Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mange guppyer går det i et 20 l akvarium?


lena_rabbit

Recommended Posts

Skrevet
Men, kan guppyer være sammen med de fleste fisk? eller?. For jeg har et størreakvarium med andre fisker!

Hva slags fisk har du oppi der da og hvor stort er det karet?

Og nei, de går ikke sammen med de fleste fisk. Som en hovedregel bør du ikke sette eggleggere og levenefødene fisk sammen, heller ikke fisk som kan være litt hissige på å nappe i finner. Sjekk også vannverdiene og temp, at de fiskene du setter sammen krever det samme :)

Skrevet

I en 20 liter kan du ha reker og/eller snegler.

Skal du absolutt ha fisk i et sånt knøtte"kar" kan du ta en titt på de aller minste Killifiskene, f.eks. klovnekillien. Bittesmå og fargerike, men husk at de trenger et sunt miljø de også og det er vanskelig å få til i et så lite volum.

Skrevet
Jeg har sellfinnemolly og neon tetra.. :ahappy:.. Men hva slags fisk kan jeg ha i et 20 l akvarium da?

Du kan ha guppyene oppi sammen med dem. Men hvor stort er det karet da?

  • 2 months later...
Skrevet
En kampfisk kan du jo ha i en 20 liter?

Under forutsetning av at den er alene, alternativt sammen med snegler.

Skrevet

Ja.. :D Jeg har min i en 22 liter... Sammen med snegler. Hadde planer om å ha flere fisk oppi sammen med den, men man lærer fort mye om akvarie, så det droppet jeg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...