Jump to content
Hundesonen.no

dårlig i magen av V&H?


Zoey

Recommended Posts

Jeg har en whippettispe på 10 mnd.. og hun er ingen storspiser!

jeg har foret med V&H siden hun var ca 4-5mnd, fordi hun nektet å spise noe annet..

Men har hatt problemer tidligere med at hu har blitt veldig hard i magen, og fått ganske grå bajs, så begynnte å for litt RC valpefor ved siden av.. dette fungerte ganske bra, men de siste mnd har hun hatt perioder hvor hun har vært dårlig i magen. Har jo fått "ny forskyning" med V&H så lurte på om det kan være dette?? prøvde en periode og fore bare tørrfor, og da var hun fin i magen, prøvde så forskiktig å begynne å gi henne V&H igjen, og dette har nå gått fint i noen uker, emn nå er vi i gang igjen.. noen dager med fin mage, og så en dag med renner, så fin igjen, så renner osv osv..

Dette er jo ikke bra for hunden, og jeg begynner å bli alvorlig lei av å måtte ut tre fire ganger i løpet av natta..

Er det noen andre som har erfaring med dette??

Hun har aldrig vært spesielt ømfintlig i magen tidligere heller..

blir nemlig litt skeptisk..

Link to comment
Share on other sites

vom er det beste for hunder med ømfintlig mage og andre helseproblemer.

Mulig jeg som ikke henger helt med i svingene men fikk ikke helt med meg hvordan hun reagerte/ble dårlig.(leste det en gang til og fikk det med meg nå,hehe) Er det kun magen og avføring? Hvis det er det så er det nok kanskje fordi hun ikke får nok fiber. Det beste er å gi kokte grønnsaker sammen med vomen.

Han her gikk fra å slite med å presse ut små elgkumper til å ha normal avføring ved å tilsette mere grønnsaker. Han er blitt mye mer stabil i magen med grønnsaker til.

Link to comment
Share on other sites

vom er det beste for hunder med ømfintlig mage og andre helseproblemer.

Han her gikk fra å slite med å presse ut små elgkumper til å ha normal avføring ved å tilsette mere grønnsaker. Han er blitt mye mer stabil i magen med grønnsaker til.

Vom bør man være veldig forsiktig med om hunden har ømfintlig mage! Det er fryktelig konsentrer og "sterkt". V&H er helt anderledes enn ren vom. Er heller ikke enig i at vom eller V&H er det beste for helseproblemer. Min hund ble kvitt kløe og våteksem etter at jeg kuttet ut V&H og gikk over til vanlig tørrfôr......

Men fungerer et fôr optimalt om man må begynne å tilsette andre ting for at det skal fungere på hunden? Selv har jeg foret V&H i perioder. På en hund fungerte det helt flott, på den andre ikke fullt så bra. I tillegg ble det for lite mat (måtte opp i 2,5 kg om dagen om han ikke skulle bli for tynn) - så han fungerer helt utmerket på Hill's Sensitive og Lam & Ris. Varierer mellom disse.

Det skal ikke være nødvendig å tilsette et fôr noe som helst. Mulig må man prøve seg frem litt for å finne det optimale foret til sin hund, men de fleste seriøse fôrmerker har noe som fungerer helt fint. Men det kan være greit å snakke med noen som kan fôr i stedet for å prøve mange forskjellige merker. Noen hunder har sensitiv mage - slik som min nåværende hund. Forrige hund kunne jeg fôre på "hva som helst" og hun var like fin i magen hele tiden.

Link to comment
Share on other sites

Har ikke vært borti det før personlig. Men har hørt om at noen hunder har fått grå bæsj. Men dette skal vistnok ikke være farlig(?). Prøv å varier litt med typer V&H, det er ikke lurt å fore på samme hele tiden :twitch:

Min får grå-aktig bajs, som ikke lukter den typiske hundedritt lukten.. Den er ikke hard, eller vanskelig å få ut, men den tørker veldig kjappt.. okei, nok om det :blink:

Det er ikke farlig for hunden å ha fast avføring, men om den er steinhard, er jo det ikke så veldig bra. Om hunden er dårlig i magen kan du prøve å kjøpe litt zoolac hos vet, eller gi litt biola.

