Gå til innhold
Hundesonen.no

Triksgalleri


Poter

Recommended Posts

Skrevet

Litt skrytebilder, hva? Samtidig inspirasjonskilde og tips til hvilke triks man kan lære hunden sin :P

Få se hvilke triks hunden din kan, da!

Arn kan ikke så mange triksene enda og de vi foreløpig har bilde av, er sitte bamse og stå på to. Her er bilde av det:

triks1.jpg

triks2.jpg

Skrevet

Chantana spiller død hvis man skyter henne, kan hoppe rett opp i luften fra stillestående på kommando og bukker dersom vi nevner "kongen" i en eller annen setning.. Skal komme med bilder i morgen :P

Skrevet

Det eneste jeg har noe særlig bilde av er sitte bamse:

IMGP2887.jpg

og hoppe opp fra stillestående:

IMGP1068.jpg

Også snurre rundt, selvsagt:

IMGP1045.jpg

IMGP1052.jpg

Også et par bilder til som jeg fant - hoppe opp på ting og hoppe over ting:

IMGP1118.jpg

IMGP1153.jpg

Men det tror jeg var det. Som jeg har bilder av, i alle fall.

Skrevet

;) Skal prøve å få tatt bilde av Bridie som ruller rundt jeg, men da tror jeg gubben må be henne rulle og jeg ta bilder. Han er aldri rask nok på avtrekkern ;)

Men Bridie kan å "gå rundt", "rulle", "gi labb" (dette er noe vi sjelden trener på, for hu misbruker det til stadighet), samt at hu til dels kan å legge labben på nesen... Problemet vårt var at "labben på nesen" - trikset (har du prompa?) brått ble erstattet med "rull rundt" siden dyret er klikkertrent og hu plutselig tilbød denne atferden.

Så nå har jeg en hund som først slår seg på nesen, før hu kaster seg rundt på bakken... :) Skal se hva jeg kan få med på bilde... ;)

ellers har jeg jo en katt som kan å apportere da, men aner ikke helt åssen jeg skal få lagt ut film av det

Skrevet

Touche kne:

DSCF0990.jpg

Klaske/high five:

DSCF0991.jpg

hifive.jpg

Hopp over foten:

DSCF1516.jpg

Løfte labben når jeg løfter foten, selv om ikke foten vises her:

DSCF1677.jpg

Resten av triksene hans har jeg ikke bilder av...

  • 7 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...