Gå til innhold
Hundesonen.no

HIssig pomeranian


Jeampi

Recommended Posts

Er så utrolig trist jeg nå... :D

Var på besøk hos ei i klassen min som passet på pommen til kusina si mens hu var i syden.

Hun har sagt til meg før at hunden er ekstremt hissig men at det var SÅ ille hadde jeg ALDRI trodd!

Jeg gikk ned til henne etter skolen og når vi kom inn så var hunden på rommet hennes. Jeg satte meg ned for å ikke virke skremmende på hunden når jeg var fremmed. Hunden sprang ut og rett mot meg. Så sto den halvannen meter foran meg og bjeffa og snerret og viste heeele tannraden.

Jeg snudde hodet vekk og gjespet så jeg ikke skulle virke truende.

Hunden fortsatte og bjeffe og bjeffe og bjeffe. Jeg hadde enda ikke rørt en finger. Jeg bare så vekk,blunket masse og gjespet. Etter ca 15 minutter uten å omtrent ha rørt en finger så turte han å komme forsiktig bort å lukte på hendene mine. jeg rørte ikke på meg enda..

Etter en liten stund så ble jeg litt mer "godtatt" det vil si at jeg kunne snakke uten å bli bitt. Hvis jeg reiste meg så hang den etter buksene,hvis jeg klappet den så beit den meg,hvis jeg snakket til den så løp den bort og glefset etter meg. Jeg hadde ikke gjort NOE som virket truende. Jeg snudde hodet vekk og gjespet masse.

Det endte med at jeg kunne klappe den forsiktig på brystet og på siden uten at den beit. Men hvis jeg gjorde en liten brå bevegelse så glefset den og bjeffet masse.

Så gikk jeg opp til frisøren. Jeg ba mamma komme inn med Pito etterpå for jeg ville se hvordan hun (og han) håndterte dette.

Vi introduserte dem og jeg har ALDRI vært så stolt over Pito! Hun hater jo store hunder og flyr rett på den og bjeffer mens nå så var hun veldig ivrig i begynnelsen. Men når hun så at hunden var redd så dempet hun MASSE og gikk saaaakte bort til den. Jeg var så stolt!!!!!

Hun dempet og dempet og dempet og det gikk kjempefint! Tilslutt så kunne jeg faktisk løfte litt på hunden uten at den beit fordi at Pito hadde roet dem kraftig ned.

Stolt? JA GJETT!

Men det som er så dumt er at pommer skal SLETT ikke være aggresive! De er reservert MEN ikke redd og aggresive!!!!

Hun i klassen min sier at grunnen til at hunden er sånn er fordi at den ble så masse ertet og skremt som liten og derfor er den slik nå..

Jeg får helt vondt inni meg av å se hvor vondt hunden har det som må leve med det sinnet og den redselen inni seg hver dag. GRUSOMT! Jeg blir FORBANNA på eierne som ikke har gjort en bedre jobb med sosialisering og som ERTER hunden til å bli aggressiv!!! At de klarer å leve med en slik hund!!!!

De hadde også fått vite at det ikke gikk an å trene små hunder så de gadd ikke prøve heller...HERREGUUUUD! Hadde jeg fått tak i personen som satte ut dette ryktet så skulle jeg banket litt vett inni skolten på ham/henne!!

Denne hunden har det ikke godt! Hvis hu i klassen min skulle sette på ham bånd så beit og glefset han så masse at en skulle tro hun torturerte ham!!!

Huff måtte bare få ut litt fustrasjon :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...