Gå til innhold
Hundesonen.no

Røyter


Recommended Posts

Huff du er ikkje den eneste. Fan hundehår i leverposteinen i dag :)

Har vel ikkje noe gode råd. her i huset børster eg ho 4 ganger dagelig, støvsuger sengen en gang om dagen, og mopper gulvet annenhver dag. går på sett og vis. men tar med glede imot råd eg også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, det er ikke bare din nei! Felix røyter noe helt forferdelig for tiden. Pelsskyen står rundt ham når han rister seg :shocked:

Gode råd til børste mottas med takk her også. Jeg bruker karde og en kam som tar ganske bra, men føler likevel at det aldri tar slutt...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her begynner heldigvis røytingen å avta. Buster startet vel før jul en gang å røyte, og sluttet ca i januar, og ikke lenge etterpå (midten/slutten av januar) begynte Decoy å slippe sin pels. Men nå ser han ut til å være ferdig, og det har begynt å komme ny underull igjen. Egentlig praktisk at han røyter nå, for da er det stor sannsynlighet for at han er fullpelset og lekker til verdensutstillingen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min er snart ferdig med røytetiden, håper jeg!

Slipper litt hår enda, men ikke mye.

Var en periode det var ekstremt og jeg fikk SJOKK da jeg skulle børste han første og andre gangen. Flere bossposer med hår omtrendt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min er nettopp ferdig. Anbefaler en kombinasjon av kam og piggbørste (slik med mange tette, "bevegelige pigger"). Kammen drar ut de løse hårene nederst ved huden, mens piggbørsten tar bort det ytterste laget med løse hår.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...