Gå til innhold
Hundesonen.no

Sår i rumpa?


Recommended Posts

Skrevet

Tror Emma er litt sår i rumpa si og dessuten har hun vært litt plaget med treg avføring i det siste.. Når jeg tenker meg om begynte det kanskje etter vi gikk over på eukanuba(?) .. Burde jeg kaste maten og begynne på royal canin igjen kanskje?

Når hun skal gjøre fra seg bruker hun aaalt for lang tid etter min bok. Det ser dessuten ut som hun "plages" til tider, og det tar årevis før hun får presset ut en liten bajs.. Også fllytter mye på seg MENS hun sitter i "bajsestilling" :)

Lurer på om dette kan ha noen innvirkning på formen hennes og atferden hennes også. Kanskje hun har noe vondt i magen og det er derfor hun er så ekstra voktete etter valpen kom? Ikke bare fikk hun plutselig en valp å dele alt med men i tillegg så har hun kanskje en ekkel følelse i magen i tillegg til at hun er sår i rumpa..

Skrevet

I sjekket analkjertlene for ca. 3 uker siden. Veterinæren sa at de ikke var noe særlig fulle men prøvde å tømme dem.. Husker ærlig talt ikke om hun fikk til eller ikke. Husker bare hun klagde over at bikkja var så "trang" .... :)

Avføringen ser omtrent helt normal ut bortsett fra at den er mørk (ikke rød, brun-bæsj farge) og veldig fast.

Skrevet

Jeg prøvde eukanuba på gamlemor for mange år siden, ho ble også veldig hard i magen og fikk nesten ikke gjort fra seg. Hadde nok bytta fòr igjen jeg hvis ho blir sår og har vondt for å gjøre fra seg.

Skrevet

Hva med å kjøpe en liten sekk RC (hvis hun fungerer fint på det selvsagt) og se om det hjelper? Hvis ikke er det kanskje naturlig å tro at det ikke går på fôret, men kanskje analkjertlene eller noe annet?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...