Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke filmer MÅ man ha i samlinga si?


Fillerya

Recommended Posts

  • Svar 77
  • Created
  • Siste svar

Dirty dancing

Pretty woman

Forrest Gump

Løvenes konge

Den grønne mil

Con Air

G.I Jane

Og mange mange fler :)

Og for den agilityjunkien jeg er, er det også nødvendig å ha:

Agility Foundation Training

Great Dog, shame about the handler

Great Dog, Great handler - the winning combination

Sucess with One Jump

Lenke til kommentar
Del på andre sider

28 Days Later, litt ekkel, men med nyyydelig musikk. Filmen er også ganske fin.

True Romance, en kjempefin mafia-aktig film, Quentin Tarantino har skrevet manuset. Gary Oldman, Christopher Walken, Dennis Hopper, Christian Slater, Patricia Arquette, Val Kilmer, Brad Pit, James Gandolfini, Samuel L. Jackson osv..

Også har jeg en følelse av at jeg kommer til å ha Batman, The Dark Knight når den kommer på dvd (den er ikke på kino enda engang)...se traileren så skjønner du hvorfor. Og jeg er IKKE Batman fan (men Joker fan :D ).

Og selvfølgelig en film med Timothy Dalton... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syns alle mine 119 dvdèr er verdt sin plass i hyllen. nå skal jeg ikke skreve alle sammen ned. Men en jeg ikke har som jeg anbefaler er "The Notebook" eller "dagboken" som den heter på norsk :D

The Beach med Leonardo er også kjempe fin :)

Hallo! Ingen som har nevnt Silence of the lambs??? :) Anthony Hopkins er RÅ!

Og, Red Dragon, Hannibal og Hannibal Rising!:)

Pluss mange gode filmer som er nevnt.

Hannibal Rising er rååå bra. Sett den så mange ganger. Hannibal er så kjekk :) :)

*Dobbelpost, mod Miriam*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

LOTR Extended edition

Pirates of the Caribbean (alle tre)

Charlie og sjokolade fabrikken - med Johnny Depp

Saw 1-4

The Green Mile

Pulp Fiction

28 days later og 28 weeks later

The Rock

Con Air

Finding Neverland

Filmene om Jason Bourn

Der Untergang

Bram Stokers Dracula

Og mange mange mange andre........ :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til min store glede ser jeg at jeg har, og har bestilt, mange av de filmene folk sier er bra. Tror jeg har sett mer film de siste tre mnd. med nattarbeid enn jeg har gjort hele mitt liv. :)

Men en som ikke er nevnt er "Freedom writers" fryktelig politisk korekt, men jeg elsker den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, LotR er jo nevnt et par ganger, ser jeg.. :) (Forresten - slutten er noe av det dårligeste jeg har sett!)

Million Dollar Hotel - ikke en film, men en FØLELSE. Deilig. Surrealistisk.

The Wall - se den sju ganger på rad. DA blir du gal, da! Seriøst. Du blir klin koko i hodet.

Bridget Jones' dagbok 1&2 - de ler man faktisk av, til og med typen gjør det!

Titanic og Tatt av vinden er "must have", det samme er Matrix.

Ellers har jeg sansen for han derre Owen Wilson - finnes i flere filmer, bla the Wedding Crashers, I spy, og en film om et sykehjem.

Vi har også en 7 timer lang film som heter.. øh.. løpe og sjekke.. The 10th Kongdom. Skikkelig ålreit film. Eventyrsjanger.

Disneyklassikere som Den lille havfruen må man også ha. Aaa-aaa-aa-a-aaa-a-aa-aaa-a-aa-a! :)

Filmer man IKKE trenger i hyllen:

Jeg, en bulldoser.

Jeg, en sheriff.

Vampyrmassakre i øst og vest.

Sci-fi eller eventyr type wannabe D&D.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Filmer som har gjort inntrykk:

Bad boy bubby - fordi den er morsom og tragisk på en gang. For de som ikke har sett den så handler det om en gutt som har var sperret inne i huset til moren og seksuellt misbrukt av henne og komplikasjonene som oppstår når faren hans vender hjem når Bubby er ca 30 år...

Delicatessen -om et familiedrevet slakteri med en litt morbid delikatesse. Så den første gang for ca 12 år siden og har bare sett den en gang siden men husker den godt.

Welcome to the dollhouse -fin film om en rar jente med en slitsom bror :) Sort den også..

Romeo is bleeding -Need I say more...klassiker.

Lila says - fordi den fikk meg til å tenke igjenom fordommene mine..

Hm...og mange flere jeg ikke kommer på for øyeblikket :)

Edit: æsj, begrunnelse ja...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Braveheart: Fordi den er grusom, trist, vakker og den har ung Mel Gibson

Edward Scissorhands: (trenger vel ingen begrunnelse vel?)

Sjokolade: fantastiske skuespillere og en vakker film

Dirty Dancing: Hallo. Det er Dirty Dancing.

Con Air og Face/Off: fordi ingen spiller bedre action enn Nicholas Cage, og disse filmene er suupre.

LOTR

Signerer disse, spesielt Braveheart og Edward Scissorhands, fineste filmene :)

Ellers syns jeg Natural born killers er en film man MÅ ha, det samme med Forrest Gump og The Green Mile. Og så vil jeg slå et slag for The Rocky Horror Picture Show, kuleste filmen jeg kan se om og om og om igjen uten å bli lei! Men jeg kjenner ikke så fryktelig mange som syns det samme da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva?! En filmsamling er da aldri komplett uten en vampyrmasaker eller 10, og for å ikke snakke om noen zombiefilmer. Det er obligatorisk det. :)

Jajajajajaja... vi HAR da slike filmer vi også, men det er da ingenting man vil se så mange ganger, er det vel..? :)

Forresten, jeg glemte The Truman Show. Den ble jeg helt paranoid av.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ellers syns jeg Natural born killers er en film man MÅ ha, det samme med Forrest Gump og The Green Mile. Og så vil jeg slå et slag for The Rocky Horror Picture Show, kuleste filmen jeg kan se om og om og om igjen uten å bli lei! Men jeg kjenner ikke så fryktelig mange som syns det samme da :)

Enig! :);) Dont dream it, beeeee it! *gaule høyt*

Søkte på St. Martin college i London med mitt forslag til sett og kostymer til den forestillingen ( det er orginalforestillingen som er genial, sett den hundre ganger :) )

Fine fine stykket :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jajajajajaja... vi HAR da slike filmer vi også, men det er da ingenting man vil se så mange ganger, er det vel..? :)

*fnis* Man trenger strengt tatt ikke se dem i det heletatt, bare de er der.

Likte godt Danny the dog, jeg. Og the transporter om man skal ha lett lett lett underholdning.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men Gutter er gutter er bare best! Den bare man ha!

Nei! Den er jo såå kjedelig :ahappy:

Kommer ikke på noen andre filmtittler enn de som allerede er nevn. Men for å nevne noen så kan jeg jo si at jeg elsker Julia Roberts og Richard Gere filmene (Run away Bride og Pretty Woman). Walk the Line er jo også ett must! Og pirates (er ikke såå fan av de to siste, men enern er jo herlig!).

EDIT: Glemte de fine musikalene: Grease, Moulin Rouge og The Phantom of the Opera!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...