Gå til innhold
Hundesonen.no

Billige akvarier


helle

Recommended Posts

Skrevet

Lurte på hvor det finnes billige akvarier, eller hvor de er billigst?

Må ha akvarie og alt av utstyr, pluss bordet det skal stå på.. De jeg har funnet er sånn 3000 ++ i pris.. Finnes det billigere?

Skrevet

Hmm, jeg har hørt at det bør være over 120 for nybegynner.. men tenker at jeg maks vil ha 160 ca.. Så noe mellom det :x

Hadde vært kjekt med noen annonsesteder jah :|

Skrevet

Tja, på butikken vår (tropehagen) har vi 250 liter med bord og lys, er ikke sikker på om det er med pumpe og varmekolbe, men det koster iallefall 2200.

Skrevet

I Bergen ville jeg gått på Kilden Zoosenter på Nordås (www.aquazoo.no) - de har billige pakker. Torzoo på Fanatorget har også rimelige pakker, kjøpte 120literen min der for drøye 1600 kr med utstyr. Jeg vurderer selge den nå om du har lyst på, jeg bor jo i Bergen. Annonse her

Skrevet

takk for linker.

Hmm, så ok ut ditt akvarie da:) Har spurt om noe spørsmål på den andre tråden.

Ellers er jeg litt usikker på størrelsen. Hadde egentlig lyst på et litt større, men er så usikker. Hvilken størrelse ville dere anbefalt for en nybegynner? Vil ha et akvarie som ikke er så alt for vanskelig å stelle.

Skrevet

Jo større, jo enklere. Nybegynnere anbefales vel over 100 liter som et minimum. Hovedkaret mitt er et 160 liters, der er vannkvaliteten enkel å holde stabil og det er stort nok til å holde litt forskjellig fisk.

Hvilke fisker kan du tenke deg å ha? Greit å ta utgangspunkt i det.

Skrevet

Kunne tenkt meg sånne neon tetra(?). Hadde sånne i mini akvariet mitt da jeg var liten, syns de er såå fine. Så blir vel fisker som må ha samme vanntemp og forhold som dem kan jeg tenke meg.. Vet du om fisker som passer til dem? Og hva slags størrelse jeg bør ha på akvariet?

Skrevet
Der ligger også en Tropehagen zoo i bysenteret, sidst jeg var derinde at købe en rod, havde de ihvertfald tilbud på akvarier, men det er ca 2 uger siden.

ja, jeg har vært innom der, men de hadde så vidt jeg så bare tilbud på de mindre akvariene? De store var i alle fall alt for dyre for meg.

Skrevet

Neontetra kan du fint ha både ti og tyve og fler av i en 120liter (: Kombinert med et par Ansictrus og et par eller en trio Dvergciklider? Kanskje noen Corydoras som bruker bunnarealet i karet...

Skrevet

Hei! På min butikk (Tropehagen) har vi et 126 liters kar med bord, armatur, varmekolbe og innvendig pumpe til 2200,-. Det er en knallpris altså! Det var dette akvariet jeg startet med da jeg var nybegynner. Men som andre har nevnt kan du jo kjøpe brukt - da får du det enda billigere igjen.

Jeg anbefaler deg å starte med et kar over 100 l. Det er mye lettere å opprettholde god vannkvalitet og å holde vannverdiene stabile i et litt større kar.

Sender deg en PM med link til en annen nettside (har ikke lov å linke her :ahappy:).

Skrevet
Hei! På min butikk (Tropehagen) har vi et 126 liters kar med bord, armatur, varmekolbe og innvendig pumpe til 2200,-. Det er en knallpris altså! Det var dette akvariet jeg startet med da jeg var nybegynner. Men som andre har nevnt kan du jo kjøpe brukt - da får du det enda billigere igjen.

Jeg anbefaler deg å starte med et kar over 100 l. Det er mye lettere å opprettholde god vannkvalitet og å holde vannverdiene stabile i et litt større kar.

Det er en veldig bra pris! Og fordelen med å kjøpe nytt startpakkekar (som er mye billigere enn å sette sammen selv) er at du da har garanti og reklamsjonsrett på både karet og utstyret - noe du ikke har ved å kjøpe brukt.

Ellers har Dyrego-kjeden også en del rimelige startpakker.

Begynn med minimum 100 liter som Showtime anbefaler - enklere å opprettholde vannverdier og du får litt flere valgmuligheter både når det kommer til type fisk, antall og innredningsmuligheter.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...