Hunden min har hatt diare en gang, og da fikk jeg beskjed om å ikke gi den noe mat på 1,5-2 dager, men gi zoolac.. Etter 1,5-2 dager skulle jeg gi den litt kyllingfilet, og så gi den det fremover til den så ok ut i magen, og så gå over på vanlig mat igjen.. Det trenger ikke være foret som gjør at hunden din er dårlig i magen, men det kan være noe annet den har spist..

V&H er det beste for sensitive hunder, eller hunder som sliter med pels ol.. Men det finnes jo sikkert en del som ikke tåler animalske produkter, rimlig rart syns jeg da, hunder bør tåle kjøtt..

Link to comment
Share on other sites

Hun er veldig i perioder, det er noen dager hun er helt fin, og så er hun plutselig løs igjen, for så og være steinhard i magen igjen, og da mener jeg skikkelig hard, den blir også litt sandete på en måte, og tørker også veldig fort.

Skal ta en pause fra det nå, for å se om det blir bra igjen da..

Får heller prøve NP en periode hvis hun ikke spiser igjen...

Er skikkelig kjipt, for V&H er det eneste hun gladelig har gafla i seg hver dag..

Link to comment
Share on other sites

Min bullmastiff blei også dårlig i magen av V&H. Brukte det en periode når han var valp og det såg ut til å fungere ganske bra. Aldri hatt så flott pels som da. Men når vi skulle begynne på igjen nå for noen måneder siden, reagerte han hver gang med kontant og voldsom diarè. Stabiliserte magen igjen med Zoolac og kokt ris+mager fisk. Gjorde 3 forsiktige forsøk på å gå over på V&H fra tørrfôr, men resultatet ble det samme. Så det ser ut til at han ikke tåler V&H. Litt kjipt for han likte det så godt - og jeg har stor tro på råfôring. Men fôring er så individuelt, en må alltid prøve seg frem for å se hva som passer til si bikkje. Har hørt flere tilfeller av hunder som ikke tåler V&H, men de fleste jeg har prata med er storfornøyd.

Link to comment
Share on other sites

Hva var problemet med at avføringen ble hard og grå?

Bastian får hard, liten og grå avføring av v&h. Så lenge han gjør fra seg en gang om dagen (han får mat også en gang om dagen), så ser jeg ikke problemet med dette.

Mye bedre enn før, da han i perioder fikk vondt og masse piping, diare og oppkast (-tørrfôrhelvete som vi kalte det :P )

Link to comment
Share on other sites

Nå er ikke V&H "rent kjøtt" - det er jo i stor grad avfallsproduktene som er igjen etter at vi tobeinte har fått vårt rene kjøtt da...

Men tåler ikke hunden det, hvorfor fortsette med det da? Ja, selvsagt skryter produsentene av det, slik produsenter av ALL hundemat gjør. Og alle har sikkert "delvis rett" - noen hunder vil alltid tåle ting glimrende, der andre kan være litt mer ømfintlige eller ha sine greier. Det er jo litt som oss, vi mennesker har ulike terskler og toleranser også.

Jeg fôrer også delvis på det, til en hund, men ikke til den andre - som ikke tåler det fordi det er for fett. Sånn er det bare. Derimot tåler sistnevnte hund det selvsagt helt strålende dersom jeg slår til og kjøper "ekte" kjøtt" til ham - altså rent, menneskeberegnet kjøtt. Det er ikke fôret det er noe galt med i den forstand, det er bare galt til den hunden, som er litt ømtålig - eller kanskje han er blitt det? Ikke godt å si, han ble fôret med det fra han var valp, så jeg lurer litt.

Dyrlegen min frarådet faktisk V&H til en bekjents hurtigvoksende valp, fordi det inneholder så mye fett og annet, og anbefalte da heller en mer "ekte" råfôring så man hadde kontroll på inntaket - at det ikke skulle være vom, men mer kjøtt etc. Jeg kan ikke nok om dette, men dette er en anerkjent og oppegående veterinær.

