Gå til innhold
Hundesonen.no

Mål for 2008?


Susa

Recommended Posts

Skrevet

Som overskriften sier. Noen som har noen mål for agilityen i det nye året?

Selv håper jeg på å lære Taiko alle hinder og hvertfall ta bronsemerkeprøven.

Med Frodo håper jeg å delta i NM på lag.

Med Zalto som ikke er min, men som jeg er så heldig å få trene, satser jeg på å kvalifisere til NM inviduelt.

Skrevet

Hehe nå har kanskje ikke vi noe i denne tråden å gjøre... men skriver alikevel :P

Jeg har som mål å introdusere Julian, min eldste gd for agility, han elsker alt av aktivitet og er full av fart og jeg tror det skal bli gøy, har startet å lage de hindrene vi har mulighet til å lage selv, så får vi kjøpe inn litt etterhvert :)

Skrevet

Merethe: Opp i klasse 3 ag og lag+ind deltagelse i NM så lenge formen hennes holder, frøkna næremer seg 9 år.

Birk: Skal debutere i agility, satser på å rykke opp til 2`eren. Er i hopp2 , vil bli stabil der og muligens opprykk.

Skrevet

Jeg skal få såpass ordning på meg og hunden at vi kan starte vår förste agilitykonkuranse under Värmlandshôppet 18-20. juli. Om vi ender med dobbeldisk alle fire dagene gjenstår å se :)

Skrevet

Målet er å komme seg opp til klasse to. Mangler ett napp i hopp og ett i agility, så det er ett lite håp :)

Ellers blir det å trene felt felt og atter felt.

Første konkurranse i år blir 13-14. april i Alversund.

Skrevet

Vi har som mål å debutere først å fremst, gå feilfrie løp, og har vel egentlig et mål om å rykke opp til kl 2... :) Men det spørs også hvor mange konkuranser vi kan bli med på, er ikke så lett uten bil alltid :)

Skrevet

Mitt mål år er å få alle nappene til kl.2 i agility og hopp. Årets første konkurranse ble til to disk, men jeg var fornøyd med løpene ellers og har ikke tenkt å fortsette med å diske :D

Skrevet

Målet for Tulla er å konkurrere så mye som mulig, og ut i fra antallet konkurranser håper jeg at vi får det siste ag-nappet til kl2 og blir stabile der, og kanskje også få alle nappene til kl3 før året er omme.

Jeg har mange planer for videre trening, bla nye teknikker av diverse hindre. Det eneste som kan stoppe oss, er at klubben ikke tar frem apparatene før i juni.. :wub:

Skrevet

Målene mine for meg og Fiona er å få Fiona helt trygg på vippa,ikke sløse unna feltene på møne og starte konk når vi har klart det jeg skrev først :wub:

Skrevet

Håper å få endel napp med Tella. Gjerne være i kl 2 hopp og agility i slutten av året. Kommer helt ann på mine konkurranse nerver, jobbing og transport :innocent:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg satser på å begynne på nybegynner kurs til våren og om alt går bra og det er noe konkurranser i nærheten når hun kan alt så tenker jeg at vi skal starte også :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...