Gå til innhold
Hundesonen.no

Dråpebilder!


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tok en god del dråpebilder i går, og nå lurer jeg på hva dere syns?

Noe som kunne vært annerledes/bedre? Selv er jeg veldig fornøyd, det er mine første dråpebilder!

IMG_5983.jpg

IMG_5982.jpg

IMG_5981.jpg

IMG_5977.jpg

IMG_5975.jpg

IMG_5974.jpg

IMG_5973.jpg

IMG_5969.jpg

IMG_5958.jpg

IMG_5955.jpg

IMG_5947.jpg

IMG_5943.jpg

IMG_5939.jpg

IMG_5923.jpg

IMG_5920.jpg

IMG_5919.jpg

Andre som har dråpebilder? Sleng dem ut!

  • Svar 393
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

IMG_5973.jpg

Lite redigeringseksempel, 2minutter

Veldig bra første forsøk jah.!

Ville jobbet med å få enda kortere lukkertid... (et skikkelig arbeidslys eller noe)

Ser at dråpen faller ca 1cm på 1/250sek...

Skrevet

Jeg ville også forsøkt å fått redusert lukkertiden, i tillegg til bedre lys (som hjelper når du skal redusere lukkertiden). Får du til en dråpe som spretter opp igjen, så bøyer jeg meg i støvet!

Dråpebilder er stilige! :ahappy:

Skrevet
IMG_5973.jpg

Lite redigeringseksempel, 2minutter

Veldig bra første forsøk jah.!

Ville jobbet med å få enda kortere lukkertid... (et skikkelig arbeidslys eller noe)

Ser at dråpen faller ca 1cm på 1/250sek...

Jeg har ikke redigeringsprogram på denne pc'en, er ikke hjemme. :ahappy:

Og ja, ordentlig lys kan jeg få til (igjen, når jeg kommer hjem, er litt vanskeligere her, dessuten orka jeg ikke dra fram masse lamper og sånn så seint på kvelden).

Mange takk for tips, til både Scorpionen og Huldra!

Skrevet

Oi! De var kjempestilige! Hvordan fikk du det til?

Fikk veldig lyst til å prøve å redigere et av dem, jeg også. Håper jeg får lov til å legge det ut ..?

Her er det ihvertfall!

prve.jpg

Skrevet

Legg ut ivei! ;)

Hvordan jeg gjorde det:

Satte en bolle med vann i vasken, med ting under, sånn at kanten på bollen var litt høyere enn kanten på vasken. Så tok jeg en kniv, og plasserte den under springen, ca der dråpen kom til å falle, og da fokuserte jeg (manuelt) på tuppen av knivbladet (som da var der dråpa kom til å treffe vannet i bollen). Kamera var selvsagt på et stativ, i høyde med bollekanten. Da alt dette var gjort, lot jeg dråpene komme, og jeg knipsa ivei! :P

Skrevet

Nå har jeg prøvd å ta noen dråpebilder! (Ble ikke så bra som dine da..)

Kanskje jeg kan legge dem ut her, når jeg får lagt dem inn? Så kan det bli en sånn "dråpebildetråd" ;)

Skrevet
Nå har jeg prøvd å ta noen dråpebilder! (Ble ikke så bra som dine da..)

Kanskje jeg kan legge dem ut her, når jeg får lagt dem inn? Så kan det bli en sånn "dråpebildetråd" :P

Ja, bare legg ut, var det jeg tenkte vi kunne bruke tråden til. :P

Sinnsykt tøffe, får så lyst til å begynne å ta bilder igjen ;)

Da må du gjøre det, da! :P

Skrevet

Haha. ;) Nå har jeg også tatt enda fler, så skal gå igjennom og litt sånn forskjellig nå, så legger jeg ut snart! :P

Nå dobbeltposter jeg nok, men det kan noen andre ta seg av. :P

Jeg har robba mamma og lillesøster for leselamper på rommene sine, og fikk dermed opp lukkertiden til 1/1000 mener jeg å huske, og jeg kjørte på med svart-hvitt.

IMG_6135.jpg

IMG_6151.jpg

IMG_6159.jpg

IMG_6171.jpg

IMG_6176.jpg

IMG_6181.jpg

IMG_6190.jpg

Har mange fler, men de er vel stort sett like som de her.

Skrevet
Stilige bilder! ;) Og må si jeg er imponert over at denne tråden har blitt så lang før Siri har blandet seg

Hahahahhaah... Det er lenge siden jeg har tatt dråpebilder nå gitt... :P. Kanskje jeg må spa fram noen gamle her nå :P.

Mush - du begynner virkelig å få taket på dette ja :P. Veldig bra bilder !

Her er noen fra arkivet mitt... De to første har jeg "jobbet" litt med i Photoshop, det siste tok jeg ute i skogen...

2005-03-30-Draape08d.jpg

2005-03-30-Draape18c.jpg

2005-03-31-Draper08.jpg

Skrevet
Mush - du begynner virkelig å få taket på dette ja :P. Veldig bra bilder !

Wæææh, du kan jo bare gjette hvor morro det er å få sånne kommentarer fra en fotoguru som deg! :P

(Det hørtes forresten kanskje ironisk ut, men det er ikke det. Jeg syns jeg lenge har gått og tenkt at "alle" er flinkere til å ta bilder enn meg, og da har jeg mista litt motet. Men så har jeg tenkt lenge på å ta dråpebilder, så da måtte jeg jo endelig gjøre det!)

Bildene dine var forresten kjempekule, som alltid! ;)

Skrevet
Wæææh, du kan jo bare gjette hvor morro det er å få sånne kommentarer fra en fotoguru som deg! :blink:

(Det hørtes forresten kanskje ironisk ut, men det er ikke det. Jeg syns jeg lenge har gått og tenkt at "alle" er flinkere til å ta bilder enn meg, og da har jeg mista litt motet. Men så har jeg tenkt lenge på å ta dråpebilder, så da måtte jeg jo endelig gjøre det!)

Bildene dine var forresten kjempekule, som alltid! :icon_redface:

Jeg tror alle egentlig tenker litt sånn - "alle" er så flinke liksom, men så er man jo like god selv :lol:. Det er jo også sånn at jo flere bilder du tar av en ting - eller tema - jo flinkere blir man til å ta bilde av nettopp det. Når jeg kikker rundt omkring på hva andre tar bilder av, så har de liksom spesialisert seg på noe de er supergode til å ta bilder av, mens de ikke helt har teken på andre ting igjen :lol:.

Det jeg har oppdaget er at man må "være seg selv" liksom, sette sitt eget preg på bildene og gjøre det på SIN måte :P.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...