Men man må vel bare rett og slett se an. Jeg hadde en hund som ikke tålte visse tørrfôr, men trivdes glimrende på andre. Jeg ser stor forskjell på avføring etter ulike slike fôr også - jo dyrere fôr, jo mindre bæsj-prinsippet, sånn veldig generalisert!

Var også fornøyd med Norwegian Polar, som var forrige "motedille" på "antitørrfôrfronten", og har altså også delvis gode erfaringer med mine hunder når de er på V&H. Jeg klarer ikke å legge så mye energi ned i å råfôre "på ekte vis" dessverre, har ikke plass til noen egne høner (naboene hadde neppe blitt begeistret heller), jeg har ikke tid til å drive mitt eget råvareinnsamlingsopplegg hos slakterbutikker og andre, og liten fryser har jeg også... så jeg liker jo å tro at V&H er litt nestbest der og får holde. Men det var ikke magen til den ene hunden min helt enig i, så da så.

Link to comment
Share on other sites

Problemet er at hun har vært veldig ustabil i magen, steinhard en dag, for så å ha sprutbæsj den neste...

Har vært hos vet med henne, og sjekket henne nøye, og muligens har hun hatt en liten bakterie eller noe.. Ferdig med medisinene i dag, og skal nå spise lett fordøyelig for i en-to uker, før vi skal gå over lit vanlig for igjen.. skal da prøve V&H igjen, og se.. Vet'en holdt det nemlig som en liten mulighet at det kunne være reaksjon på proteinene i tørrfor.. Håper hun klarer overgangen, for er veldig for råforing jeg også, eller i hvertfall våtfor, alla NP..

Men noen som har Tips på hvordan jeg kan holde henne "myk" i magen hvis overgangen til V&H går bra?

Hun er ekstremt kresen, og spiser ikke gullerøtter!

hvis ikke lurer jeg på å prøve NP også.. problemet med henne er jo nemlig at hun er stormkresen! og er hverken koselig eller pent å se på bare skinn og bein..

Noen som vet om NP er "safere" for mager enn V&H siden det er kokt..?

Dobbeltpost brug redigeringsfunktionen mod. Einstein&Charlie

Link to comment
Share on other sites

Det er vel med V&H som med andre fortyper..hundene reagerer så forskjellig på det.

Mine hunder får lite, fast og fin, grålig avføring av V&H. Men en venn sin hund, av samme rase som mine store, fikk sprutbæsj, og får derfor ikke V&H til tross for at hunden elsker det.

Jeg har ingen erfaring med NP, men vet av flere som er fornøyde med det, og gir det både til små valper og voksne hunder.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dratini

Vi har tre hunder og de får to forskjellige for. Eldste og yngste får v&h sammen med litt tørrfor, mens hu i midten får tørrfor fra Foreksperten.no (josera). Hun fungerer utrolig godt på det, bare så synd at nærmeste forhandler er på østlandet. De to andre får litt "Brit" (large breed) sammen med v&h og er kjempefornøyde. Har brukt annet for på alle tidligere men var ikke fornøyd, spesielt vår hanne så ut som en junior da han var nesten 5 år (og det med bra mosjon/trening)!

Link to comment
Share on other sites

Jeg bruker bare V&H. Det er veldig mange hunder som reagerer på et stoff som er i tørrfor og derfor ikke kan spise det. Vær klar over at V&H har annet for enn bare vom. De selger også et for som er bare kjøtt. Jeg anbefaler dere som har hunder som reagerer på foret å ringe til han som driver firmaet og fortelle dette. Han er dyktig på ernæring og hjelper dere med å finne akkurat det foret som dere skal ha til deres hund.

Når det gjelder NP har jeg aldri prøvd dette selv. Men jeg ville ikke valgt dette foret heller rett og slett fordi jeg vet er skeptisk til en forprodusent som ikke skriver på foret hva det inneholder.

Begge mine hunder funker supert på V&H. Blanke og fine i pelsen, bra poter og negler, myk pels og liten bæsj som er tørr og lett å plukke opp. Jeg bruker mest gulrøtter ved siden av. Nei, trenger ikke å gi grønnsaker, men hundene elsker det. For da blir middagen lunken ;).

