Gå til innhold
Hundesonen.no

Når man føler seg som lille knøtte


Guest Maritus

Recommended Posts

Guest Maritus
Skrevet

Ja, alle har vi de dager. Da vi føler oss undervurdert. Da man ikke har det man vil ha. Den dagen man føler tankene svirre, og gjerne ha oppmuntrenes ord, men ingenting hjelper. Hva kan allikevel hjelpe. Tenkte vi kanskje kunne sette opp en liste over ting, bare sånn for morroskyld :lol:

-Gå en tur med hunden

- Sette seg foran peisen med kakao

- Dra til en venn

Fortsett listen, så kanskje det hjelper deg til og finne på no på grå dager :P

Skrevet

En kombinasjon av tur med hunden og kakao på termos fungerer bra :lol: Ellers er duftlys noe som alltid gir god stemning her. Lys er alltid kos! Eller lei deg en gammel klassiker. Dirty Dancing, Clueless og andre jentefilmer er feeeeel good!

Skrevet

Musikk!

Hard rockemusikk som får deg til å føle deg ovenpå.

Samtidig som det hjelper godt å prate vekk alt som plager deg med sin nærmeste venn.

Og spise alt du vil ha.

Skrevet

- Sjokolade

- Danse bananas til rar musikk du vanligvis ikke hører på, slik at hunden ser på deg som om du kommer fra en helt annen planet. (Du kommer til å flire av deg selv til slutt)

- Skriv rare ting til venner på msn som f.eks "eg e langt oppi hakkadalen nu, og du sittar ved bryggja, vi e som to heilt forskjelliga personar på forskjellige platser" (bland dialekt, ord, alt mulig rart), så ser du for deg uttrykket på de forskrekka vennene dine som tenker "hva i huleste som skjer med henne?" - garantert latteranfall da.

Guest Christine
Skrevet

- En boks med is(minst 1 liter), en stor skje(må spise rett fra boksen), dyner og en god film :)

Guest Maritus
Skrevet
- En boks med is(minst 1 liter), en stor skje(må spise rett fra boksen), dyner og en god film :ahappy:

DET er en drøm, når jeg har kommet hjem etter en lang tur med bikkja... Åh :lol:

Skrevet

Enig med JL- trening gir endorfiner og masse sunn mat som du får herlig samvittighet av- DET får meg til å føle meg tusen ganger bedre.

Skrevet

Is, masse is! Og god musikk. Akkurat nå er det alice cooper, ac/dc, smash mouth og disturbed som virker... *spise is*

Skrevet

Det beste er å høre på merkelig musikk og bare hoppe rundt som en gal. Det utrykket hunden sender deg da får deg for i godt humør igjen. Det er alltid like gøy å se vovvens oppgitte og sukkende blikk :)

Også kan ikke en god skogtur være å forrakte heller :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...