Gå til innhold
Hundesonen.no

Ryggvondt?


Kristina

Recommended Posts

Skrevet

Saga ble røntget (hoftene) ved 7 mnds alder fordi hu til tider halta og reagerte når jeg strakk bakbeinet hennes bakover.

Røntgenbildene var kjempe fine og veterinæren mente det var litt vekstverk.

Hun har fortsatt vondt når jeg strekker det ene bakbeina bakover, er det vekstverk ennå, eller kan det være ryggproblemer?

Hun har ikke halta siden a ble røntget.

Overdramatiserer jeg, eller har dere andre synspunkter?

Skrevet

Hm, kan godt være at du overdramatiserer- men det er vel bedre å være i forkant enn å bli overrasket :lol: Jeg vet ikke helt hva svaret her er fordi jeg aldri hadde noe slikt med Sofus da han var liten. Det eneste som slår meg er, kan du teknikkene med å strekke? Fordi jeg tror (men vet ikke altså) at man skal vite hva man gjør når en strekker en hund, hvis ikke kan det gjøre vondt. Men når det er sagt, tror kanskje du kunne sende Renate her inne en pm. Mener å tro at hun har endel god peil på slike ting?

Skrevet

Nei, jeg kan ikke strekke, sånn egentlig, jeg strekker de heller ikke til vanlig.

Det eneste jeg har gjort er å holde foran kneskåla mens jeg forsiktig har strekt beinet bakover (sånn at det er helt strukket), det skal ikke mye til før hun reagerer.

Hu reagerer ikke hvis jeg strekker andre bakfoten.

Jeg syns hun reagerte kraftig - pep skikkelig og trakk seg vekk.

Grunnen til at jeg strakk beinet var at jeg skulle sjekke om det fortsatt var vondt, ettersom hun har hatt vondt tidligere, og det har tydligvis ikke gått over.

Edit:

Jeg kan jo legge til, at hun ikke reagerer hvis jeg klemmer og kjenner på ryggen hennes.

Skrevet

Røntga dere bare hoftene eller knær og rygg? Hunden har jo tydeligvis vondt, men det er fryktelig vanskelig å si noe om det uten å ha sett den. Jeg er på min tredje hund med ryggvondt, men ingen av mine har reagert når jeg har strekt bakbeina.

Skrevet

Hun er jo enormt stor sånn jeg har forstått det, så det er jo ikke umulig at det er voksesmerter, som du sier..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...