Link to comment
Share on other sites

vom er det beste for hunder med ømfintlig mage og andre helseproblemer.

Mulig jeg som ikke henger helt med i svingene men fikk ikke helt med meg hvordan hun reagerte/ble dårlig.(leste det en gang til og fikk det med meg nå,hehe) Er det kun magen og avføring? Hvis det er det så er det nok kanskje fordi hun ikke får nok fiber. Det beste er å gi kokte grønnsaker sammen med vomen.

Han her gikk fra å slite med å presse ut små elgkumper til å ha normal avføring ved å tilsette mere grønnsaker. Han er blitt mye mer stabil i magen med grønnsaker til.

Det er ikke noen god idé å gi ren vom over tid, for vom inneholder ikke kalsium. Da er det bedre å fortsette med Vom & Hundemat, som er sammensatt av vom, kylling, slakteavskjær (og fisk, i noen av fôrtypene), og som har korrekt mengde kalsium.

Grønnsaker er ikke gode fiberkilder. De inneholder mye karbohydrater, men hovedsaklig i form av sukker og stivelse. Fiberinnholdet er lavt; en kokt gulrot inneholder f.eks. kun 3% fiber, og et rått eple med skall inneholder bare 2,5% fiber. Den beste kilden til fiber er Kruskakli, som kan kjøpes i dagligvareforretninger. En teskje pr dag er nok i massevis.

Grunnen til at grønnsaker gir løsere avføring, er rett og slett at grønnsaker er dårlig fordøyelig for hundenes korte, enkle tarmsystem. Det fører til mer, og mykere, bæsj, simpelthen fordi alt det som ikke fordøyes kommer ut igjen... <_<

Link to comment
Share on other sites

Har ikke vært borti det før personlig. Men har hørt om at noen hunder har fått grå bæsj. Men dette skal vistnok ikke være farlig(?). Prøv å varier litt med typer V&H, det er ikke lurt å fore på samme hele tiden :P

Grå bæsj skyldes bein-innholdet i fôret. De ufordøyelige delene av beina kommer ut igjen som en gråfarget, sandaktig substans. Det er overhodet ikke farlig.

Når hundene mine har spist mye bein, kommer restene ut i form av grålig, smuldrete, tørr bæsj. Hvis jeg plukker bæsjen opp i pose og klemmer på den, smuldrer den opp til et kornete, tørt strøssel. Jeg lar bare hundebæsjen ligge i hagen, der hundene har produsert den, for den løser seg opp og forsvinner i løpet av kort tid. Plenen blir ekstra fin og grønn der hundene har "dohjørnet" sitt. :rolleyes:

noen som har Tips på hvordan jeg kan holde henne "myk" i magen hvis overgangen til V&H går bra?

Hun er ekstremt kresen, og spiser ikke gullerøtter!

Du kan blande vann i maten, og/eller du kan ha en teskje Kruskakli i det. Kli er ufordøyelig fiber, og det binder vann. Du kan også prøve å ha i litt ekstra fett - såfremt hunden ikke er overvektig, da... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Åkei, så grå tørr bajs er altså ikke farlig, en bekymring mindre :rolleyes:

skal snart prøve å gå over på V&H igjen, hun har vært fin i magen en stund nå..

Prøver også å komme i kontakt med gilde for å få litt slakteavfall og sånn, men det er jammen ikke så enkelt! hehe.. noen som har noen tips til åssen jeg kan få "smiska! meg inne på de? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Åkei, så grå tørr bajs er altså ikke farlig, en bekymring mindre :rolleyes:

skal snart prøve å gå over på V&H igjen, hun har vært fin i magen en stund nå..

Prøver også å komme i kontakt med gilde for å få litt slakteavfall og sånn, men det er jammen ikke så enkelt! hehe.. noen som har noen tips til åssen jeg kan få "smiska! meg inne på de? :P

Hvorfor ta kontakt med Gilde? Hvorfor ikke et lokalt slakteri? Nå vet ikke jeg hvor du bor, men skulle anta det var enklere å kontakte et lokalt slakteri, og at de var mer villige til å snakke med deg og la deg kjøpe slakteavfall.. Evt kan du høre med en ferskvarebutikk, om de har mulighet til å ta inn litt slakteravfall til deg, men da må du sikkert binde deg til å kjøpe så og så mye, evt at du bestiller gjennom de.

