Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur i mandag (10. mars) HASTER


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Eller, haster ikke, men bare for å få folk inn i tråden :ahappy:

Ferdig på jobb klokka ett i morgen, er det noen som kunne tenke seg å gå tur etter klokka to, og før det er mørkt? :) Tønsbergområdet.

Skrevet

Jeg blir gjerne med! :ahappy: Har desverre ikke bil i morgen, men bor på Nordre Eik hvis dere er interessert i å gå tur i nærheten? Eller en plass som er lett tilgjengelig via buss?

Skrevet

å, jeg har lyst til å være med (uuutrolig lyst til å møte en ulvehund live:)) Men tror ikke jeg rekker.. Jeg får heller henge meg på neste gang;)

Skrevet

Er interessert hvis det blir på dagen . Har valpekurs på kvelden og bikkja må få lada litt batterier før neste økt :rolleyes:

Skrevet

Skal vi si klokka to på Eik, da? Sånn at Pips også kan være med.. men hvor på Eik skal vi møtes da, Nordre Eik kan jo være så mangt :ahappy:

Camilla: Det er jo ingen gjesteliste, hihi. Bare å komme.

Skrevet

Mulig jeg dukker opp hvis jeg rekker det. Må i så fall kjøre fra Larvik, men vil vil VIL møte flere hundemennesker.

Var Mona i Larvik igår Søndag? Jeg så 1 stk Stor Ragg og 1 stk Blond Jente ved stasjonen/storgata...og lurte litt, mente det lignet et bilde jeg hadde sett ;-) Jeg kjørte bil ellers hadde jeg nok stoppet og hilst, men skulle opp til klubben for å gå tur.

Nordre Eik som... Rundkjøringa på Hortensveien? Lærerskolen? eller lenger inne? (kjekt å unngå bomringen :-)

Skrevet

Beklager, men jeg har havnet midt oppi en liten krise, så jeg kan dessverre ikke bli med på tur likevel.. :ahappy:

Håper jeg kan bli med på tur en annen dag, har veldig lyst til å treffe andre hundefolk!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...