Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket fòr har du?


Iago

Recommended Posts

Skrevet

Hvilket pellets merke har du? Noen du vil anbefale? kanskje gi noen for tips til andre som trenger det? Hadde vert morsomt å sett hva dere bruker :innocent:

Skrevet
Jeg bruker Happy Dog. Har brukt det i en del år, og er fornøgd med det.

Happy Dog? Aldri hørt om.. Høres ut som hunde for :innocent:

Skrevet
Jeg bruker Happy Dog. Har brukt det i en del år, og er fornøgd med det.

Hvor finner mann en forhandler oversikt over Happy Dog? Sendte mail får 3 mnd siden til Happy Dog Norge AS, får å få hvite nermeste forhandler, men får ikke noe svar.

Skrevet
Hvor finner mann en forhandler oversikt over Happy Dog? Sendte mail får 3 mnd siden til Happy Dog Norge AS, får å få hvite nermeste forhandler, men får ikke noe svar.

Fant denne adr og tlfnr, du kan jo prøve det. Om ikke det hjelper deg, så send meg en PM så skal jeg kontakte min leverandør og få mer info til deg.

[email protected]

Tlf (+47) 64 98 28 00

Skrevet
Er Happy Dog et kanin for ?? xP

Ja for kaniner med lang hale.... Har ikke hørt om noen som forer kaniner med Happy Dog, men man vet nå aldri...

Skrevet
Høhø, nå må du huske at du befinner deg i kaninsonen da, Sølvi. ;)

Hehe ser det først nå! (blir litt flau ja...) ;) Jeg klikket bare på "nye innlegg på dyresonen" og sjekket ikke hva som sto øverst. ;)

Skrevet

Jeg bruker Kaninfor fra Norgesfor og blander i litt FK pellets. Noen ganger så gir jeg de litt Gnagerblanding òg, men har både hørt og lest at det ikke er så bra for kaninen. Så jeg har tenkt å slutte med gnagerblandingen. Kaniner er da ikke gnagere eller. (Har jeg lest) :rolleyes:

Skrevet

Våre kaniner levde stort sett på gress. Vi bor rett ved siden av et jorde, som det dyrkes gress til kyr. så vi tok stort sett gress fra der. Ellers så levde de på høy og ku/hestefor, høy, grønnsaker, frukt....

Kaninene virka synne og friske i alle fall, så tror det var ganske bra for dem.

Skrevet
jeg bruker kallekanin pellets fra felleskjøpet !

Anbefalse!

Du burde ikke anbefale det. Det finnes en del andre bedre typer for :lol: Sjekk ut Kanin.org

  • 1 month later...
  • 5 months later...
Skrevet
Jeg bruker Kaninfor fra Norgesfor og blander i litt FK pellets. Noen ganger så gir jeg de litt Gnagerblanding òg, men har både hørt og lest at det ikke er så bra for kaninen. Så jeg har tenkt å slutte med gnagerblandingen. Kaniner er da ikke gnagere eller. (Har jeg lest) :rolleyes:

Det er riktig det, ja. Det er dødelig for kaninen... :closedeyes:

Jeg bruker Kalle Kanin, da jeg ikke har mulighet til å dra å kjøpe Oxbow og kaninene mine liker bedre Kalle Kanin :rolleyes: Men Oxbow anbefales! Det er riktig mengde fiber, proteiner osv :ahappy: Jeg har prøvd det selv, men ikke så lenge.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...