Gå til innhold
Hundesonen.no

Røyter


Recommended Posts

Skrevet

Huff du er ikkje den eneste. Fan hundehår i leverposteinen i dag :)

Har vel ikkje noe gode råd. her i huset børster eg ho 4 ganger dagelig, støvsuger sengen en gang om dagen, og mopper gulvet annenhver dag. går på sett og vis. men tar med glede imot råd eg også.

Skrevet

Åh, det er ikke bare din nei! Felix røyter noe helt forferdelig for tiden. Pelsskyen står rundt ham når han rister seg :shocked:

Gode råd til børste mottas med takk her også. Jeg bruker karde og en kam som tar ganske bra, men føler likevel at det aldri tar slutt...

Skrevet

Her begynner heldigvis røytingen å avta. Buster startet vel før jul en gang å røyte, og sluttet ca i januar, og ikke lenge etterpå (midten/slutten av januar) begynte Decoy å slippe sin pels. Men nå ser han ut til å være ferdig, og det har begynt å komme ny underull igjen. Egentlig praktisk at han røyter nå, for da er det stor sannsynlighet for at han er fullpelset og lekker til verdensutstillingen :)

Skrevet

Min er snart ferdig med røytetiden, håper jeg!

Slipper litt hår enda, men ikke mye.

Var en periode det var ekstremt og jeg fikk SJOKK da jeg skulle børste han første og andre gangen. Flere bossposer med hår omtrendt :)

Skrevet

Min er nettopp ferdig. Anbefaler en kombinasjon av kam og piggbørste (slik med mange tette, "bevegelige pigger"). Kammen drar ut de løse hårene nederst ved huden, mens piggbørsten tar bort det ytterste laget med løse hår.

  • 1 month later...
Skrevet

Kjedelig, jeg slipper all den røytingen ( strihåret hund ). Tror ikke det er så mye og gjøre med det enn og kanskje børste hunden hver dag !

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...