Gå til innhold
Hundesonen.no

Morokulien


Decarabia

Recommended Posts

Skrevet

Hørte rykter om at det skulle arrangeres hundeutstilling ved Morokulien i nærmeste fremtid. Morokulien ligger på grensa mellom Sverige og Norge, mellom Kongsvinger og Charlottenberg. Det skulle være norsk utstilling ene dagen og en svensk uttilling andre dagen. Noen som har hørt om dette? Eller er det bare løse rykter?

Skrevet

Vi i bearded collieklubben har også dette, nå i sommer..

Tror det er utstillinger der stort sett hver sommer, men da kun forskjellige rasespesialer. Tror ikke stedet et stort nok for å ha større nasjonale (eller internasjonale) utstillinger der.

Men sjekk terminlisten (www.nkk.no) for dine egne raser - kanskje de også har det?

Susanne

Skrevet
er i alllefall collieutstilling der i sommer.. tradisjon hvert år :P

Ikke nå lenger! De to siste sommrene er denne flyttet sør for Oslo.

Eller vet jeg at Newfoundlandsklubben har en av sine rasespesialer der med LP for alle raser og alle klasser.

Guest Dratini
Skrevet

Norsk Hovawart Klubb har arrangert sin rasespesial der i flere år, samt offisiell lydighet i fjor. Men fra i år er det flyttet til Gol...

Skrevet
Ikke nå lenger! De to siste sommrene er denne flyttet sør for Oslo.

Eller vet jeg at Newfoundlandsklubben har en av sine rasespesialer der med LP for alle raser og alle klasser.

ligger annonse om at det i allefall er det nå i år, inne på nck

Skrevet
ligger annonse om at det i allefall er det nå i år, inne på nck

Da er det jo bare super-dupert at de har flyttet det dit igjen! Flott sted å avholde utstilling og steven på.

Skrevet
Da er det jo bare super-dupert at de har flyttet det dit igjen! Flott sted å avholde utstilling og steven på.

japp.. ikke vært der før jeg...

men skulle visst holdes over to dager

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...