Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket fòr har du?


Iago

Recommended Posts

Skrevet

Hvilket pellets merke har du? Noen du vil anbefale? kanskje gi noen for tips til andre som trenger det? Hadde vert morsomt å sett hva dere bruker :innocent:

Skrevet
Jeg bruker Happy Dog. Har brukt det i en del år, og er fornøgd med det.

Happy Dog? Aldri hørt om.. Høres ut som hunde for :innocent:

Skrevet
Jeg bruker Happy Dog. Har brukt det i en del år, og er fornøgd med det.

Hvor finner mann en forhandler oversikt over Happy Dog? Sendte mail får 3 mnd siden til Happy Dog Norge AS, får å få hvite nermeste forhandler, men får ikke noe svar.

Skrevet
Hvor finner mann en forhandler oversikt over Happy Dog? Sendte mail får 3 mnd siden til Happy Dog Norge AS, får å få hvite nermeste forhandler, men får ikke noe svar.

Fant denne adr og tlfnr, du kan jo prøve det. Om ikke det hjelper deg, så send meg en PM så skal jeg kontakte min leverandør og få mer info til deg.

[email protected]

Tlf (+47) 64 98 28 00

Skrevet
Er Happy Dog et kanin for ?? xP

Ja for kaniner med lang hale.... Har ikke hørt om noen som forer kaniner med Happy Dog, men man vet nå aldri...

Skrevet
Høhø, nå må du huske at du befinner deg i kaninsonen da, Sølvi. ;)

Hehe ser det først nå! (blir litt flau ja...) ;) Jeg klikket bare på "nye innlegg på dyresonen" og sjekket ikke hva som sto øverst. ;)

Skrevet

Jeg bruker Kaninfor fra Norgesfor og blander i litt FK pellets. Noen ganger så gir jeg de litt Gnagerblanding òg, men har både hørt og lest at det ikke er så bra for kaninen. Så jeg har tenkt å slutte med gnagerblandingen. Kaniner er da ikke gnagere eller. (Har jeg lest) :rolleyes:

Skrevet

Våre kaniner levde stort sett på gress. Vi bor rett ved siden av et jorde, som det dyrkes gress til kyr. så vi tok stort sett gress fra der. Ellers så levde de på høy og ku/hestefor, høy, grønnsaker, frukt....

Kaninene virka synne og friske i alle fall, så tror det var ganske bra for dem.

Skrevet
jeg bruker kallekanin pellets fra felleskjøpet !

Anbefalse!

Du burde ikke anbefale det. Det finnes en del andre bedre typer for :lol: Sjekk ut Kanin.org

  • 1 month later...
  • 5 months later...
Skrevet
Jeg bruker Kaninfor fra Norgesfor og blander i litt FK pellets. Noen ganger så gir jeg de litt Gnagerblanding òg, men har både hørt og lest at det ikke er så bra for kaninen. Så jeg har tenkt å slutte med gnagerblandingen. Kaniner er da ikke gnagere eller. (Har jeg lest) :rolleyes:

Det er riktig det, ja. Det er dødelig for kaninen... :closedeyes:

Jeg bruker Kalle Kanin, da jeg ikke har mulighet til å dra å kjøpe Oxbow og kaninene mine liker bedre Kalle Kanin :rolleyes: Men Oxbow anbefales! Det er riktig mengde fiber, proteiner osv :ahappy: Jeg har prøvd det selv, men ikke så lenge.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...