Gå til innhold
Hundesonen.no

En liten flokk Basenjier med en Sheltie på slep


Yodel

Recommended Posts

Tenkte jeg skulle lage en liten "bilde-tråd" fra livet i den lille Basenjiflokken her hjemme. For å starte opp kan vi jo legge inn et bilde fra påskemiddagen hos noen venner i går (hadde med hele flokken :rolleyes: ) der Dennis fikk smake litt Irish Coffee. Resultatet ble slik:

IMG_17162.jpg

DevilDennis.jpg

For å gjøre det godt igjen ovenfor god-gutten må jeg nesten legge ut litt bilder vi tok "dagen derpå" ( i dag)- hvor han ser en aning mer "handsome" ut vil jeg si:

Dennis_stacked2.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe. Utrolig hva Irish Coffee gjør med utseendet :ahappy:

:rolleyes: Ja- vi har vel alle vært borti den.

Dennis er fin han. Søteste rampegutten. :icon_confused: (Raksha: Han er forresten kullbroren til Duna)

Her ser han også litt corny ut her han jager Echo:

Dennis_Echo.jpg

Og kommer tilbake med Billy:

Billy_Dennis.jpg

Mens Bambi strekker seg etter turen i dag:

Bambi_stretch.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for kommentarer :blink:

Får jo nesten ta en liten presentasjon av hele flokken. Følgende søte voffser bor her hjemme:

hytteturmysensept05154.jpg

Bambi (Zande Fedha):

5 år gammel rød/ Hvit tispe importert fra England/ Zande kennelen. Halvsøster til BIS vinner på Crufts. Har en liten skade bak i ryggen, som gjør at bevegelsene hemmes, og hun ble tidlig pensjonert fra ringen. Har hatt et kull, men er nå satt ut av avl. Skrekkelig sær med mange rare påfunn, men utrolig god mamma-jente som er veldig lydig og lærevillig.

hytteturmysensept05124.jpg

Centa (N u CH Century) Norskfødt sort/hvit tispe på 4,5 år. Champion. Har fått to herlige og lovende kull, og skal nok ha et tredje før hun pensjoneres fra avlen. Skrekkelig søt kosejente av et matvrak som blir altfor fort feit. Har et utrolig herlig språk. ELSKER å sitte på fanget (til hvem som helst- hopper glatt opp til fremmede) for å koooose. Lydig og grei, enkel å ha løs.

Vare_hunder_dinari_running_leto_mar.jpg

Dennis (Kingwanas Dinari) Rød/ hvit Basenji hann på snart 2 år fra eget oppdrett. Sønn til Centa fra hennes første kull (tysk pappa). En riktig jodlemester som i sine øyeblikk kan jodle høl i hue på deg :rolleyes: En utålmodig sjel som har mest lyst til å leke dagen lang. Herlig personlighet, og lett å bli kjent med. Lærevillin, men har en meget større "space" han mener er ok å løpe på i avstand fra meg enn det jentene har. Gjør det meget bra utstillingsmessig ( bl.a. 8 cert foreløpig) men er ikke gammel nok til å bli champion riktig ennå. Trass sin unge alder er han allerede blitt pappa (21 mnd gammel) til et kull i Sverige, og har et på gang her i Norge.

Moss2007025.jpg

Billy (Leeland Play On Billy) Er en sheltie herremann på 4 år. Kommer fra Leeland kennelen (mine svigerforeldre). Herlig gutt som elsker å gi av seg selv. Han har påtatt seg ansvaret å bjeffe for alle hundene, siden Basenjiene ikke tar noe ansvar der selv <_< (Det fjeset var til Billy). Prøvd seg litt i ringen, men blir for det meste flate rød, da han er for stor i henhold til standaren, så han er også pensjonert fra det livet. Lydig og grei gutt som kan stresse litt, men er veldig tillitsfull og snill.

Følgende herlige voffser er plassert ut på för:

NBKspesial2007BulldobasEchoOfKenya_.jpg

Echo ( N u Ch Bulldobas Echo Of Kenya) Sort/hvit hannhund på rett over 2 år. Finsk import. Bor hos min mor, og vi passer han stadig vekk. Champion. Norges mestvinnende Basenji hannhund 2007. Makan til laidback gentleman er det sjelden du ser på noen raser - og særs basenjien. Eneste han kan la seg stresse opp av er om han får ferten av noe vilt- denne gutten har jaktinstinkt så det holder. Er veldig dyktig på å gå spor. Veldig leken, og elsker å løpe.

Er booket til 2 svenske tisper til høsten.

SBS_2007_duna_gaiting3.jpg

Duna (Kingwanas Duna O'Kande) Sort/hvit tispe på snart 2 år. Eget oppdrett (etter Centas første kull- søster til Dennis) Søt og feminin med et herlig språk. Flink jodler. Liker seg best sammen med de hun kjenner godt, og krever å bli behandlet med respekt. Ordenlig kosejente, men helst med de hun kjenner. Elsker å løpe og leke.

Har cert fra både Norge og Sverige, men trives ikke så godt i ringen (Hun synker helt sammen) så blir ikke vist så mye lenger.

Mille_head_edited-1.jpg

Mille (Kingwanas Entertaining Story) Herlig lita sort/hvit tispe på 7 mnd etter eget oppdrett (Centas andre kull etter Australsk pappa) Flott språk, dyktig jodler. Har aldri sett makan til "Show girl"; på hennes første utstilling- nøyaktig 4 mnd (ogutennevneverdig trening) gammel var det som om hun visste hva som skulle til. Har fra første stund gått i ringen som om hun eier den, og når hun i tilegg har bevegelser og en "look" som matcher attituden er jeg riktig spent på hvordan det går framover. Fra valpeshow har hun allerede 1 x Best In Show, 1 x Best In Show-5, 4 x Best i Gruppen og 1x BIG 2...

Veldig spent på denne herlige pertas framtid.

Luna_sits2.jpg

Luna (Bulldobas Be My Valentine) er siste tilskudd på stammen. Finsk import (fra samme kennel som Echo). Rød/hvit tispe på 4 mnd. Ikke gammel nok til å ha blitt vist ennå. Bor sammen med Mille, og de to er blitt et skikkelig radar-par. En avisartikkel har de også fått allerede. Gleder meg til å se utviklingen til denne lille vesla.

Ja... Da har alle hundene fått en liten presentasjon. Legger inn flere bilder og info her etterhvert som det kommer inn. Ellers er det mange flere bilder og mye mer info på vår hjemmeside.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...