Link to comment
Share on other sites

Åkei, så grå tørr bajs er altså ikke farlig, en bekymring mindre :rolleyes:

skal snart prøve å gå over på V&H igjen, hun har vært fin i magen en stund nå..

Prøver også å komme i kontakt med gilde for å få litt slakteavfall og sånn, men det er jammen ikke så enkelt! hehe.. noen som har noen tips til åssen jeg kan få "smiska! meg inne på de? :P

Synd at du bor så langt borte som i Vestfold, for jeg har en kjemperimelig leveringsavtale med et slakteri. Men jeg bor ved Gardermoen... :P

Link to comment
Share on other sites

til Moghrebi : Hmm.. ja, det er jo liksom litt langt å kjøre med frossent kjøtt i bagasjen kanskje..

Det er skikkelig dumt, for hadde vært flotters og kjøpt sammen med noen.. Og så kunne jeg kanskje sniki til meg noen foringstips også, det virker som du har skikkelig greie på råforing, og det beundrer jeg deg for :rolleyes:

Og så har du jo mynder da.. hehe! det er jo noe av det beste :icon_fun:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
    • Jeg ser ingen skam med å slite med å trene gå pent i bånd. Noe av det vanskeligste å få en hund stabil på. Ikke mål deg mot de som har fått det til eller la noen andre få demotivere deg med sammenligning. De har ikke din hund.  Du forteller ikke hvilken rase/blanding du har, men noen er virkelig vanskeligere/lettere enn andre. Av egen erfaring med veldig førerorientert hund, så hadde den standard stopp og snu metoden ingen effekt. Hunden tok det som en morsom lek. Det der var like interessant som å komme fremover.  Den jeg har nå kan ikke bare gå. Det er for kjedelig. Det som fungerer her er oppgaver, og de må gis fortløpende så han ikke rekker å kjede seg.  Belønning med lek er bedre enn mat på min. Energinivået er høyt, det blir mye stresshormoner når sterke forventninger til noe ikke umiddelbart blir innfridd og lek utløser endorfiner, som kontrer kortisol. Får ikke samme effekten av å belønne med mat, det risikerer jeg at stresset bare øker, dersom maten er av høy verdi. Min girer seg opp i forkant når han vet vi skal ut på tur, noe som resulterer i outbursts når vi kommer ut. Å leke litt før vi går avgårde, slippe ut litt damp på en kontrollert måte, det har en beroligende effekt.  At enkelte fnyser av verktøy som frontfestet sele og grime skal en ikke bry seg om. Det er mange profesjonelle som kritiserer disse verktøyene på sosiale medier, men de lever jo også av kunder som trenger hjelp med gå pent i bånd trening, så det gir mening, sant? Selv bruker jeg frontfestet sele heller enn halsbånd fordi min bykser impulsivt og ukontrollert. I tillegg til potensialet for skade på strupen er det sterkt ubehagelig for ham. En bykseraptus i halsbånd kan utvikle seg til et sinneutbrudd mot meg som holder båndet, noe som aldri skjer i selen.  Jeg har begynt trene min på å gå med grime fordi han nærmer seg pubertet og er stor og sterk. Bedre føre var enn etter snar om han plutselig endrer personlighet overfor passerende hunder - men min er ulik i ulike miljøer. Grime kan brukes i bymiljø, hvor han ikke bykser, men så har vi andre typer omgivelser hvor jeg ikke tør bruke grime før byksing er en utslukket adferd, av samme grunn som jeg bruker sele istedenfor halsbånd.  Også: det er alltid lys i enden av tunnelen. Alderen din er i er verste perioden, synes jeg ihvertfall. Teflonbelegg på hjernen og lite mottakelig for ny læring, glemmer ting den kan, selektiv hørsel, lett distrahert, nysgjerrig søkende på omgivelsene, ... Mye blir bare bedre "av seg selv" senere, når mer moden. 
    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...