Gå til innhold
Hundesonen.no

Sår i rumpa?


Recommended Posts

Skrevet

Tror Emma er litt sår i rumpa si og dessuten har hun vært litt plaget med treg avføring i det siste.. Når jeg tenker meg om begynte det kanskje etter vi gikk over på eukanuba(?) .. Burde jeg kaste maten og begynne på royal canin igjen kanskje?

Når hun skal gjøre fra seg bruker hun aaalt for lang tid etter min bok. Det ser dessuten ut som hun "plages" til tider, og det tar årevis før hun får presset ut en liten bajs.. Også fllytter mye på seg MENS hun sitter i "bajsestilling" :)

Lurer på om dette kan ha noen innvirkning på formen hennes og atferden hennes også. Kanskje hun har noe vondt i magen og det er derfor hun er så ekstra voktete etter valpen kom? Ikke bare fikk hun plutselig en valp å dele alt med men i tillegg så har hun kanskje en ekkel følelse i magen i tillegg til at hun er sår i rumpa..

Skrevet

I sjekket analkjertlene for ca. 3 uker siden. Veterinæren sa at de ikke var noe særlig fulle men prøvde å tømme dem.. Husker ærlig talt ikke om hun fikk til eller ikke. Husker bare hun klagde over at bikkja var så "trang" .... :)

Avføringen ser omtrent helt normal ut bortsett fra at den er mørk (ikke rød, brun-bæsj farge) og veldig fast.

Skrevet

Jeg prøvde eukanuba på gamlemor for mange år siden, ho ble også veldig hard i magen og fikk nesten ikke gjort fra seg. Hadde nok bytta fòr igjen jeg hvis ho blir sår og har vondt for å gjøre fra seg.

Skrevet

Hva med å kjøpe en liten sekk RC (hvis hun fungerer fint på det selvsagt) og se om det hjelper? Hvis ikke er det kanskje naturlig å tro at det ikke går på fôret, men kanskje analkjertlene eller noe annet?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...