Jump to content
Hundesonen.no

Resultater fra Manger 1 & 2 Mars


Wulfi

Recommended Posts

ÅÅ, da var det henne i gruppe ringen da :ahappy: Jeg og venninen min satt å tippet hvem som ble plasser hvor og jeg tippet at Prada skulle bli plassert, men dommeren var vist ikke enig i meg at det var en veldig fin Puff :yes:

Hihi

Fikk 1 Kval og 2 Konk og rett ut...

Blondie hadde løpetid da og skulle gjøre alt annet en å gå å stå fint neste, hehe.

Det var SÅ mye gøyere å leite etter hunder å være med :D Jaja, hun var flink da.

Link to comment
Share on other sites

Stilte 2 japanere.

Tinka(eldste tispen vår) med bare ytterpels igjen selvfølgelig fikk 1kval og 3konk av fire tisper da så det var jo ikke så gale.

Kritikk: Nice coat texture, well curved tail, would prefer her a bit smaller, ears rather big, god pigment.

Aron vårt nye tilskudd til flokken(har bare hatt hunden i 3 uker), som ikke er trent noe til utstilling og som ikke er vandt med å gå i bånd fikk:

1kval, 1konk, ck, 4bhk

Kritikk: Nice Size, balanced, hig set tail, dark eyes, small ears, typic, needs training for shows, and for moving in control because he is sound.

Noen som kan fortelle meg hva som menes med siste setningen her? Greit jeg kan engelsk men er ikke selvutnevnt geni på oversettelse.

Link to comment
Share on other sites

Gratulerer til alle sammen som gjorde det bra på manger. Selv er eg kjempe fornøyd med resultatet, min lille dobber valp Tamlands Dea Francesca ble BIR valp, samt storebror Diezel ble BIR. :););)

Link to comment
Share on other sites

Stilte 2 japanere.

Tinka(eldste tispen vår) med bare ytterpels igjen selvfølgelig fikk 1kval og 3konk av fire tisper da så det var jo ikke så gale.

Kritikk: Nice coat texture, well curved tail, would prefer her a bit smaller, ears rather big, god pigment.

Aron vårt nye tilskudd til flokken(har bare hatt hunden i 3 uker), som ikke er trent noe til utstilling og som ikke er vandt med å gå i bånd fikk:

1kval, 1konk, ck, 4bhk

Kritikk: Nice Size, balanced, hig set tail, dark eyes, small ears, typic, needs training for shows, and for moving in control because he is sound.

Noen som kan fortelle meg hva som menes med siste setningen her? Greit jeg kan engelsk men er ikke selvutnevnt geni på oversettelse.

kritikken hans er bare en setning,så jeg oversetter alt, jeg:

"God størrelse, balansert, høyt ansatt hale, mørke øyne, små ører, typiske (typiske, små ører? Blir forvirra av komma-feil) trenger ring-trening, og trening for å bevege seg kontrollert, da han er av god type. (Sound er et litt vanskelig ord å oversette, da vi ikke har et tilsvarende ord i det norske vokabularet, men det betyr altså at dommeren liker typen hans.Trivelig, solid og god type)

Gratulerer allle sammen! Flotte resultater på sonen- hundene :hmm:

Link to comment
Share on other sites

kritikken hans er bare en setning,så jeg oversetter alt, jeg:

"God størrelse, balansert, høyt ansatt hale, mørke øyne, små ører, typiske (typiske, små ører? Blir forvirra av komma-feil) trenger ring-trening, og trening for å bevege seg kontrollert, da han er av god type. (Sound er et litt vanskelig ord å oversette, da vi ikke har et tilsvarende ord i det norske vokabularet, men det betyr altså at dommeren liker typen hans.Trivelig, solid og god type)

Gratulerer allle sammen! Flotte resultater på sonen- hundene :P

Takker for hjelpen, det var mest det derre med sound jeg lurte på, har for å være helt ærlig ikke hørt ordet før hehe, men jeg skjønte at hun likste han for ellers så hadde han sikkert gått ut med blått han også som broren til freia gjorde, og han gikk fint og stod fin men dommeren mente han var litt stor også hadde han akkurat sluppet mye pels så han var ikke mye å skryte av der og da.

Må si som deg gratulerer så mye alle sammen og Calina ?? har du ikke hatt tilgang på data enda?

