Gå til innhold
Hundesonen.no

Min bildetråd


starlight

Recommended Posts

Skrevet

Da har jeg gått til anskaffelse av et Olympus e-410 speilreflekskamera. Har to zoomlinser, ei vanlig 14-42mm og ei 40-150mm.

Disse er de første utebildene:

speilrefleks301.jpg

speilrefleks306.jpg

speilrefleks224.jpg

speilrefleks143.jpg

speilrefleks056.jpg

speilrefleks285.jpg

speilrefleks041.jpg

speilrefleks001.jpg

speilrefleks003.jpg

speilrefleks232.jpg

Skrevet

Olympus! Det er ikke det kameraet hvor man kan sikte med skjermen? *nysgjerrig*

Kjempe fine bilder av nydelig hund! Sheltier ser såå snille og gode ut, -din var intet unntak!

Skrevet
Olympus! Det er ikke det kameraet hvor man kan sikte med skjermen? *nysgjerrig*

Kjempe fine bilder av nydelig hund! Sheltier ser såå snille og gode ut, -din var intet unntak!

Hehe jo man kan velge å "sikte" med skjemen som på vanlig digitalt kamera ja :) Er superfornøyd med kameraet i alle fall :)

Skrevet

Åh så moro å se bilder tatt med det kameraet. :)

Har du peiling på hvordan det er med linsene osv. på det kameraet? Er det vanskeligere å finne linser som passer til Olympus enn canon f.eks?

Skrevet
Åh så moro å se bilder tatt med det kameraet. :)

Har du peiling på hvordan det er med linsene osv. på det kameraet? Er det vanskeligere å finne linser som passer til Olympus enn canon f.eks?

Jeg kjøpte kameraet med et zoomkit, altså 14-42mm og ei 40-150mm. Disse fungerer veldig bra til mitt bruk, i tillegg til at kameraet har masse bra funksjoner! I følge selger var også dette kameraet bedre enn Canons bestselger faktisk. Jeg tenkte egentlig å kjøpe Canon selv :) I og med at det var med to linser på Olympusen, og at det kostet like mye som Canon med en linse, ble valget enkelt. Det var også bedre garantiordninger på Olympus. I følge selger kan utvalget linser være litt større til Canon, men det er overhodet ikke stor forskjell, og det finnes mer enn bra nok linseutvalg til Olympus for oss vanlige dødelige ;)Tenker du på å kjøpe Olympus?

Skrevet

Må innrømme jeg ble fristet nå ja! Hva betalte du for hele pakken din da? (kamerahus + to linser?)

Tror jeg må tråle nettet og oppdatere meg litt på prisen på dette kameraet rundt omkring. Nå har jo akkurat dette kameraet vært ute i butikkene en stund også så det går vel kanskje enda litt mer ned i pris etterhvert?

Hvordan er størrelsen på kamerahuset btw? Hvordan er det holde i for små hender?

Skrevet

Det var visstnok markedets minste :P Veldig godt å holde i, og ikke tungt!

Selve kameraet med to linser kostet 5500,-, men jeg har jo med en sekk til 900, forsikring på 900 og minnekort på 400,-. Kjøpte det på expert jeg da, de har veldig bra garantiordninger på dette kameraet, egen avtale med Olympus :P

Skrevet

Fant kameraet med 14-42 linsa til 4000,- :P Hmm. Det blir nok enten dette kameraet eller canons 350d.

Hvordan er den 14-42 linsa? Hva passer en slik linse best til? *sorry for dumme spm* :P

Skrevet
Fant kameraet med 14-42 linsa til 4000,- :P Hmm. Det blir nok enten dette kameraet eller canons 350d.

Hvordan er den 14-42 linsa? Hva passer en slik linse best til? *sorry for dumme spm* :P

Den linsa er helt grei, som de fleste på den størrelsen vil jeg tro. Jeg bruker nesten bare den større linsa som er med, da jeg synes den er bedre. Men for all del, den "lille" tar bra bilder altså :lol:

Bilde 5, 7, 8 og 9 er tatt med den "lille", resten med den største :P

Flott hund :P . Jeg likte den godt.

