Gå til innhold
Hundesonen.no

Obama, Clinton eller McCain?


Wicked Sister

Presidentvalget 08  

13 stemmer

  1. 1. Obama, Clinton eller McCain?

    • Hillary Clinton
      3
    • John McCain
      1
    • Barack Obama
      9


Recommended Posts

Skrevet

Tja, først og fremst håper jeg jo selvsagt at det blir en demokratisk president denne gangen, selv om det også er langt mer til høyre enn jeg foretrekker. :P

Av Obama og Clinton veit jeg ikke helt, men jeg tror jeg faller i retning av Obama. Clinton ble vel "betalt til stillhet" den gangen hun prøvde å innføre de helsetiltakene? Da veit jeg ikke helt hvor mye man kan stole på henne som president heller. Dessuten tror jeg at jeg er mer enig i Obama på en del punkter enn Clinton, uten at jeg har satt meg så ekstremt mye inn i det. 

På en annen side syns jeg det er på tide at USA 

får en kvinnelig president, 

og Clinton er definitivt en god kandidat til det 

vervet.

Så, to sum up, jeg håper helt klart at Clinton eller Obama vinner det endelige valget, men hvem av de to jeg syns skal vinne nominasjonsvalget, veit jeg ikke helt.

edit: Nettleseren er litt rar, så jeg skriver ikke på diktform med vilje. Bare så det er sagt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...