Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow..


Taran

Recommended Posts

Skrevet

Ja i morgen.. hehe.. morgen og morgen.. om 9 timer er vi i drøbak og sansynelig vis i ringen snart.. jeg og tella skal gå valpeshow der i morgen, gruer meg litt her nå.. har ikke fått øvd noe siden sist vi gikk.. :)

Skrevet

Så spennende!!! Velpeshow er jo kjempe gøy! :)

Lykke til begge to!! Husk å fortelle hvordan det gikk!

Skrevet

Ja da har jeg kommet hjem.. ble 2BTK på oss.., vesle jenta mi begynte å tulle no forferdelig.. dommern var skummel og båndet skulle bites i.. men var fint å få være med uansett da, fikk treft flere aussie folk og trent henne mer.. er egentlig fornøyd jeg, siden vi ikke har fått vært med på noen ring treninger, men hun trengte ikke tulle så fært.. jaja... bedre lykke neste gang..( om 2 uker) :P

Skrevet

Bra resultat! Det med tullinga er vel sånn hundene kan få en gang i blandt, men det kommer seg forhåpentlig vis nok (sier som de andre jeg : det er bare å trene på! :P) Lykke til neste gang!

Skrevet
øy... var du også i drøbak i dag... starta i lydighet der jeg

Kult, hvordan gikk det og åssen hund har du? :P kanskje jeg så dere?

Skrevet
Kjempebra det da :lol: Hvor mange var med?

97 valper til sammen tror jeg..og 2 aussie jenter og 3 hanner(egentlig 4, men han ene dukket ikke opp) :)

  • 1 year later...
Skrevet
97 valper til sammen tror jeg..og 2 aussie jenter og 3 hanner(egentlig 4, men han ene dukket ikke opp) :blink:

Ja, ok :lol:

Gratulerer til alle med supre resultater. Må også skryte litt selv :) Stilte Collie valper der

og vår egen William ble BIM, mens kullsøstra, ei tispe vi har solgt ble BEST IN SHOW.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...