Diezel gikk desverre ut av gruppen uten plasering da men fy så flott han er altså.

Calina med gullet sitt og en vi kjenner med sin bullmastiff valp(bare 9mndr og slo sin egen mor i ringen)

100_7302.jpg

100_7296.jpg

veldig dårlige bilder da men vet ikke om jeg skal skylde på gubben eller kameraet(kanskje begge deler)

DSC01007-1.jpg

mobilbilde av Aron hannhunden vår etter å ha blitt badet og fønet, 2 dager før manger utstillingen.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Grattis da :lol:

Kaisa var og på den utstillingen, konkuranse mot søssteren Kikki.

Bra kommentarer fra dommer og oppdretteren vår var også fornøyd med kaisa's kommentarer fra dommer.

Alt var helt perfekt med det var en muskel i ryggen som ikke var helt god, skipt

når det bare var det som var i veien <_<

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Aha, takk for utfyllende svar! Kanskje jeg skal prøve ut dibaq da, gir diverse brusk som tygg så det burde gå fint. Eller prøve med farmina. Dyrere for, men man gir vel kanskje mindre mengder av det? Valpen her vokste enormt fort på vom, men vet jo ikke om det var pga. maten eller tilfeldig, valper vokser jo fort. Var såpass at hundeluftere i nabolaget kommenterte på veksten 😅
    • Dibaq, ja. Jeg er godt fornøyd med kombinasjonen av pris og kvalitet, med unntak av manglende kondroitinsulfat. Det er noe de fleste for (inkludert mer kjente og anerkjente for som Vom og Alpha Spirit) har altfor lite av. Stoffet finnes rikelig i brusk, så gir tilskudd av rå frosset eller tørket hals/føtter fra kylling/kalkun og ører/haler fra diverse dyr for å kompensere. Ellers er jeg veldig begeistret for Farmina, men en må være litt forsiktig for å unngå voldsom vekst av det. Min fikk en skremmende, massiv growth spur da jeg foret bare på det en ukes tid. Skjøt i været og la på seg. Veldig høy næringstetthet og kaloririkt, så lite slingringsmonn før det blir for mye av det. Pga DCM-skandalen i forbindelse med kornfrie for, hvor det å fore på f.eks. Acana -ansett som et premium høykvalitetsfor, rost opp i skyene for kvaliteten - medførte strukturell hjertefeil på en mengde hunder, så har jeg valgt å kombinere flere ulike typer for å gardere meg bedre dersom det i ettertid skulle vise seg å ha vært noe gærnt med noen av dem.  Farmina har kornfrie varianter, til forveksling lik skandaleforene, men har også tilstrekkelig med carnitin/taurin/metionin, og de inneholder ikke hele belgfrukter eller belgfruktproteiner - mistenkt for å være anti næringsstoffer som hemmer opptak eller syntese av andre aminosyrer og proteiner. Farmina inneholder kun stivelsen fra erter, og ekstrahert og isolert stivelse skal være bare stivelse, uavhengig av om det kommer fra hvete, ris eller erter. Nødvendig for å kunne holde de andre ingrediensene bundet sammen til kibble.  Om den voksne hunden ender på perfekt størrelse med perfekt leddet perfekt skjelett, perfekte organer og perfekt pels vet jeg jo ikke ennå, men avføringen er ihvertfall perfekt :)
    • Takk for godt tips om godbitpung! Skal se om jeg finner noe liknende. Hadde samme erfaring som deg med vom, veldig hard avføring som virket ubehagelig å trykke ut. Tørrfor fra Dilaq, er det Dibaq du mener? Vurderte nemlig dette foret selv. Kan ikke så mye om hundeernæring, men syntes ingrendiensene så ganske bra ut og foret er rimelig. Men kunne ikke lese noen erfaringer med det på nett, og det føltes skummelt å prøve et så ukjent formerke. Du er fornøyd altså?
