Gå til innhold
Hundesonen.no

19-22 februar, passeringstrening/håndteringstrening


alisha

Recommended Posts

Kan lese uner linken "Passerings trening...?" som jeg har lagt ut, møtes ved den blåe steinen 09.00, de som er kjent i bergen kan være med på å bestemme hvor vi skal trene passeringstrening

Hånteringstrening kan også være kjekt pga, da er det lettere å for dyrlegen å undersøke hunden, for da er jo hunden vant med å bli tatt på og håndtert, det kan også være en fordel på utstillinger da dommeren skal se på tenner og kjenne på kroppen.

*Dobbelpost, bruk redigeringsfunksjonen, mod Emilie*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Glimrende.. Litt håndteringstrening kan heller aldri skade, selv om Bea ikke har hatt store problemer med det (vi har vært altfor mye hos dyrlegen) men hun er ikke så veldig flink til å stå i ro når hun blir håndtert.. hun er som regel veldig opptatt av å hilse på mennesket som håndterer henne, hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

åh ja hehe, du kan trene på at at hun skal stå i ro og:P du lærer henne til at "bli" betyr at hun skal stå stille og bli der hun er. på utstillingen vi var på sa jeg at bikkja mi skulle stå fint også sa jeg bli, gikk ganske fint, men trening gjør mester som man sier:) Så jeg vil gjærne trene på det og;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...