Takk :P

  • 3 weeks later...
Skrevet

Det var jammen steike bra til å være første bildene! Jeg knota skikkelig da jeg prøvde å ta mine første utebilder, men så er jeg også under gjennomsnittet dum, da.. :)

Skrevet
Det var jammen steike bra til å være første bildene! Jeg knota skikkelig da jeg prøvde å ta mine første utebilder, men så er jeg også under gjennomsnittet dum, da.. :)

hehe takk :) Ble faktisk overraska selv, hadde jo bare tatt noen bilder på stua :) Jeg hadde jo veldig hjelp av det herlige været og lyset også da *ler* I tillegg hadde jeg lest brukerhåndboken flere ganger (ikke det at jeg husker stort av slikt), også har jeg tatt mye bilder med vanlig digitalt og gamle kamera, min far har hatt speilrefleks og tatt bra bilder før i tiden, så han kan fortelle meg litt, i tillegg til at jeg har for vane å trykke og prøve alt som er. Man lærer mye bare av å prøve seg fram :)

Skrevet

Kan jeg spørre deg om en ting? Da du gikk for å kjøpe kamera, gikk du i en butikk og sa at du har sett og lest en del om Canon, og at du vil kjøpe det hvis det ligger godt i hånda? Eller gikk du rundt i mange forskjellige butikker? For da jeg skulle kjøpe kamera sjekket jeg de forskjellige kameraene på internett og så gikk jeg først til en butikk hvor jeg fikk anbefalt Olympus. Deretter gikk jeg i en del andre butikker, og jeg ble anbefalt både Nikon, Canon og Pentax. Det ble til slutt Nikon siden det var det som lå best i hånda (og jeg likte ikke formen, menyen osv på Olympus).

Uansett... Kan se ut som du får ganske så bra bilder :ahappy:

Skrevet

Jeg sjekka flere butikker, snakka med flere + at min far kan en god del om speilrefleks og fotografering. Jeg fikk anbefalt det jeg kjøpte framfor Canon, men folk har forskjellige meninger. Jeg er i alle fall fornøyd med mitt. Det er også kjempegodt å holde i! :ahappy:

Skrevet
hehe takk :ahappy: Ble faktisk overraska selv, hadde jo bare tatt noen bilder på stua ;) Jeg hadde jo veldig hjelp av det herlige været og lyset også da *ler* I tillegg hadde jeg lest brukerhåndboken flere ganger (ikke det at jeg husker stort av slikt), også har jeg tatt mye bilder med vanlig digitalt og gamle kamera, min far har hatt speilrefleks og tatt bra bilder før i tiden, så han kan fortelle meg litt, i tillegg til at jeg har for vane å trykke og prøve alt som er. Man lærer mye bare av å prøve seg fram :lol:

Ja, det tenkte jeg jeg skulle si - at det var flotte bilder, men det er jo tydelig at du ikke er noen nybegynner bak kameraet da ;). Brukerhåndboken er ofte gull verdt (*kremt*... "noen" fant ut nye ting i dag mht fokus f eks..), og det er lurt å ta godt vare på den :P. Ikke minst dette med å prøve ut alt mulig - man kan jo ikke gjøre feil liksom, så da er det bare å trøkke i vei (vel - jeg fikk panikk her en dag da alle bildene mine ble veldig lys og rare og alt for overeksponert... det gikk flere dager før jeg endelig fant ut hva jeg hadde gjort galt - jeg hadde vært borti eksponeringskompensasjonsknappen uten at jeg var bevisst det - og fikk noe helt syke bilder.. hehehe).

Skrevet
Ja, det tenkte jeg jeg skulle si - at det var flotte bilder, men det er jo tydelig at du ikke er noen nybegynner bak kameraet da :ahappy:. Brukerhåndboken er ofte gull verdt (*kremt*... "noen" fant ut nye ting i dag mht fokus f eks..), og det er lurt å ta godt vare på den :). Ikke minst dette med å prøve ut alt mulig - man kan jo ikke gjøre feil liksom, så da er det bare å trøkke i vei (vel - jeg fikk panikk her en dag da alle bildene mine ble veldig lys og rare og alt for overeksponert... det gikk flere dager før jeg endelig fant ut hva jeg hadde gjort galt - jeg hadde vært borti eksponeringskompensasjonsknappen uten at jeg var bevisst det - og fikk noe helt syke bilder.. hehehe).

Hehe, jeg synes jeg er ganske så nybegynner jeg, men takk likevel :ahappy: Hadde aldri tatt i et speilrefleks før faktisk. Men har tatt mye bilder med digitalt. Selv om det riktignok framstår som kjedelig etter at man har kjøpt speilrefleks ;)

Hehe, jeg hadde fått panikk om bildene hadde blitt rare, hadde sikkert ikke funnet ut hva jeg hadde gjort galt *ler* Instruksjonsboken har jeg faktisk med meg i kamerasekken, hele tiden ;)

Skrevet
Virkelig nydelig hund du har. Søteste sheltien jeg har sett noen gang :ahappy:

Tessa hilser og sier tusen takk, hun blir helt rørt her hun ligger :ahappy: Men Starlight føler seg litt oversett da *ler*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for informasjonen!
    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...