    • Vi har hatt fremgang på flere områder denne uka, bl.a. pelsstell. Tålmodigheten med kamming og raking har økt dramatisk. Han liker det ikke, men det virker som han har forstått at det er et nødvendig onde og en slags act of kindness fra min side, og er mer tålmodig med det. Nå holder det med en utbetaling per kammede og rakede bein, en for ryggen, en for magen og en for brystet, totalt 7 skjeer med Vom for å få kammet og raket hele hunden, unntatt skjegget, som det koster minst fire skjeer Vom å få kammet grundig gjennom.  Ny milepæl er napping. Skal ikke påberope meg å være noen kløpper ennå, men får det da til på et vis, og til min gledelige overraskelse liker han å bli nappet.  Ellers har vi fått mye sosialisering/miljøtrening med hester og fremmedfolk på territoriet denne uka, med camp/landsstevne på gården. Han har roet seg betraktelig ned og er progressivt desensitivert til situasjonen gjennom å få trøkket ansiktet fullt av godis og spise 1-2 måltider om dagen fra gresset rett foran paddockene, mens folk traver rundt med utstyr og for, og leier hester frem og tilbake. Fra å være heftig begeistret og vilter nysgjerrig med mye vokal de første dagene, til å være nær nonchalant nå på slutten - en pen utvikling. En god hjelp var hestenes nedlatende forrakt mot ham da han begynte bjeffe på dem. De gjorde hesteekvivalenten til det menneskelige uttrykket 'himlet med øynene og fnøs foraktelig' mot den lille drittungen som lagde sånn irriterende lyd. Den reaksjonen der fra dem sved på en annen måte enn tilsvarende reaksjon fra meg, som han har reagert på med MER vokal, for å gjøre det tydelig hva slags emosjonell abuse og omsorgssvikt sånt er fra primær omsorgsperson. Å "få" den der fra hestene var noe annet. Den fungerte på en annen måte fordi det ikke kom fra meg. En stor takk til hestene for hjelpen med å utvikle litt manerer. Han fikk til og med hilse snute mot mule med et brødrepar han har vært på nikk med i noen dager. Var veldig forløsende for ham, og roet ham betydelig ned i nærheten av dem.  Han er fortsatt ganske sosialt inkompetent, though. Klønete. Forsøkte kjefte og true seg til å bli hilst på og kost med her om dagen. Kroppsspråket hans var forvirrende. Ledig halvhøy hale i halvhurtig bevegelse. En slags mellomting mellom avventende vurdering, irritasjon og gledesbevegelser. Så satte han i en vokal som fremstod som truende dersom en skulle sammenlignet med mange andre raser. Ikke en dyp og alvorlig morsk voktervokal - det er ingen tvil om hva han mener når han bruker den - men et mer prososialt toneleie ispedd knurrebrumming, mot to unge kvinner som kom for å møkke en paddock. Mens han stod der og tilsynelatende kjeftet litt truende på dem, lett å tolke som territorial for den som ikke har hørt hvordan ekte territorial fra ham høres ut, så vrikket han på rumpa som i genuin gledeslogring, samtidig som han lagde de lydene der. Han forsøkte dundre meg å kjefte og true dem til å komme kose med ham, og hadde en forventning om å lykkes med det. Skjønner hvorfor mange beskriver gruppe 2 raser som: "Kan være dominant." Det er ikke så mange andre ord en kan beskrive det der med enn nettopp 'dominant'. Attitude.  Han fikk ingen uttelling for det der da, og begynte sutre og sytebjeffe da de gikk.  Kortbuksene har blitt kortere, fordi han satte seg i en fersk tyggisklyse på bussholdeplassen. Konsulterte Grok om frisyren og lurte på om den kunne generere et bilde av den optimalt estetiske måten å klippe en riesenschnauzer på, med en 2020 jeansmote silhuett på beina. Dialogen ble lang, men samme hvor omstendelig jeg forklarte, så klarte den ikke forstå at i den virkelige verden..  Så jeg forklarte og forklarte og la ved det eneste bildet tatt denne uka, kun for å vise den AI'em hva jeg mente: Jeg ville se om den kunne komme opp med en kul overall look som passer bedre med de kortbuksene der enn den typiske rasefrisyren. Jeg vet den er godt trent på visuell estetikk. Den KAN former og linjer. I forsøket på å veilede den til å forstå spurte jeg om den kunne vise meg forskjellen på å klippe en hunds naturlige pels til en silhuett av 2020 women's jeans fashion og på å kle en hund i hundeklær av jeansstoff.. ..så inntil videre beholder vi bare Lady og Landstrykeren looken med skjegg og bart og spaniel ører, til de ukonvensjonelle kortbuksene.
    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...