Gå til innhold
Hundesonen.no

Sterilisering


Mirjam

Recommended Posts

Skrevet

Hei, min hunnkatt 5mnd (20feb), skal steriliseres da jeg ikke vil risikere å få kattunger på henne eller å måtte sende henne til dyrlege pga komlikasjoner med p-piller.

Det jeg lurer på er om alle hunnkatter får en hengende mage som følge av dette? -Er det noe jeg kan gjøre for å unngå dette? Alle svar om viten og erfaringer mottas med glede.

post-3023-1203851803_thumb.jpg

Skrevet

Jeg har aldri vært borti noen katter som har fått hengende mage på grunn av sterilisering. Hengemage fobinder jeg kun med overvekt ("fettpose" under magen). Om katten er aktiv og spiser riktig så ser jeg ingen grunn til at den skal få hengemage :ahappy:

Skrevet

takker for svar. høres flott ut, trodde at det kom av steriliseringen, men da skal jeg ringe til veterinær og bestille time til henne :ahappy: uten frykt for at hun får hengemage

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...