: Han er forresten kullbroren til Duna)

Her ser han også litt corny ut her han jager Echo:

Dennis_Echo.jpg

Og kommer tilbake med Billy:

Billy_Dennis.jpg

Mens Bambi strekker seg etter turen i dag:

Bambi_stretch.jpg

Skrevet

Takk for kommentarer :blink:

Får jo nesten ta en liten presentasjon av hele flokken. Følgende søte voffser bor her hjemme:

hytteturmysensept05154.jpg

Bambi (Zande Fedha):

5 år gammel rød/ Hvit tispe importert fra England/ Zande kennelen. Halvsøster til BIS vinner på Crufts. Har en liten skade bak i ryggen, som gjør at bevegelsene hemmes, og hun ble tidlig pensjonert fra ringen. Har hatt et kull, men er nå satt ut av avl. Skrekkelig sær med mange rare påfunn, men utrolig god mamma-jente som er veldig lydig og lærevillig.

hytteturmysensept05124.jpg

Centa (N u CH Century) Norskfødt sort/hvit tispe på 4,5 år. Champion. Har fått to herlige og lovende kull, og skal nok ha et tredje før hun pensjoneres fra avlen. Skrekkelig søt kosejente av et matvrak som blir altfor fort feit. Har et utrolig herlig språk. ELSKER å sitte på fanget (til hvem som helst- hopper glatt opp til fremmede) for å koooose. Lydig og grei, enkel å ha løs.

Vare_hunder_dinari_running_leto_mar.jpg

Dennis (Kingwanas Dinari) Rød/ hvit Basenji hann på snart 2 år fra eget oppdrett. Sønn til Centa fra hennes første kull (tysk pappa). En riktig jodlemester som i sine øyeblikk kan jodle høl i hue på deg :rolleyes: En utålmodig sjel som har mest lyst til å leke dagen lang. Herlig personlighet, og lett å bli kjent med. Lærevillin, men har en meget større "space" han mener er ok å løpe på i avstand fra meg enn det jentene har. Gjør det meget bra utstillingsmessig ( bl.a. 8 cert foreløpig) men er ikke gammel nok til å bli champion riktig ennå. Trass sin unge alder er han allerede blitt pappa (21 mnd gammel) til et kull i Sverige, og har et på gang her i Norge.

Moss2007025.jpg

Billy (Leeland Play On Billy) Er en sheltie herremann på 4 år. Kommer fra Leeland kennelen (mine svigerforeldre). Herlig gutt som elsker å gi av seg selv. Han har påtatt seg ansvaret å bjeffe for alle hundene, siden Basenjiene ikke tar noe ansvar der selv <_< (Det fjeset var til Billy). Prøvd seg litt i ringen, men blir for det meste flate rød, da han er for stor i henhold til standaren, så han er også pensjonert fra det livet. Lydig og grei gutt som kan stresse litt, men er veldig tillitsfull og snill.

Følgende herlige voffser er plassert ut på för:

NBKspesial2007BulldobasEchoOfKenya_.jpg

Echo ( N u Ch Bulldobas Echo Of Kenya) Sort/hvit hannhund på rett over 2 år. Finsk import. Bor hos min mor, og vi passer han stadig vekk. Champion. Norges mestvinnende Basenji hannhund 2007. Makan til laidback gentleman er det sjelden du ser på noen raser - og særs basenjien. Eneste han kan la seg stresse opp av er om han får ferten av noe vilt- denne gutten har jaktinstinkt så det holder. Er veldig dyktig på å gå spor. Veldig leken, og elsker å løpe.

Er booket til 2 svenske tisper til høsten.

SBS_2007_duna_gaiting3.jpg

Duna (Kingwanas Duna O'Kande) Sort/hvit tispe på snart 2 år. Eget oppdrett (etter Centas første kull- søster til Dennis) Søt og feminin med et herlig språk. Flink jodler. Liker seg best sammen med de hun kjenner godt, og krever å bli behandlet med respekt. Ordenlig kosejente, men helst med de hun kjenner. Elsker å løpe og leke.

Har cert fra både Norge og Sverige, men trives ikke så godt i ringen (Hun synker helt sammen) så blir ikke vist så mye lenger.

Mille_head_edited-1.jpg

Mille (Kingwanas Entertaining Story) Herlig lita sort/hvit tispe på 7 mnd etter eget oppdrett (Centas andre kull etter Australsk pappa) Flott språk, dyktig jodler. Har aldri sett makan til "Show girl"; på hennes første utstilling- nøyaktig 4 mnd (ogutennevneverdig trening) gammel var det som om hun visste hva som skulle til. Har fra første stund gått i ringen som om hun eier den, og når hun i tilegg har bevegelser og en "look" som matcher attituden er jeg riktig spent på hvordan det går framover. Fra valpeshow har hun allerede 1 x Best In Show, 1 x Best In Show-5, 4 x Best i Gruppen og 1x BIG 2...

Veldig spent på denne herlige pertas framtid.

Luna_sits2.jpg

Luna (Bulldobas Be My Valentine) er siste tilskudd på stammen. Finsk import (fra samme kennel som Echo). Rød/hvit tispe på 4 mnd. Ikke gammel nok til å ha blitt vist ennå. Bor sammen med Mille, og de to er blitt et skikkelig radar-par. En avisartikkel har de også fått allerede. Gleder meg til å se utviklingen til denne lille vesla.

Ja... Da har alle hundene fått en liten presentasjon. Legger inn flere bilder og info her etterhvert som det kommer inn. Ellers er det mange flere bilder og mye mer info på vår hjemmeside.

Skrevet

De er så utrolig herlige. Jeg kan skrive under på at Duna er en sær liten hjerteknuser. :blink: Velger sine folk med omhu den dama der. :blink:

Skrevet

*sukk* Basenji må være en av de vakreste rasene på jord :blink: De ser så stolte og majestetiske ut. Har aldri hilst på en da...

Skrevet

Vakre hunder, inkludert lille bjeffegutt:D Basenji er en nydelig og fascinerende rase.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Hehe skulle jeg noen gang kjøpt hund etter utseende måtte det blitt en basenji :) . Flotte er de! Og dine er ihvertfall ikke noe unntak!

Skrevet
Hehe skulle jeg noen gang kjøpt hund etter utseende måtte det blitt en basenji :)

Tenkte det samme. Kjempesynd at de ikke passer til min bruk. <_< :o

De er utrolig flotte alle sammen! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...