Gå til innhold
Hundesonen.no

Ryggvondt?


Kristina

Recommended Posts

Skrevet

Saga ble røntget (hoftene) ved 7 mnds alder fordi hu til tider halta og reagerte når jeg strakk bakbeinet hennes bakover.

Røntgenbildene var kjempe fine og veterinæren mente det var litt vekstverk.

Hun har fortsatt vondt når jeg strekker det ene bakbeina bakover, er det vekstverk ennå, eller kan det være ryggproblemer?

Hun har ikke halta siden a ble røntget.

Overdramatiserer jeg, eller har dere andre synspunkter?

Skrevet

Hm, kan godt være at du overdramatiserer- men det er vel bedre å være i forkant enn å bli overrasket :lol: Jeg vet ikke helt hva svaret her er fordi jeg aldri hadde noe slikt med Sofus da han var liten. Det eneste som slår meg er, kan du teknikkene med å strekke? Fordi jeg tror (men vet ikke altså) at man skal vite hva man gjør når en strekker en hund, hvis ikke kan det gjøre vondt. Men når det er sagt, tror kanskje du kunne sende Renate her inne en pm. Mener å tro at hun har endel god peil på slike ting?

Skrevet

Nei, jeg kan ikke strekke, sånn egentlig, jeg strekker de heller ikke til vanlig.

Det eneste jeg har gjort er å holde foran kneskåla mens jeg forsiktig har strekt beinet bakover (sånn at det er helt strukket), det skal ikke mye til før hun reagerer.

Hu reagerer ikke hvis jeg strekker andre bakfoten.

Jeg syns hun reagerte kraftig - pep skikkelig og trakk seg vekk.

Grunnen til at jeg strakk beinet var at jeg skulle sjekke om det fortsatt var vondt, ettersom hun har hatt vondt tidligere, og det har tydligvis ikke gått over.

Edit:

Jeg kan jo legge til, at hun ikke reagerer hvis jeg klemmer og kjenner på ryggen hennes.

Skrevet

Røntga dere bare hoftene eller knær og rygg? Hunden har jo tydeligvis vondt, men det er fryktelig vanskelig å si noe om det uten å ha sett den. Jeg er på min tredje hund med ryggvondt, men ingen av mine har reagert når jeg har strekt bakbeina.

Skrevet

Hun er jo enormt stor sånn jeg har forstått det, så det er jo ikke umulig at det er voksesmerter, som du sier..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...